Kam na výšku?

Príspevok v téme: Kam na výšku?
vanish

viem ze to tu moc nepatri, ale v podstate to suvisi s psychickym zdravim, tak trosku ohladuplnosti poprosim. kam mam ist na vysku? na pravo alebo psychologiu? nasi chcu pravo ale ja viem ze by ma to neuspokojovalo (myslim dusevne po vystudovani) ja by som chcela tu psychologiu, ale bojim sa neuplatnenia a slabeho financneho ohodnotenia a v podstate zitia od vyplate k vyplate az do smrti. ma niekto podobne pocity? ako by ste to vy vyriesili?

ivuša

tak podla monitorou by som jednotlive skoly neporovnavala, kedze viem, ako na niektorych prebiehali, to ze cele tiedy mali na niektorych skolach cez 90 %, trosku divne, nie?...radilo sa jedna radost, profesori odchadzali z tried a podobne..no a taktiez odmietli zverejnit minulorocne vysledky jednotlivych skol, aby sme to mohli porovnat..tolkp asi k tym slavnym monitorom

barbinka

monika: deee ti to pekne vysvetlila. matika na gymnáziu ide oveľa viac do hĺbky ako na obchodnej akadémii a je náročnejšia. a tiež by ma zaujímalo, že vieš plynulo rozprávať všetkými tromi jazykmi. Ja som sa učila dva cudzie jazyky: anglický a francúzsky a nemám problém plynulo rozprávať. a poznám veľa ľudí z obchodnej akadémie, čo nemá šajnu o účtovníctve. Mne na to stačí obyčajný kurz, kebyže to chcem vedieť. Nechcem tu na teba útočiť, ale ty si sa do mňa pustila, tak ti len otváram oči, že gymnáziá pripravia najlepšie žiakov na vysoké školy.

fgf

no tu je problem aj v tom, ze co som pocul, tak na tu skolu kde chcem ist(v Presove), tak tam ani nie su prijimacky, cize pozru na moje katastrofalne vysvedcenie a mozem ist domov, a to ze pridem o rok s tym istym vysvedcenim mi nepomoze

inac z matiky mam kazdy rok 4ku, uplne ten predmet neznasam, a ked mi to nevyjde s tou psychologiou, tak skoro vsade inde treba tu sprostu matiku..

danuska123

vsetci maju sklony porovnavat si skoly ci je aka tazka.gympel je vseobecne zameranie a nie su to blbosti lebo ta pripravi na prijimacky od prirodovednych vied po hocico.jednoducho z gympla mozes ist na hociktoru skolu a dokonca na nasej skole ako na jedinom gymku v KOSICIACH sa moze maturovat aj z EKONOMIE. mame rozne nepovinne predmety ako je UCTOVNISTVO,bankovnictvo a tiez take veci ako na OA.cize ja by som to neporovnavala. na gymku je matematika zhustena a prechadza do detailov.nechcem vyzdvihovat gymnazia ale tie boli stvorene ako najvyssi stupen vzdelania co sa tyka strednych skol a ako tie co ta najviac pripravia na Vysoku skolu.My napriklad na fyzike robime vysokoskolske ucivo a rozne protokoly,zapisy a take vec.mozno su to ,,blbosti,, ale tato drina ta pripravi na VS s ty, ze nepoletis hned na prvej skuske.ale v podstate ak chces a ucis sa mozes byt aj z SOU a ak chces fakt studovat tak aj na vyske sa da prezit.a teraz K OTAZKE.Ak sa dostatocne pripravis na prijimacky z vlastnej iniciativy ze to ches..nie je co riesit.netreba s
a podcernovat...

deee

kurnos, nesuhlasim s tym, ze gymnazium v BA je na vyssej urovni ako v inych mestach. Zijem v malom meste a sem som chodila aj na gymnazium a myslim, ze bolo na velmi dobrej urovni, o com vypoveda aj fakt, ze vsetci, ktori sa z nasho rocnika hlasili na vysoku, sa tam aj dostali. Mam pocit, ze aj monitor to potvrdil, teda ze nie v BA boli najlepsi. Ale fakt sa skoly nedaju porovnavat, ani len dve rovnako zamerane...vsetko zalezi od jednotlivych ucitelov a samostnych studentov

kurnos

monika :( Ty este asi nematurujes vsak.?
Je to uz trochu mimo temu, ale deee to spravne napisala...Nemozes miesat hrusky s jablkami. Uz uz vobec nie z roznych stromov (chap rozne mesta). Napr. gymnazium v BA je urcite na vyssej urovni ako v Michalovciach napr. Ale nie vsetky zasa v BA su rovnako dobre. A moj osobny nazor je a aj bude, ze matika na gympli je na ovela vyssej urovni ako obchodnej.
A ze mate 3 jazyky.? Kolko z nich ovladas tak, ze sa s nimi dorozumies v danej krajine.? Z kolkich z nich budes maturovat.?
Neber to ako utok, alebo urazku...Vsade sa najdu sikovny ludia, nezalezi z akej skoly su, ale ci chces alebo nie vacsina gymnazii co poznam ma lepsiu matiku aj jazyky.

deee

monika, neutoc tu. Inak s tou matematikou na obchodnej a na gymnaziu je to trosku inak. Sice sa berie to iste ucivo, ale na obchodnej sa neide az do takej hlbky ako na gymnaziu. Viem o com hovorim, doucujem totiz matematiku a vyznam sa v tom. A myslim, ze nie je na mieste riesit, ktora skola je lepsia. Clovek ide na gymnazium preto, ze nechce byt ekonomom, ze chce byt nieco ine a tie predmety, co sa tam ucia su potrebne, urcite kazdemu vyhovuje nieco ine a to si aj vyberie. Ked chce byt niekto lekarom, tak predsa nepojde na obchodnu. Taketo skoly sa nedaju porovnat.Pre teba je dolezite, to co sa ucis na obchodnej, pre ineho nieco ine.
A odporujes svojim slovam, najprv povies, ze kazda skola je rovnaka a potom ohovaras gympel.

monika:)

barbinka: suhlasím s tebou, že nemôže porovnávať svoje známky s inými...ale obchodná je taká istá škola ako gympel...na matike sa tam berie presne to isté ako na gympli...takže čo riešiš, že my z obchodnej sme horší ako vy? Jedine v čom je rozdiel je, že vy máte chémiu a fyziku a učíte sa veľa sprostostí čo v živote potrebovať nebudete a my sa zameriavame už na reálny život...Neviem ako to bolo u vás s cudzími jazykmi, ale my sa už musíme od 2. ročníka povinne učiť 3...a učíte sa na tom vašom gympli učtovníctvo, bankovníctvo, danovu sustavu, ekonomiu al. niečo z týchto ťažkých predmetov?