Dlhotrvajuci kasel...alergia.?

Príspevok v téme: Dlhotrvajuci kasel...alergia.?
kurnos

Mam 21 rokov, sennu alergiu, ktora sa mi po dvoch poslednych letach stravenych pri mori zlepsila az vytratila. Minulu zimu som mal dlhotrvajuci kasel, ktory prestal po vyse mesiaci. Tento rok to zacalo opat v rovnakom case s podobnym priebehom. Z testov z krvi mo bol zisteny aj zapal aj zvysene hodnoty alergie. Kedze som nemal zvysenu teplotu, antibiotikami som sa liecil az pred tyzdnom, ale doteraz kasel nepresiel. Kortikoidne spreje urcene astmatikov by som nerad bral, kedze zatial mi astmu nediagnostikovali. Z diskusii som prisiel na viacero moznych rieseni a pricin. Kedze je obdobie suchych bytov a okrem toho byvam momentalne na internate kde je pravdepodobnost zvyseneho vyskytu alergenov, roztocov, prachu atd. domnievam sa, ze kvoli tomu mam kasel. Ako riesenie by pomohla cisticka vzduchu s jonizatorom a zvlhcovac v jednom.? Su tieto 3 in 1 zariadenia dostatocne ucinne.? Myslite ze by to vyriesilo moj problem.? Pocul som aj o akupunkture, ktora moze liecit aj alergiu.? Takisto som nasiel detoxikacnu medicinu... Co by ste mi odporucili.? Pripadne aku kombinaciu.? Nedavno som zacal brat aj Aerius, no zatial nezabral. Vopred dakujem za pochopenie a rady.
-----------
Článok na tému Kašeľ www.zdravie.sk

Fofa

Vyskušaj niečo na spôsob prírodnej liečby alebo zmen ovzdušie napr. výlet do vyššie položených hôr.

Odporučam urobiť upravy v spálni, vlhkosť vzduchu sa da ovplivnit a môžeš vymeniť tapety alebo staré stierky za ekologické na báze ilu, je to novinka práve pre svoje dobré vlastnosti.

Fofa

Ivka 1

Kurnos je potrebna v prvom rade prevencia /pit aloe a uzivat vitaminy na
prirodnej baze/v case zvysenych chripkovych ochioreni zvysit davky a pridat cesnakove tablety s tymianom.
To pomaha aj proti kaslu ale pytal si sa na oreganovi olej tak ten je tiez velmi dobry.
A ked potrebujes pomoc z lekarne, velmi dobry je Solmucol, ten zabera rychlo.

kurnos

alebo staci 2.5 litra cistej vody.? Ved to budem stale behat na zachod :D
Ale ak to pomoze...
Kde zozeniem tu himalajsku sol.? To sa ma pit, nie naparovat.?

kurnos

Tak nova zima a kasel je tu zasa :( Uz mesiac vyse. Zacal som s cajmi nepomohli, potom nejaky sirup proti kaslu tiez nic. Alergologicka mi najprv dala Budiair a po tyzdni pridala Formano. Nepomaha :( Popri tom beriem aj NAC. Asi si pojdem este dokupit oreganovy olej.? A brat aj Bromelain.? To som uplne presne nepochopil ci mi pomoze proti kaslu. Je tu este stary dobry RNG.?

damian

85% astmy a alergii je z dovody chronickeho dehydrovania. Skuste teda pit minimalne 2 a pol litra cistej nesytenej vody denne. Je dobre do kazdeho litra vody pridat trochu himalajskej soli (len tolko, aby nebolo citit vo vode).

RNG

martak, vacsinu spominanych ma Holland and Barrett(pobocka velkovyrobcu NBTY) okrem GSE.
GSE je produkt firmy NutriBiotics a predava sa alebo priamo alebo cez rozne siete, ako napr Vitaminshoppe.com a ine. V Anglicku neviem, kto a ci ho predavaju.

martak

velmi som rada ze ste odpisalilen sa chcem spytat,kde to kupim,uz som pisala ze som v anglicku...dostanem to zasev lekarni holland barett?
dakujem

RNG

martak, ked mas infekciu(zda sa ze to nie je len alergia, ale pri treti oci si si tqam nieco naniesla) pouzi niekolkokrat denne kvapky koloidneho striebra(alebo spray)
Tak isto je ucinny roztok GSE, kde do 1 dl vody(100 ml)das 6 kvapiek GSE.
Aspon mne to pracovalo vyborne a zda sa ze taka mala koncentracia, hoci je velmi ucinna na rozne mikrobialne nakazy nedrazdi prilis oci.