Kontaktné šošovky - pocit suchého oka

visine

visine obsahuje latku na stiahnutie ciev pri podrazdenych/bez infekcie/ a cervenych ociach.nesmie sa pouzivat priamo so sosov kami.taktiez nie je vhodny na suche oci, kedze este viac vysusuje oci pre svoj dekongestivny ucinok.

opti free

ja pouzivam tiez roztok na kontaktne sosovky, vzdy mam po ruke jedno mini balenie a ked mam pocit sucheho oka, alebo nejaku spinku, tak si len kvapnem priamo do oka a je to ok. Zhanala som kvapky priamo na sosovky, jedny som zohnala, aj som bola spokojna, ale potom ich prestali dovazat, lebo vraj nesplnali nejake hodnoty, no a este Visine vyraba take kvapky v ampulkach, ale myslim ze je to zbytocne. Roztok, ktory bezne pouzivas (ja Opti Free) je uplne idealny, ved v nom tie sosovky mas cely cas a sluzi prave na ich zvlhcenie a odstranenie nanosov, takze v pohode to pouzi aj do ocka.

age44

hej visine je na suche oko, ale nie na kontaktne sosovky. aj mne radili, asi nemaju vela informacii, lebo prave visine ti nepomoze. a vobec, aj na suche oko je to len na chvilkovu ulavu. skus ist za kontaktologom, poradi ti, alebo ozaj zmen druh sosoviek.

..........

hej ale tie sa nemozu pouzivat so sosovkami a su skor na cervene oci..mal si si pytat nieco na suche oci pre nositelov makkych kontakt.sosviek/teda predpokladam ze mas makke/,teda take kvapky ktore mozes dat do oka ked mas v oku sosvku na zvlhcenie, to je cela podstata.alebo skus v optike kde robia so sosovkami.

age44

no, to je prave najlepsie, co mozes urobit, vyskusaj teraz ine sosovky, napr. silikon hydrogelove - tie maju vyssiu priepustnost pre kyslik, ale pritom nizsi obsah vody. aj ja mam teraz take, a je to omnoho lepsie.

....

kup si specialne kvapky na sosvky/pre nositelov k.s.//obsahuju iny typ konzervacnych latok kedze tiomersal a benzalkonium chlorid, co su bezne antimokrobialne prisady do ocnych kvapiek ,poskodzuju sosvky..su v podstate dvoje s kyselinou hyaluronovou, ktora viaze v sosvke vlhkost a s derivatmi celulozy,ktore tiez viazu vodu v sosovke ale inym sposbom.mne viac vyhovoval ten prvy typ, mala som pocit ze stymi carboxymetylceluloz.derivatmi som mala akoby upchate poriky sosvky.ale to je individualne.ten roztok co spominala age44, ten si mozes kvapkat, ale nie ten multi purpose, lebo tie obsahuju aj enzymy, len by ti to drazdilo.mozes si kupit ten najmensi od bausch and lomb, ten najobycajnejsi, co ma len dezinf.prisady.inac v zime su najvacie problemy so suchymi kont.sosovkami, ja na to trpim dost a treba byt opatrny aby nedoslo k zapalu alebo poskodeniu rohovky.inac cim viac percent ma kontakt.sosovka vody/napr/75 percent tym je nachylnejsia na vysusovanie oka.pretoze su tenke a maju vacsie poriky, rychlo sa z ich povrchu odparuje voda.a kedze maju velku vazobnu kapacitu vody, tak ti odsavaju viac slz a znova sa to rychlo vyparuje.preto ak mas velke problemy zajdi do optiky alebo k lekarovi co sa o tvoje sosovky stara a opytaj sa , ci by nepomohlo prejst v zime na trochu iny typ s nizsim obsahom vody.ak sa uz prestane kurit/kurenie je najvacsi vinnik vysusania oci pri noseni k.s. mozes zasa prejst na tie povodne.

age44

to je jedno ake, ale prave tekute by sa velmi nemalo. tekute mydla su kremovejsie a dlho ti ostava taky mastnejsi film na rukach. mozes vsak, ale lepsie si po nom oplachuj teplou vodou.

missso

ešte som sa chcel apýtať aké používaš mydlo pred nasadením kontaktných šošoviek ja používam tekuté antibakterialne mydlo.
Môžem ho používať?