Dá sa pomôcť gamblerovi? Už x-ty krát

x.miss

A čo teda robiť s gamblerom? LAICKA- ty pišeš že mu treba pomáhať, ale ako prosím ťa? Dávať mu peniaze a pomáhať mu splácať dlžoby ktoré on narobil? Ak sa liečiť nechce, lebo nepripúšťa že je chorý. Ja si teda myslím- že to ani zďaleka nie je choroba ako AIDS alebo rakovina!!! Jasné, aj gambler potrebuje pomoc- ale nie v prípade že svoju rodinu len pripravuje o peniaze a hrá sa na chudáčika hladného, pritom zatiaľ čo rodina platí jeho dlhy, on si kľudne sem tam zahrá!? A LOST- ty si totálny blb, pardon za výraz, ale my sa tu bavíme o gamblerstve, ktoré ničí ľuďom životy, a ty tu ideš vypisovať o nejakej trápnej matematike, ktorá s tým vôbec nemá nič spoločné?? Buď taký láskavý a aspoň sa k tejto téme nevyjadruj keď o nej nič nevieš, nerob si posmech- lebo nikdy nevieš ako sa ti to v živote môže vrátiť!

palica

moj muz bol v tom az po krky pred 30 rokmi.Teraz mame pred 60 tkou.Trvalo to dva roky,pustil tam kazdu vyplatu,dokonca ked som bola v kupeloch,tak aj moju.Nastastie sa nezadlzoval.Denne som mu vycitala nech ide za tymi bohacmi co im nosi peniaze a nech ho zoberu na luxusnu dovolenku.Denne som pouzivala formulku ktoru som mu opakovala JANOSIK BOHATYM BRAL A CHUD:DAVAL a GAMBLER BOHATYM DAVA A CHUDOBNYM BERIE.Nastastie po 2 rokoch s tym prestal,no kazdy jedinec je iny a reaguje na nieco tiez ine.Drzim palce aby sa z toho dostal.

lost

Ale to je fakt vazne a uplne FUK.
staci ak mi prezradia v akom kasine hraju a ja si uz nakupim ich akcie.
hastalavista

lost

ja to myslim proste tak, ze PROSTE to vedomie, ze ak urobi X, tak ho Y zabije, tak pochopielne pudy zadrzi a nenecha urobit to X, lebo vie ze ho Y zabije.. Ina moznost nie je, moznost ze pride Z a vyhra nieco je mizerna, lebo po X pride Y :)

lost

cize on tomu CHAPE, ale napriek tomu hra? :D

tak to je potom blazon a nie zavislak :D

to je ako keby som vyhlasil, "vypit liter 60% vodky na 1 sup ta zabije"

pretoze fyzika nepusti

a on to potom aj tak skusi, to uz je ciste BLAZNOVSTVo...

nic ine :)

Ale aj tak by ma zaujimalo ako ludia co hraju chapu matematiku.. podla mna zle :P

poznam jedneho cloveka (nie slovak, ale skandinavia), co sakra dobre chape matiku (mohol by byt prakticky pedagog z nej) ale aj napriek tomu nemal problem prehrat cely majetok (je mlady, cize prehral byt atd.. cez 50 tisic eur za 1 noc) a dalsi, co bol jeden z najlepsich pokrovych hracov na svete a taktiez prehral celkom dost, myslim ze sta stavil o dve audi r8 ci tak nejak (cca 1/4 miliona dolarov) a pustil ich za 1 noc :)

cize mozno nieco pravdy na tom bude, co hovoris, az na to ze ten druhy to berie ako hobby a dana vyhra mu maximalne tak pokazi danu noc, nic viac, a ten druhy stale zije (to sa mu stalo pred 2 rokmi) a uz sa z toho celkom dostava.. planuje ist na VS atd.. neviem co ho presvedcilo :) ale udajne vzdy "citi" chute si zahrat..

ja som sa az na taku uroven ako oni su nedostal, no tiez som daval tisice eur nocne na rozne hry.. a to niekolko rokov po sebe.. ale ze by som "veril" na "nadej" povedat nemozem.. i ked ak by som sa teraz mal o nieco stavit, kludne by som to urobil :D ale zase, vzdy vramci limitov, aby som za prehrou neplakal..

najhorsie je podla mna, ked vidim ako napr moj kamarat, moj rocnik, pracuje za pasom, ale aj tak ma chute stavkovat na futbal atd... chapem jeho chute :D sam to obcas robim.. :D ale je to skoda vidiet, ako ide dna minove pole, kde moze len a len prehrat (aby bol dlhodobo ziskovy, to chce sakra stastie, odhadom tak 1 ku 5000 mozno plus minus).. ale este vacsia skoda je pozerat, ako OTEC hlava rodiny ide s vyplatou do stavkovek kanecelarie.. poznam take pripady, i ked sa nemusi zrovna zrujnovat, dost ludi to robi..

sranda teda.. ale podla mna stale nechapu matematiku :)

ja ju chapem a preto limitujem svoju tuzbu davat cely majetok na stastenu.. myslim ze "tuszbu nieco vyhrat" ma kazdy clovek, resp minimalne mladsi ako 30-40 rokov, kedze tato generacia je dost medialne zmasirovana..

ale staci poznat sakra tu matematiku a pochopit, ze je nemozne vyhrat :P a drzat svoje PUDY proste na uzde..

lenze to je uz mimo chapania fyziky a matiky, to je uz pevna vola cloveka..

Magy

lost - tvoje matematicke vyvody SU UPLNE ZLE!
najme kvoli tomu, ze gambler ti kasle na matematiku, my sa tu bavime v podstate o drogovej zavislosti, kde narkoman ti kasle na tvoju logiku a vypocty.

pravidelni hraci (ti co tomu neprepadli az do stadia patologickej zavislosti) a v podstate kazdy, co si obcas zahra alebo kupi ticket lotto hra pre radost a NADEJ, ze vyhra. to nie je o matematike, ale viere a nadeji!
kazdemu je jasne, ze kasina ziju z provizii, promil a percent, ktore si vezmu skoro z kazdej hry alebo vyhry. ano, pouzivaju statistiku a matematiku aby prezili. to je podstata ich existencie.
kazdopadne, patologickemu hracovi je cokolvek vysvetlovat zbytocne. zavislost je zalezitost, kde logika je mimo hry.

lost

A to vobec nerozpravam o "tak komplikovanej matematike, ze to nikto nevidi" ze ak dvaja hraci stavkuju na jednu mincu, tj, head or trails, alebo ktora stran padne, tak je vyplata nie 1:2 tj, 50cnetov na 1 stavene euro, ale len 0.375 eur..

vsetko je to o matematike :P ale ani ta nepomoze k vyhre.. inak by tu kasina neboli..