Dá sa pomôcť gamblerovi? Už x-ty krát

robertino

Zdravím všetkkých. Urcite sa s tym da prestat. Ja sam uz abstinujem hodnu chvilu. Ak je gambler cisty tych pat rokov, tak je tam urcite velmi velka sanca na vyzdravenie. Urcite ho netreba ospravedlnovat. Odporucam OLUP Predna Hora, je tam pan primar MUDr. Benkovič, ktorý velmi pomoze. Vravieval, ze je to ako s cukrovkou, dotycny diabetik, vie ze cukor nemoze, tak si ho proste neda.\\\"

technécium

že nikto na tom nezbohatol, trošku inak to poviem- nikto blbý na tom nezbohatol a preto, všetci hurá do hry

ihlica

ahoj ja mam tak isto problem aj moj frajer hrava(l) neviem uz asi nie tak ako predtym,dokazal minut 2000 euro na rulete v kasine,trepe sa aj 100 km aby mohol ist do kasina a raz som ho videla hrat to bolo strasne on bol ako v siedmom nebi !!a ja som sa citila hrozne aj za neho,ked mi doniesol tie fishe ci ako sa to vola v hodnote skoro 5000 euro ze vyhral si to aj fotil no mne bolo zle ,lebo na tomto nikto nikdy nezbohatol prave naopak
moja viem ako sa citis a viem ako sa citi on,len jedno neurob nekric donho vsetko v klude ja mu stale dohovaram ze nikdy na tom nikdo nezbohatol,ze nak si radsej nieco kupi nieco s coho bude naozaj radost a nie vyhodit peniaze len tak a mozno o par minut bude mat hlavu v smutku ze prehral, vzdy mu rozpravam o strasnych pripadoch co sa udialo ako jeden chcel spachat samovrazdu lebo vsetko prehral atd atd,,ale vies ja som taka ze dokazem setrit a jeho to strasne sere ked vidi mna ako si odkladam korunky lebo si chcem nieco pekne kupit a jeho to stve ze ja musim dlho setrit na nieco a on to dokaze minut za par sekund ze mi to mohol radsej kupit on ako minut tie peniaze na hre, ja mu iba poviem ze on radsej da peniaze na hru lebo tu ma viac rad nez mna!tak vtedy je ticho raz skoro aj reval a prisahal ze uz nebude hrat,ale hra stale ale neprizna to ale ja viem ze hra ale si myslim ze menej ako predtym no ale mysliet je hovno vedet s prepacenim ,,,drzim vam palce a odkaz mu nak nerobi blbosti ze zivot je krasny a su ine veci omnoho krajsie ktorym sa moze venovat,a nieje to hra!!

vsevedka

Ako mu pomôcť? Gamblerstvo je závislosť, a u závislostí je práve veľmi narušená vôľová vlastnosť. Preto nečakaj, že sám sa akoby zázrakom vylieči z gamblerstva. Môže istý čas abstinovať, ale akonáhle bude mať peniaze a bude v jeho blízkosti automat a ty tam nebudeš, tušíš kto bude silnejší. Gamblerstvo je závislosť a tak ako i iné závislosti sa lieči za pomoci lekárov na psychiatrii.

nika4u

Súhlasím s bety. Aj gambler je len človek. Dôležité je, stanoviť si jasné hranice a nepohnúť sa od nich. Každá závislosť je ako zlý sen - sú ľudia, ktorý sa z neho zobudia, sú ľudia ktorí nie. Niektorí dokonca radšej snívajú, ako žijú. A to platí nielen o závislých. Takže moja rada: šancu dať, ak nie tak rozvod, zrušiť bezpodielové vlastníctvo - ak nesúhlasí - môžeš dať návrh aj sama a základná podmienka: liečenie.
Nie je pravda, že za hranie je zodpovedná partia, akoo píše Juro.
Plus priber si na pomoc všetkých blízkych a známych, ktorých máš. Pomôžu v ťažkom období. Výpovede tých, ktorým sa abstinovať darí nájdeš aj na stránke pre patologických hráčov a ich príbuzných - NEHRAJ.SK. Môžeš mu ich prípadne vytlačiť. Držím palce!!

bývalá

Zdravim. Chcela by som varovat vsetky zeny a dievcata, ktore maju nieco spolocne s gamblerom. Nech som odstrasujucim prikladom pre vsetky. Zila som s mojim exom, kt. gembloval. Bolo to nieco hrozne. Klamstvo na klamstvo, ziadne priznanie o odproseni nehovoriac. Okradal nielen mna (nase deti) ale aj moju rodinu a neboli to male ciastky. Zlato, elektronika. Nic mu nebolo sväte. Dokonca ani nechcel priznat, ze je zavislak. Boli sme od seba prec, cez tu dobu sa liecil na Prednej hore, ale zasa zacala recidiva. Nakoniec som to po 5 rokoch vzdala. Teraz som stastne rozvedena, nastastie mi nezostali dlhy, tie si splaca sam. Ale vyzivne aj tak neplati.
Na zaver chcem povedat: NEVERTE gamblerovi a nenechajte sa vyciciavat a citovo zneuzivat. Majte svoju dôstojnost a nenechajte si po nej sliapat. Ste hodne zivota a nie zivorenia po boku gamblera.
Drzim Vam palce. Bývalá.

papousek

Bety, to je pravda. Ale pravda je aj to, ze sa mu vobec neda pomoct, ak sam nechce. Vtedy je najlepsie sa nanho vykaslat, kym on nezmeni myslenie. Nikto predsa nehovori, ze sa nemozete dat zasa dokopy. Ja viem o com hovorim. S jednym gamblerom som chodila.