VASA PRVA MENSTRUACIA-KEDY?, AKO?...

Park Jimin

Ja som asi dostala mám 13 rokov ale krvácanie prebiehalo tak že každým dnom som mala na nohavickach menej a menej krvi a zrazu len výtok..Je to normalne?

Sexymuffin401

Hah no tak moja Začala 28.12.2013 v mojich 13 teda počas zimných prázdnin a na druhý deň sme mali ísť s mamou bratom odviesť môjho bratranca a ísť sa tam aj KÚPAŤ pretože mamina nemala u seba vložky tak som si tam davala toaletak no a až doma som chodila okolo nej a bolo mi to strasneee trápneee až som prišla za ňou a ona len : deje sa niečo ..ja len prikývnem ona: dostala si kramy aaa to som celá zcervenela no na koniec mi dala svoju vložku ktorá bola strašne nepohodlna aaa na druhý deň sme išli do obchodu kúpiť pre mna ..ale čo je divne do teraz nemám bolesti pri ms skôr by som najradsej behala vonku po lúkach ..hehehe a moja prvá mi trvala 12 dní

pussate

ja som mala 1.menzes v 17 za fakt blbych okolnosti,bola som na hormonalnej liecbe v lubochni a tam mi pichali injekcie na spusteniepo mesiaci sa to spustilo,a konecne som dostala tak dlho ocakavanu menstruaciu

NiaP

Sranda, každá tu píšete, že ste mali okolo 12 rokov. Ja si pamätám, že som mala dokonca 13 a ťahalo mi na 14. Už som to ako tak očakávala, kedže spolužiačky " to už mali" Si pamätám, že to bolo cez prázdniny, v lete, prvej som to povedala samozrejme mamine, no nič zvláštne, viem že mi dala vložku. Inak ja som to už mala všetko naštudované a napočúvané od kamošiek :D
Inak, ale je zaujímavé, že od čoho záleží kedy žena dostane prvú menštruáciu. Napríklad moja sestra dostala nedávno v 12tich, moja mama mala už v 11tich rokoch. Myslíte že na to majú nejaký vplyv aj gény, resp, dedičnosť? Pýtam sa len zo zaujímavosti :)

Ivka1000

no ja som dostala presne na mamine narodeniny :D :D :D ježiš ja som sa jej to hanbila povedať inak :D mala som 12 :D rozplakala sa a utekala to povedať otcovi starkej starkému strýkovi druhej starkej ujovi :D :D :D no sranda :D ale pre ňu :D

lajka

Ahojte, na zaznamenavanie mestruacie odporucam menstruacny kalendar na www.zienky.com pripadne verziu na facebooku: apps.facebook.com Ukazuje to rozne grafy, statistiky, plodne dni a dni, kedy mate ocakavat dalsiu menstruaciu :-)

lienocka2

stela35, nechcem sa ťa dotknúť, ale tvoja mama je asi trošku divná. Keď bude v prechode, tak ju potom skritizuj ty :-D

Joo

ked som mala 10 rokov ...... "ochorela" som priamo v lietadle, ked som s mamkou cestovala lietadlom 20 hodin ...... vedela som co sa deje ,ale ostychala som sa povedat, tak som chodila na WC a menila WC papier ..... a samozrejme revala a mravcala jak blba truba .......... az si mama nevsimla a poriesila ....... ach jo :-))

stela35

ja kúsok pred 11 narodeninami, bolelo ma brucho v škole, došla som domov a na wécku som zistila, že mám špinavé nohavičky, a keďže mama ani nikto mi o menzese nikdy nič nepovedali, tak som si myslela, že umieram, teraz sa nad tým pousmejem, ale nechcela by som ten pocit znovu zažiť; a tak som to chvíľu tajila, dala som si do nohavičiek tuším toaleťák, ale o dva dni mi na to mama prišla, a bolo z toho veľké haló, skritizovala ma za to, že tak zavčasu mám krámy, takže som bola tá najhoršia; nič príjemné

lienocka2

Ja som ju dostala tuším v 12. Ráno som sa zobudila, vyprala nohavičky, dala vložku a utekala do školy. Asi tak nejako, pohodička :-)