prosím, pomôžte mi vstať

Príspevok v téme: prosím, pomôžte mi vstať
lilinka22

pomôžte, prosím. áno, som na kolenách a už nevládzem;((( mám zjazvené telo od žiletky a to som si povedala, že už na ňu nikdy nesiahnem, no znova padám na dno. momentálne sa mi lieči noha a len čakám, kedy tá rana bude tak hlboká, že krv už neprestane tiecť. som na dne. mám ppp, ale také, no ťažko sa to opisuje. niekedy nejem, keď začnem jesť, tak sa neovládam a prežieram sa. čím viac sa snažím, tým viac žerem. naučila som sa jesť len jablká, mrazenú zeleninu prichystanú v mikrovlnke a mlieko, ale aj keď obmedzene druhovo, tak tie jablká jem skutočne na kilá. už sa tak nenávidím až sa mi chce plakať. kúpila som si tabletky na chudnutie, ktoré sú na predpis, ale zohnala som ich bez neho. nikto o tom nevie, čo ma divným spôsobom upokojuje.
strašne som si priala mať raz rodinu, byť mamina, hlavne zamilovať sa. teraz mám 22 a jediné, čo som prežila bolo sklamanie pri ženatom mužovi. myslela som si, že ma miluje, ale nemiloval. pomáhal mi, aby som sa po otcovej samovražde dostala do normálu aj z jeho smrti, aj z ppp, ale nakoniec ma opustil a ja som tam, kde som bola. na jednej strane by som najradšej na tie dlhé roky, čo sa trápim zabudla a dúfala v splnenie mojich snov, no na druhej je môj cieľ len jeden - schudnúť, pretože moje telo je priam nechutné a chudnúť až pokým nebude čo. často premýšlam nad smrťou. neviem žiť tento život. priala by som si, aby skončil, ale tak, ako som len obyčajná nula v chudnutí, tak sa neviem postaviť až na ten úplný prah života a smrti. ľúbim svoju rodinu, ale už neviem, čo robiť. neviem a nevládzem
;(((((( už som asi úplný cvok, pretože zároveň by som si v kútiku duše priala mať tú vysnívanú lásku, no stále viac mi túto túžbu vytláča túžba zomrieť. tento rozpor vo mne samej ma vnútorne zabíja asi viac než tie viditeľné rany. prosím, reagujte len seriózne. hľadám pomoc. nadávanie a nepochopenie mám v sebe samej. ďakujem

borovica

Prosím ťa neubližuj si. Si mladá na to, aby si si takto ničila svoj život. V prvom rade sa musíš naučiť mať rada samu seba takú aká si a potom sa ti podarí aj schudnúť. Nedrž žiadne drastické diety, ktoré ti iba ubližujú. Pravidelne si zacvič, choď na prechádzky a pri chudnutí by ti mohlo pomôcť užívať omega kyseliny, ktoré pomáhajú spaľovať tuky.Prajem ti, aby si sa z toho čo najskôr dostala.

lilinka22

ahoj lencok1, si milá, ďakujem za seba i kendru. ja viem, že máme možnosť výberu a ver, že každý deň sa snažím hľadať silu, ale depresie často zvíťazia nad mojou mysľou. dokážu uberať toľko sily až sa to zdá neuveriteľné. viem presne o čom kendra hovorí. zvracievala som, kým som sa dostala do nemocnica aj desaťkrát do dňa. začalo to pomaly, stále som si hovorila, že nad tým mám kontrolu, no rýchlo som ju stratila a nakoniec zo mňa išla aj voda. je ťažké povedať, čo všetko ma k týmto činom viedlo. áno, je to aj postava, pretože pri pohľade na moje telo ma chytá hnev, odpor, zviera mi hrdlo a nedokážem to ovplyvniť. postupne som však aj zistila, že mi to napríklad "pomohlo", keď sa mi vracali spomienky. všetko, čo bolo, je, môhlo byť. deň čo deň prechádzam bratislavou a snáď každé jedno miesto sa mi s niečím spája. moje vonkajšie rany sú minimálne oproti tým vnútorným a keď som sa vyvracala, bola som strašne unavená, zaspala som a na chvíľu zabudla. už sa snažím minimalizovať vracanie, ale tým viac cítim tie vnútorné rany. nepopieram fakt, že môj pohľad na samú seba je ovplynený ppp, čo je dôvod, prečo sa niekedy postavím nad tú misu, ale chudnutie sa mi stalo súčasťou života a zároveň bludným kruhom, z ktorého neviem nájsť cestu von. a najviac ma trápi, že sa taktiež stalo ďaľšou spomienkou a ďaľšou ranou. to je dôvod, prečo neviem, nedokážem a často hlavne nevládzem žiť. ppp nie je len o snahe a potrebe chudnúť, ale aj o postupnej a úprimne nevedomej strate životného optimizmu.

iii

ahojky...ja som na tom podobne, sice momentalne som na tom akotak so pszchikou dobre, ale vsetko je relativne...ale bezpodmienecne musim schudnut :( ..kebyze byvas v mojom meste, tak by sme mohli spolu zacat sportovat :) a nieco podnikat :)

lencok1

mila kendra aj ty mas podobne problemy? baby citim s vami...ako z toho vycuvat, asi by najlepsie poradili ppp-ckarky, ktore sa z toho dostala....urcite je tu potrebna sebadisciplina a chut s tym bojovat...stanovenie si cielov, priorit co je pre teba dolezite...mas dve moznosti:byt zdrava, v pohode,mat rodinku...alebo pokracovat v tomto...vyber je len a len na tebe...
My Ta mozeme povzbudit len pisanim ale tu silu s tym prestat musis najst sama...verim ze ju najdes
Velmi na vas budem mysliet a velmi s vami sucitim, aj tebe posielam velke objatie

lencok1

lilinka bolo mi do placu ked som ta citala, ja prezivam nieco obdobne, sice ppp nemam, ale psychiku mam na nic a tiez som sa uz rezala...ale!viem ze to nie je spravne riesenie...velmi s tebou citim a vidis kolko ludi s tebou citi, z tvojho pisania citit tolko smutku, utrpenia a bezmocnosti...
Ale v kazdnom z nas je velka u niektorych este neobjavena sila, mozno prave toto ta neskutocne posilni a postavi na nohy...no musis chciet zabojovat a urcit si prioroty v tvojom zivote...ako si pisala snivas o laske:), nevzdaj sa tohoto sna, mozes prezit krasny zivot mat vlastnu rodinku alebo to moze byt aj inak, co vsak nechceme ze:)...bude ta to stat vela usilia, lebo nic len tak z neba nespadne, musim si raz prevzdy urcit co v zivote chces a drzat sa toho, hlavne ti drzim palceky vycuvat z ppp a prestan sa aj rezat moja, nema to zmysel...musime bojovat svojou vnutornou silou a hlavne ty ju musis niekde najst, aj ja ju stale hladam a stale v kutiku duse verim ze ju najdem...ani nevies ako s tebou citim, velmi...posielam velke objatie a pusinku na licko

kendra

prosim, pomozte mi vstat. aj ja som na dne. za posledne dni vraciam aj 3-4 krat denne. vyzeram ako polo mrtvola, partner je zo mna uplne mimo, ublizujem mu tym co robim. vravi ze sa zabijam tym co robim... ako z toho von ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!