Lupiny v hlave s svrbenie kože

Príspevok v téme: Lupiny v hlave s svrbenie kože
drako

Ahojte prosim vás pekne poradte mi čo mam robiť zrazu som začal mávať v hlave strašne lupiny a ked si neumijem hlavu dva dni tak sa idem zblázniť čo ma tak svrbi ta hlava a ked si ju umyjem tak je zas dobre ale potom to množstvo lupin doslovne sa mi na hlave až take pláty kože odlupuju.Vyskušal som už všeličo ako myslim šampony aj Nizoral aj krem Thermal ktorý som si vtieral do vlasov a za hodinu som si to umyl šamponom Thermal a nič mi nepomáha prosim poradte mi niekto lebo ja už som v koncoch.

thak

ZBAVÍTE SA LUPÍN JEDNODUCHO!!!! vmasirújte si do vlasov sódu bikarbónu a hneď uvidíte výsledok,,ja som mala tiež problém s lupinami dlhšiu dobu a sóda mi pomohla. nechajte ju v hlave tak pol hodinu a potom riadne zmyte.

viva.viva

marianaa......podľa popisu máš vši...daj si ju niekomu pozrieť aj keď sa ti to zdá možno nepravdepodobné. A urob si zábal z Alpy....aspoň na 5 minút a potom si vlasi umyj normálnym šampónom a daj si balzam aporiadne vyčeš nad umývadlom, aby si vedela čo vlastne vyčešeš. Daj vedieť ako to dopadlo.

Ivka 1

Mám veľmi dobré skúsenosti so šampónom
a sprchovým gélom ,ktoré sú vyrobené z
aloe a pomáhajú pri takých ťažkostiach
ako tu popisujete.Nemôžem sa tu bohužiaľ
viac o nich rozpisovať,preto viac na maile ak budete chcieť vedieť viac.

talia

Drako to co mas sa vola dermatitida mam to aj ja mam to aj v oboci a dokonca aj v zahyboch nosa a okolo tvare kde nemam vlasy... chodim ku koznej najprv som sa liecila iba samponmi ktore mi predpisovala na lupiny tie tu uz boli spominane ....
no neviem ako mi to napokon prejde ale jedno ti poviem urcite je to aj psychycky problem nezbadal si ze ked si viac v nejakom vypeti alebo maas nejake tahzsie obdobie ze sa ti to este zhorsuje???
je to velmi neprijemny prejav koze a vlastne celeho tela ja sa s tym pasujem uz dobrych 10rokov s doktormi i domacky ale stale sa toho nemozem zbavit...
je to neprijemne ked sa to tvori v takych vacsich platkoch je ine ked sa to niekomu robi iba ako male lupinky ale toto je ozaj nieco ine ....
ak ti nieco pomoze tak napis budem rada ak to budem moct vyskusat aj ja...tak drzim palce

RNG

opakujem:
Moze to byt roztoc demodex foliculorum alebo niektore plesne.
Demodex aj plesne sa daju kontrolovat napriklad samponom s obsahom selenu(1% selenium sulphide)alebo dechtu(coal tar, pine tar, 2-5%)
Pomaha aj nocny zabal vlasov s kokosovym olejom
Pridavam:do kokosoveho oleje sa da pridat par kvapiek GSE(5 kvapiek na lyzicu oleja, dobre zamiesat)
Pomaha aj aplikacia witch hazel(hamamelis virginiana) , roznych extraktov z botanik(brezova kora=betulin, palina prava=artemisinin...)

lukas800

Ahoj prosim vas potrebujem poradit lebo uz fakt neviem co robit.V poslednej dobe sa mi vo vlasoch porobili cervene fliacky ktore strsane svrbia a ked sa rozskrabu tak mokvaju ked si umyjem vlasy tak je dobre fliacky zmiznu ale potom mam plnu hlavu lupin a tam kde boli tie fliacky tak su hrozne velke lupiny ktore musim rozcesat aby som sa ich zbavil a skusil som uz vselijake sampony.Prosim bol by som velmi rad keby mi niekto odpovedal dakujem :-)

pipina

mne napr pomohol az elseve,taky tmavomodry s oranzovym stvorcom, nizoral myslim,ze mi nepomohol vobec, asi budes musiet skusat,kym ti nieco nezaberie, ak ti ani kozna nevie pomoct

krpatucka

mne kozna diagnostikovala seboroicku dermatitidu. ma to presne take priznaky ako ty. pouzivam sampon selsun a velmi mi pomohol. takze ho odporucam!