Lupiny v hlave s svrbenie kože

Príspevok v téme: Lupiny v hlave s svrbenie kože
drako

Ahojte prosim vás pekne poradte mi čo mam robiť zrazu som začal mávať v hlave strašne lupiny a ked si neumijem hlavu dva dni tak sa idem zblázniť čo ma tak svrbi ta hlava a ked si ju umyjem tak je zas dobre ale potom to množstvo lupin doslovne sa mi na hlave až take pláty kože odlupuju.Vyskušal som už všeličo ako myslim šampony aj Nizoral aj krem Thermal ktorý som si vtieral do vlasov a za hodinu som si to umyl šamponom Thermal a nič mi nepomáha prosim poradte mi niekto lebo ja už som v koncoch.

slovacik

Ja mám tiež problém s lupinami. Kožná mi predpísala Nizoral šampón - pomohol a traz som prešiel na Selsun blue- tiež dobrý a lacnejší a väčší obsah ako u Nizoralu. A pomáha. Ak si umyjem z obyčajným šampónom o páru dní mám lupiny. A tak raz týždenne si preventívne umyjem s Sel.b a je kľud

adelkaaaa

nechce sa mi citat co ti poradili ostatny, ale moj uz expriatel mal niekolko rocny problem z lupinami, pouzil od koznej vsetko... a pomohol mu nakoniec sampon vichy proti lupinam. maju v kazdej lekarni, a dlho vydrzi.... :)

rodrigez

Skus tento sampon www.douglas.de

Omluvam sa za dlhsi link, ale ten sampon ti pomoze. Tiez som mal rovnaky problem. Pouzivaj ho pravidelne a pohoda. Zozenies ho len v kadernictvach, aj to nie v kazdom. Ale da sa v poho zohnat v tych lepsich.

washita

Ja mam na to jednoduchy recept. Posledny oplach po umyvani dam si zihlavovy caj do vody a oplachnem s nim hlavu a viac si hlavu nezmyvam. Nasledujuci raz zasa. Asi po mesiaci by mali lupiny uplne zmiznut.

drako

No dakujem vam za odpovede pretych ktory sa ma pytaju ci nemam problemy s travenim tak to isto nie som uplne zdravy problemy nemam ani dokonca s pletou akurat co som zabudol napisat je ze lupiny mam aj v oboci comu vobec nechapem.Ale vyskusam asi ten sampon so Selenom lebo co som tak cital prispevky tak ten Selen si tu chvali najviac ludi.Tak vam dakujem za radu.Ked to vyskusam a bude niaky vysledok tak sa urcite ozvem ako som dopadol.diky

RNG

lea. Moze to byt roztoc demodex foliculorum alebo niektore plesne.
Demodex aj plesne sa daju kontrolovat napriklad samponom s obsahom selenu(1% selenium sulphide)alebo dechtu(coal tar, pine tar, 2-5%)
Pomaha aj nocny zabalvlasov s kokosovym olejom.

lea

no mne kozny lekar vysvetloval, ze najnovsie sa zistilo, ze lupiny su sposobene zapalom vo vlasovej pokozke, ktoru sposobuje daky mikroorganizmus, neviem uz meno, a predpisal mi na specialny sampon, ktory v lekarni museli objednat. takze volnopredajne sampony proti lupinam asi nie su moc ucinne

majka_

no pokial nie si chory, tak skus kupovat obycajne sampony - teda nie s privlastkom "proti lupinam". ja som najprv kupovala sapony typu Head and shoulders, Nizoral... ale tie mi problem s lupinami len zhorsili. Niekomu mozno pomahaju, ale mne nie. tak som si kupila obycajny sampon myslim Palmolive (broskynovy), ten nie je ani proti lupinam ani proti nicomu a napokon mi lupiny pekne zmizli.

agina

Nekupuj si ziadne sampony na baze kortikoidov, pretoze zen problem len zmiernia, ale nevyliecia.
U teba sa moze jednat aj o seboreu, viac sa docitas o tom na internete z ostatnych prispevkov.