Je masturbácia zdravá?

Onanista.

Zdravím.
Onanujem pravidelne. Nemám partnerku. Cítim sa lepšie. Je to zdravé :)
Problém je v tom, že to bohužial spôsobuje závislosť!!! A to je problém. Moja závislosť prerástla, až tak daleko, že ma načapali a veľa ludí už o tom vie. Hamba? Robí mi to dobre, ale neviem s tým prestať. Inač ženám na celom svete: Mám Vás rád. Milujem ženy a toto one tam. Pa.

Jan24

Nie, nie je to zdravé.
Zdravý budeš, keď si dokážeš v hlave vytvoriť silnejší hlas, ktorý tomu úbohému povie: nie nechcem masturbovať.
Každopádne sám s tým mám veľké problémy, kiežby som sa vrátil do veu kedy som s tým začal a nikdy to nespravil. Ak si veriaci, popros o podporu Boha, ak si ateista tak dúfaj, že to zvládneš sám (aj keď sám tu nikdy nebudeš).

muc

:))
no ak by sa ho dotykal len vynimocne, tak by sa zrejme na to tu nepytal. ten musi mat ruky sustavne zababrane spermiami ;)

muc

no tak ako sa to vezme.
ak ide o fyzicke zdravie, tak hadam aj ano, aspon sa zrychi krvny obeh a prehlbi dychanie, tak je to prospesne. ale co sa tyka mentalnej stranky- ak casto na to myslis a casto potrebujes vytvarat sukromie a bezpecny priestor na samotny vykon, tak ti veru bratu z toho moze aj hrabnut ;)

WaldoR

tak mimochodom nwm ci som to vydrzal 3 alebo 4 tyzdne :D

Takze mam dost silnu volu a uz sa mi to podarilo viac nez 3 tyzdne 2 krat ale uplne sa toho zbavit neda -)