Je masturbácia zdravá?

j1a2a3a4

myslim si ze jedine zle na masturbacii je to ze ak je prilis casta clovek sa uzavre do seba (akoze psychicky :D)

preventivne vysetrenie na rakovinu by malo byt zdarma kazde 2 roky (alebo pol roka?)

a myslim ze tym modlenim namiesto masturbacie bola viac urazena masturbacia :D:D:D

a 3 tyzdne sa to veru vydrzat neda, ale plati to ako u malych deti, treba sa zamestnat natolko aby clovek na to jednoducho nemal cas a chut :D
najlepsie na to je sportovanie (clovek ked je napr. udychcany z behu uz nema najmensich sil sa urobit :D) pripadne sa co najviac drzat v prostredi kde sa to velmi neda robit (potom uz len v sprche myslet na sprchovanie a v posteli na spanie :D)

cize moja rada - Prstujte sa, honte sa! :D

WaldoR

Mam otazku k masturbacii. Myslite ked to vydrzim bez toho 3 tyzdne nesom zavisly alebo ako to je..
Lebo je to tazke vydrzat ale setko sa da silou vole lenze vola mi vzdy nepomoze :(

---

montrela ci som veriaci to je diskutabilne a hned ako naskenujem veci pocitam ze to bude zajtra poslem ti na e-mail a potom moja hovor

nashira

Nic co sa prehana nieje zdrave....ani masturbacia ak je to prilis casto.Su ludia
,ktori nemusia byt nabozensky zalozeny a nevedia sa tym stotoznit....a polemika je aj v kruhoch krestanov...co taky dospievajuci muzi....hm.U muzov ta fyz. potreba nastava pravidlne a neviem na aku dlhu dobu napr. dokaze modlitba zastavit ten proces..To nechcem ponizit modlitbu,ale pripada mi to ako ked chce niekto cikat a mod. ,aby necikal..Na druhej strane tato cinnost suvisi aj s hlavickou...a ak tam nieje vsetko v poriadku a je tam napr. zavislost na masturbaciii spolu s nenormalnymi fantaziami tak to o.k nieje.A asi tu moju splet uvah uzavrem tak....Neda sa povedat vseobecne masturbuj 3krat denne a budes zdravy a ma to aj psychicku podobu je rozdiel ak je niekto sam a ak je niekto zadany a uprednostnuje mast. pre partnerom.Ja osobne nemast. a myslim ,ze kazdy pripad je induividualny.

aliiee

prosim vas tak teraz sa mam bat, napiste, ak nieco zistite, chcela by som to vediet, mozno je este vcas to zistit.alebo mi poradte, ci mam ist na nejake vysetrenie, kde to zistia, nechcem sa toho bat. inak ako je to u nas s preventivnymi prehliadkami cco sa tyka rakoviny, mam na take nieco narok nie? prosim poradte.