FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Nadúvanie

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Nadúvanie" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    marek s problemom17.01.08 11:04??.??.112.178

Zdravím,mám v poslednom čase (asi trištvrte roka) problém s nadmerným nadúvaním.Pred rokom som bol v nemocnici kvôli podráždenému pankreasu,tak neviem, či to može súvisieť s tým. Viete mi poradiť nejaké voľne dostupné lieky na podporu trávenia, prípadne nejakú inú radu ? Po jedle mávam niekedy aj hnačky(približne raz za dva týždne).Začal som jesť activiu, nepijem mlieko, ale žiadna výrazná zmena nenastala.

• RNG30.05.13 20:56??.??.161.206

Ako som povedal, probiotika treba pestovt a krmit mikrovlakninami. Po niekolkych tyzdnoch sa rozmnozia az do plneho osadenia criev

• lenkatulajka30.05.13 20:24??.??.190.106

PeterPanko tak daj potom vedieť či zaberajú, tiež už som ich videla na ineternete, ale ešte som ich nemala. RNG a z čoho sa teda podľa teba dá taká dávka dosiahnuť? musí byť predsa nejaké riešenie...

• Alex44429.05.13 21:08??.??.123.65

Ahojte,nestretli ste sa pri problemoch s travenim s HIT? Histaminovou intoleranciou? Jeden z priznakov je naduvanie, potom akoby zle travenie, potom hnacky a tak. Sradna ze je strasne vela ludi ktori tim trpia, ani o tom nevedia. Mne robila imunologicka testy, potvrdilo sa mi to, odvtedy beriem vzdy pred jedlom tabletky Daosinu a vybavene. Odtvedy nemam ziadny problem :)

• RNG27.05.13 01:21??.??.166.216

Opakujem este raz. Mnozstvo probioti v dobre osadenych/kultivovanych crevach je vyse 1 kg na vahu. Takze aj najlepsie probioticke doplnky, co obsahuju najviac 20-30 mg kultur treba rozmnozit mnohotisickrat a to bez doplnkov zmesi mikrovlaknin sa vobec neda. Davka extra mikrovlaknin musi byt aspon 15 gramov denne.

Zialbohu z dnesnych potravin sa tato davka neda dosiahnut prakticky vobec.

• PeterPanko26.05.13 22:05??.??.149.16

luba a skúšal okrem probiotických potravín aj probiotiká v tabletkách? ja som kdesi čítala, že tie jogurty, čo na ne robia toľké reklamu na toto nemajú vôbec žiadny účinok, tak neviem... ja som si v piatok objednával z internetu biopron premium probiotiká, tak som zvedavý či to zaberie. odporučila mi ich kamoška, joj,ale som sa najskôr hanbil, keď som si pýtal radu.

• vlado.22.02.12 23:08??.??.100.199

zdravim vas.neviem kto odpoveda na dane otazky.mna celkom zaujalo liecba pecene a niektorych podobnych zalezitosti,,, protokol dr Berksona,,,.co to je a kde sa daju kupit kompletne tieto doplnky liecby alebo ako to nazvat.mal by som zaujem z dovodu precistenie pecene a zlepsenia imunity a pancreasu.dakujem za odpoved.

• yyy28.04.09 14:16??.??.9.81

odporucam espumisan :)...je volne dostupny v lekarni a je velmi dobry :))

• Petersen28.04.09 12:30??.??.71.111

Naduvanie nie je choroba - skor varovný signál tela, že niečo v našom tele niečo nie je v poriadku, alebo v našom stravovaní robíme určité chyby. Zhrnutie rad ako si v domacom prostredi pomoct s naduvanim skus nastudovat tu:

www.fitcomplex.sk

• getre13.02.09 17:59??.??.53.246

Je normálne, keď sa naobedujem a toľko čo to dojem, idem na záchod na veľkú?? A pritom chodím každé ráno. A není to ani prehánanie ani tvrdá stolica. Má niekto podobnú skúsenosť????

• brucho13.02.09 17:36??.??.222.222

pankreas sa prejavuje akoby miernym palenim a bolest vyzaruje aj do chrbtice, dnes som to konzultoval s lekarom, predisal mi Helicid 20 a Panzytrat 25000, uzil som to pred jedlom a konecne sa stav upokojil. Ide o podozrenie na akutny stav chronickej pankreatitidy. Podobne stavy mavam castejsie a chronicku pankreatitidu som mohol aj zdedit. Prejavuje sa aj pocit plnosti, tazoba, plynatost a scervenanie pokozky, hlavne na tvari.

• heat13.02.09 13:25??.??.188.35

pod zaludkom..

• elahop713.02.09 13:20??.??.52.4

ako sa prejavuje pankreas, kde bolí?

• brucho13.02.09 07:52??.??.112.243

Mam takisto problem s pankreasom, poprosim o informaciu, kde by som si mohol zakupit Betain HCL (RNG). Vopred dakujem.

• Shine12.09.08 12:15??.??.217.129

Ahojte,
    ja osobne s tym nemam skusnosti, ale moj brat mal tiez problemy s naduvanim, tak som mu kupila v lekarni BENEFIBRU, a velmi si pochvaluje! Vraj mu to fakt pomaha.

• mjanik11.09.08 22:01??.??.117.142

luba-manželovi by pomohlo preliečenie trávenia.Na 2 až 4 krát by mohol byť vyliečený,akupunktúra

• Ivka 111.09.08 21:44??.??.157.191

Luba stav pleti úzko súvisí s trávením a z toho vyplýva aj únava. Odporúčala by som
    pitie čaju z kvetu aloe a liečivých bylín+
    Aloe Vera Gél + polia zelené na zlepšenie
    trávenia a doplnenia energie.

• RNG11.09.08 21:35??.??.215.0

nedostatok kyseliny a enzymov znamena vnutornu podvyzivu. Tiez nedostatok enzymov znamena, ze sa telo necisti, tj je zamorene.
    Z toho slabost, slaba regeneracia, slaba imunita...
    Enzymi na travenie sa beru S JEDLOM, enzymi na cistenie tela sa beru hodinu pred jedlom.teda tie iste enzymi pomahaju aj travit aj cistit telo.

• RNG11.09.08 21:31??.??.215.0

luba temy podobne tu uz bezali mnohokrat.
    Riesenie je Betain HCL a rozne enzymi, ktore pomozu travit. Dobra kombinacia je napr Super Multienzyme, zlozene z viacerych potrebnych enzymov Betainu HCL.

• luba11.09.08 17:45??.??.25.36

DOBRY DEN, VEDEL BY NIEKTO PORADIT? MôJHO MANZELA TRAPI NEUSTALE NADUVANIE, NECH ZJE COKOLVEK. SNAZI SA JEST PROBIOTICKE PRODUKTY, AJ ZELENINU A OVOCIE, ALE NIC NEPOMAHA. TAKISTO BYVA DOST UNAVENY AJ STAV PLETI NIE JE DOBRY. MôZE TO NEJAKO SUVISIET? DAKUJEM

• RNG30.05.08 13:32??.??.251.181

Prebytok kyselin v zaludku a nedostatok zasaitej cinnosti v pankrease je hlupost.
    Kyseliny sa tvoria v parietalnych bynkach v zaludku kde sa2 NaCl rozstiepi na 2 HCl a Na2CO3. 2HCl prejde do zaludka a Na2CO3 zostane v krvi a vylucuje sa v Pankrease na spiatocne neutralizovanie HCl. Teda 2HCl+ Na2CO3=2 NaCl+ H2CO3
    (H2CO3 sa rozpadne na H2O a CO2=plyn,
    H2CO3 je sodova voda)
    Takze tu nikde nevidim prebytok kyslosti z prebytku zaludocnych kyselin!

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov.

Inzercia

30% zľava na ošetrenie pletu kyselinou hyalurónovou prístrojom Vital Injector.

30% zľava na ošetrenie pletu kyselinou hyalurónovou prístrojom Vital Injector.

Procedúry pre omladenie pleti s wallet zľavou 30%.

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Výhodné pobytové balíky - Viac ako 160 ponúk - Garancia spokojnosti

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch