Častá návšteva WC

Príspevok v téme: Častá návšteva WC
dubaj

Zdravim Vas...
Uz dlhsie sa mi stava , ze ked sa najem ,okamzite musim ist na wc, proste na velku potrebu.Ano je to logicke :) ,ale nezda sa mi byt normalne aby som po kazdom jedle siel na to wc, proste to hnusne nutkanie ist tam..
Neviem ci mam nejake zazivacie ci ake problemy.
Neviete co by mi pomohlo? V podstate niekedy mi to aj brani k najedeniu sa ked som mimo domu alebo inde.

lienocka89

Ja mám priateľa, ktorý to má tak isto, len čo sa naje, tak musí ísť ísť na záchod... nemá žiadne problémy so žalúdkom ani s trávením, to isté nemá nič z črevami, bol na kontrolách, no aj ked skušal probiotiká, tak mu to nepomohlo a chodil ešte častejšie... Je to veľmi obmädzujúce, nemôžme sa ísť nikam najesť do prírody ani nikde k návšteve lebo mu to je aj trapné, že príde na návševu, naje sa a bude utekať na záchod... a pritom je mladý a nemôže to vydržať, tiež aj po psychickej stránke, strále je nahnevaný keď nenavarím náhodou doma a poviem mu že či nezbehneme do reštiky čo máme pod domom a ešte tam majú aj WC, no on na mňa vyletí, že on nechce jesť nikde iba doma... v práci to má tiež dosť zlé, kedže pracuje vo výrobe a má krátke prestávky, takže to teraz rieši tak, že neje, no to neni cesta, ak poznáte niečo čo by mu zabralo tak dajte vediet, ďakujem

Veronika_3991

Ja si myslím, že to je v hlave. Ako tu slečna alebo pani nižšie písala, môže ísť o syndróm dráždivého čreva, ktorý je pomerne častý. No a príčina je pravdepodobne v hlave, ak nemáte aj nejaké iné problémy... Tiež s tým mám osobné skúsenosti, nie však po jedle, ale vždy ak mám ísť niekam z domu... Len čo niekam idem, už musím hľadať WC, často mám pocit, že to nevydržím, že nedobehnem... pritom vždy idem na veľkú pred odchodom z domu, niekedy radšej ani nejem ak idem na nejakú pracovnú stretnutie, ale aj tak to na mňa príde.. keď nikam nechodím, je to v pohode... dosť mi pomohli probiotíká Biopron a osvedčila sa mi joga pravidelne...
Treba ísť každopádne k lekárovi, nehanbiť sa o tom rozprávať, trpí tým dosť ľudí...

Miska164

teraz sa vela hovori o syndrome drazdive creva, mam aj skusenosti v rodine, podla mna to moze byt aj toto... treba upravit stravu, viac sa hybat, menej stresovat.

magduša

som po operácii žlčníka a pečene bolo to pred pol rokom a teraz mávam stolicu aj 6 krát denne nie riedku neviem či to nesúvisí aj s tým, že som uživala pestrec mariansky 7 týždnov

siky994

zdravím

som muž a mám tiež podobné problémy ako tú píšu ľudia...po jedle niekedy hneď a niekedy neskôr musím ísť na WC...stolica väčšinou redšia ale niekedy aj tvrdá...plyny tak isto,cítim,že si potrebujem uľaviť často,tak keď to urobím,tak lepšie už...ale napríklad po obede keď už niečo zjem tak mi netreba na WC hneď tak ako rano alebo na obed...

ďakujem za všetky rady

wox

Mam podobne problemy, ak nie aj tie iste.
Pozeram ze tema bola aktualna minuly rok, ako si na tom teraz? Je to uz vyriesene? A ako?