je to pravda o akné?

Príspevok v téme: je to pravda o akné?
lolilo

používal som tie čistiace veci na pleť ako clean a clear a tak mam mastnu plet teraz si umývam len rano a večer a mám omnoho krajšiu pleť a robí sa mi menej akné ako predtým...len velmi dlho sa mi hoja tie staré vyrážky podkožné alebo aj normalne cervene flaky po vyrážke mi tam dlho ostanu čo nato?..prosim poradte..

----------------------------
www.zdravie.sk
Stručný článok o www.zdravie.sk

pentium

no ja si tvar ladovou vodou rozhodne neumyvam.Sice neviem aky je rozdiel pri akne ked sa umyva tvar studenou ci teplou vodou,je vseobecne zname ze voda obsahuje chlor a chlor sposobuje akne,(napomaha jeho vzniku)takze myslim si ze ci si umyvas studenou alebo treplou je jedno ,lebo aj tak je to voda a ta obsahuje chlor.Velmi pomaha na akne pitny rezim,t.j.ta spominana cista chlorova voda,a predovsetkym nepit mlieko,nejest vela cokolady,nepit kofoly a farbene vody...

lolilo

ja som začal teraz takto o pleť posledný týzdnen možno...ráno ked vstanem ladovou vodou si umyjem pleť potom ked prídem zo skoly ladovou a večer pred spanim sprcha a tvár umyjem teplou a hned za tým ladovou a idem spať...a akne sa mi robi menej ale to stare nechce zmiznut dako:(

lolilo

jasne tu alpu aj ja trocha používam ..tak si mam zajtra kupit head and shouledns a ako to nanášať? ....a umývať len ladovou vodou sa ma pleť?..že telpla sposobuje akne?..a neviem trapi ma možno rok

pentium

lolito,hlavne nejedz vela cokolady,viem je to tazke......nemal by si teraz jest cokoladu ani mlieko vobec,a potom ked sa ti uplne zlepsi tvar,tak vtedy trochu mozes,a inak ten sampon ,netusil som ze az tak pomaha....
a este ja mam aj jednu taku fintu,ze ked sa mi ide vytvarat akne,tak si to potriem alpou,ale iba vyrazku...
Alpa mi ju hned vysusi a na druhy den tam nemam ani fliacik...

lolito

hlavne take podkožne sa mi robia po čele a na bokoch mam len take cervene flake take male a este podliate krvou ale trápi ma to:(

pentium

a vseobecne clean and clear neodporucam,mne sa od neho robilo este viac akne,ked som maval....je to dost drsna chemikalia.
A ten sampon nanasam tak isto ako gel na cistenie pleti,oplachnem vodou,nanesiem sampon,jemne vmasirujem,necham posobit 2-3 minuty,a zmyjem....
a plet si umyvam 2-3 krat za den,rano,naobed,vecer.Caste umyvanie ti sposobuje dalsie akne....a treba si umyvat tvar so sirovym mydlom,alebo antibakterialnym protex.

pentium

no adidas sprchovy gel neodporucam,pretoze obsahuje same nepotrebne chemikalie,head and showders sice tiez obsahuje chemikalie,ale v nom su aj velmi dolezite latky na liecbu akne,ako napr.zluceniny zinku(v tom sampone su kvoli zaniku lupin),dalej salicylaty a rozne ine...a mam 17
rokov