je to pravda o akné?

Príspevok v téme: je to pravda o akné?
lolilo

používal som tie čistiace veci na pleť ako clean a clear a tak mam mastnu plet teraz si umývam len rano a večer a mám omnoho krajšiu pleť a robí sa mi menej akné ako predtým...len velmi dlho sa mi hoja tie staré vyrážky podkožné alebo aj normalne cervene flaky po vyrážke mi tam dlho ostanu čo nato?..prosim poradte..

----------------------------
www.zdravie.sk
Stručný článok o www.zdravie.sk

lolito

Zdravím ludia ja som založil tuto tému presne pred mesiacom:)) ...a chodil som po všetkých forach kade tade...a zistil som čo mi pomáha najviac :D ..obučajná voda a ked mam mastnu plet tak len umývanie rano a večer a večer ešte aj obyčajným mydlom...a to je všetko nič viac!! ...skustee...

basha

agaba,prispevky som si čitala a vyskušala som takmer všetko okrem ROACCUTANE.lekárka mi ho vôbec neodporúčala lebo veľmi poškodzuje pečeň a po HaS je to fakt ešte horšie,to radšej nejaky krem so zinkom aj ked tie mi figu pomohli.skúšala som aj kozmetiku solution z reklamy a bolo to dobre len z počiatku a potom katastrofa...

agaba

mila basha! Nic v zlom, ale co keby si si precitala prispevky pred tebou, resp. napr. prispevok od fastbaby??? tam to mas napisane a naozaj to pomaha, mozem odporucit aj ja !Tak len do toho ...paa

lian

Baby, nemáte niektorá skúsenosť s liečbou akné pomocou homeopatie? Teda nie z lekárne, ale normálka s homeopatom. Vraj by to malo ísť, ale nikoho takého nepoznám.

basha

poradte mi prosím,už 5 rokov bojujem s akné a pleť sa mi zlepšila iba raz aj to len asi na 2 mesiace keď som používala eryfluid.ale potom prestal účinkovať a bolo to ešte horšie.pijem aj žihľavový čaj,dopujem sa zinkom,používam prírodnú kozmetiku z lekárne,navštevujem lekára za lekárom,kozmetičky a skúšam všetko možné,mám aj predpísané lieky ktoré beriem asi druhý rok a NIČ,heeelllp

fastbaby

Tiez som brala ROACCUTANE. Liecba je dlhodoba a kombinuje sa casto s kremom Skinoren na odstranenie jaziev a skvrn po akne. Nie je to antibiotikum, ale retinoid. Nemali by ste pocas liecby uzivat vitamin A. Baby nesmu otehotniet, plod by bol degenerovany, resp. poskodeny. Mala som tazku formu akne. Prvy mesiac sa akne vobec nezmenilo. Nasadili mi k tomu Prednison na zvysenie protizapalovych procesov. Takze dalsi mesiac sa to mierne zlepsilo. Pekny vysledok bol u mna viditelny az treti mesiac, ale dobrala som komplet davku 180mg na kg mojej hmotnosti, takze liecba mi trvala dlhych 8 mesiacov. Oba lieky maju kvantum vedlajsich ucinkov. Kazdy mesiac sa mi prejavilo nieco ine. Bolesti ramennych a bedrovych klbov (asi mesiac), vysusene supajuce sa pery (cela liecba), suche oci (cela liecba), padajuce vlasy (poslednych 5 mesiacov), kozne ekzemiky na rukach zo suchosti (priebezne), sucha pokozka hlavy (posledny mesiac), zvyseny cholesterol (2 mesiace). Na pery staci obycajny Vitalos balzam asi 20x denne (niekedy aj viac), do oci kvapky Arufil a Vidisic gel, na pokozku tvare, tela a hlavy Eucerin (lekaren), na cholesterol 3 omega 1000mg (rybi tuk v tobolkach). Pomaha vela, strasne vela tekutin a 100mg C vitaminu denne. Ale hlavne veeela tekutin. Musim tiez poznamenat, ze vlasy som mala vzdy strasne huste, ale keby som mala riedke, tak si neviem predstavit, ci by mi po liecbe nejake ostali. Ale aj na to by som asi nieco nasla. Preco vam to tu tak podrobne opisujem? Lebo som sa s akne riadne vytrapila a vsetci mi chceli brutalne radit, co s tym robit. Vyskusala som vsetko mozne (kozmeticke pripravky, lekarsku kozmetiku, dermabraziu, laser) a akne sa vzdy vratilo. Nevyhadzujte prachy, ale bezte k svojmu koznemu a dajte si predpisat Roaccutane. Ak vam ho nechce predpisat z neznamych dovodov, pytajte sa alebo zajdite za inym koznym lekarom. Mne ho prva kozna ani len nespomenula a liecila ma vodickami, hoci uz vtedy som bola v hroznom stave (akne mi doslova mokvalo). Vymenila som ju a novy dermatolog mi povedal, ze niektori sa boja predpisat tento liek prave kvoli hojnemu poctu nepriaznivych ucinkov. Tento liek mi vsak vratil moju povodnu dokonalu plet a hlavne sebavedomie!

lizanka

minonky: aj moja lekarka vravela, ze nie je az take vhodne brat vitamin A co i len ako vyzivovy doplnok, lebo sa hromadi a nevyplavuje, vraj je lepsi betakaroten-ale o tom prednedavnom pisali ze je pravdepodobne skodlivy.

Roaccutan je derivat vitaminu A, takze tam az taky velky rozdiel nie je. Nikto nevie ake nasledky budu po 10, 20tich rokoch od uzivania.

Ja sa vseobecne riadim podla rad RNG, doteraz mi zlepsili akne o 80%.

dedo_vsevedo

moze to suvisiet aj s oslabenym imunitnym systemom.A je pravdou ze akne treba liecit aj vnutorne(vitaminmi...)a aj lokalne(kremami)

theresse

mjanik:nemyslim si ze to musi urcite suvisiet s traviacim systemom.ties som si myslela ze ked si ho dam doporiadku tak sa vsetko zlepsi,no nezlepsilo,vobec.