DNA - choroba

karioll

metrix
bud nevies co pises,alebo velmi rychlo vymen lekara
dna je choroba sposobena ukladanim krystalikov kyseliny mocovej do klbov,najcastejsie palec na nohe.telo ju nevie vylucit,preto ju ulozi tam,kde mu najmenej zavadzia.na uvod choroby.neskor postihuje vsetky organy a zomiera sa na ich znefukcnenie.ale,berie sa milurit a aspom raz za mesiac sa kontroluje hladina kyseliny mocovej.ked je ok,milurit sa vysadi.ked ma clovek zachvat,milurit sa musi vysadit,cholcicum co pises,sa uziva iba pri zachvate.cize nemozes brat obidva lieky ako pises.tato choroba je matabolicka porucha a jedina ochrana je dodrziavanie diety,cize obmedit v strave puriny.podla najnovsich vyskumov netreba obmedzovat rastlinne,cize cokolada a strukoviny sa mozu.nesmie sa vyvar,vnutornosti,udeniny

METRIX

Liecim sa na DNU lieky sa volaju Milurit a Colchicum snazim sa drzat dietu a tieto lieky to je otras prosim o niaku radu bez liekov.dakujem

husa

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či niekto má už skúsenosti s dnou vyvolanou inou chorobou.
Moja mamina trpí kandidózou a po dvoch mesiacoch dodržovania diéty jej ako keby spuchol prst na nohe. Bola u doktorky a tá jej oznámila, že má dnu. No je ale otázka, že sa lieči na kandidózu, ktorá ma určitú dietú ale dna ma úplne inú diétu kde nemože jedlá čo pri kandidóze.
Nedájú sa skombinovať potraviny z týchto dvoch chorôb ?
Ďakujem ak mi pomôžete a napíšete na mail husa@pobox.sk

RNG

Proti dne sa treba branit jedenim jediel s co najmenej purinami, aby sa vytvaralo pri traveni menej mocovej kyseliny.
Na rozpustanie krystalikov mocoviny(kyselina mocova viazana na vapnik)pomaha jest visne,obsahujuce berbericku kyselinu,na odplavenie hodne vody, celerove extrakty, quercitin a rozne enzymy, ako bromelain a serrapeptaza,tiez vitamin C a pantotenicka kyselina(B-5) ktore nam pomozu vylucit kyselinu mocovu a jej soli z tela.

gegor

Na potlačenie a utíšenie choroby „ Dna , dnavé kamienky a kyselina močová“ by som doporučil užívať prírodné liečivé vody a to: Bílinska kyselka /príjemnej trochu slanej chuti/ s vysokým obsahom hydrogénuhličitanu a Zaječickú horkú /horkej chuti/ s vysokým obsahom Magnézia /horčíka/. Hneď na začiatku chcem upozorniť na vysoký obsah minerálov a nevhodnosť zaradenia do pitného režimu a akých koľvek pokusov o urýchlenie liečby.
Užívanie: Bílinskú kyselku užívame v dávkach 250ml na lačno 30 min. pred jedlom ráno, obed ,večer /preventívne ráno/.Celková denná dávka je 1000ml. Bílinska kyselka nám pomôže z kyselinou močovou a dnavými kamienkami , napomáha činnosť obličiek.
: Zaječickú horkú užívame v malých dávkach , 100ml rozdeliť na celý deň , ráno, obed, večer, nesmie preháňať a na pomoc pri vstrebávaní magnézia využívať slnko kvôli vitamínu „D“. Táto liečivá voda pozitívne vplýva pri liečbe dny a je jej súčasťou. Preventivita ½ dcl pred spaním. Pri užití väčieho množstva sa stéjto vody stáva vynikajúce prehánadlo.
Tým ktorým som doporučil užívať tieto vody si pochvaľujú ich liečebné účinky a vedú zasa spokojný život. Zakúpiť sa dajú v potravinách /len v niektorých/ lekárne a h-nova. S pozdravom Gregor.

lubomír

Po vyšetrení lekárom môže pomôcť pri akútnom záchvate liek Veral je protizápalový a zmierňuje aspoň v mojom prípade a úplne vylúči bolesť po 1 už 2 hodinách hodinách. Takže už nemusím znášať bolesti ako predtým a tiež likviduje v zárodku možný zápal napr. kolenného klbus následkom vytvorenia vody v kolene. Beriem pri záchvate podľa jeho sily do 4 tab. 50 mg Veralu

RNG

curcuma longa(turmeric, vytazok curcumin) je rastlina pribuzna dumbieru. Jej zlty koren sa susi a pouziva ako zlte farbivo do horcice, kari(curry) korenia a podobne, Je podobne ako dumbier(mozno aj viac) silne protizapalovy
Aktivna davka je 2x1+ gram turmericu alebo 2x500 mg curcuminu.

RNG

ligurcek(levisticum oficinale, lovage) je pribuzne celeru natolko, ze casto mlete alebo cele celerove semeno na trhu je vlastne ligurcek. Takze samozrejme je mocopudny, tak ako celer a pre zaujimavost, ligurcek ma mnohonasobne viac quercitinu, ako cibula a len o nieco menej, nez kapary, ktore su v obsahu quercitinu(protizapalovy,antialergicky na vzdusne alergia)daleko najvyssie,( az 1300 mg na 100 gramov).