zrak a vodicak

age44

no, ja neviem pinokio, ako sa prakticki lekari vyznaju vo vyhlaskach, ale ja mam taku skusenost ako martina. ja mam tiez vyssiu kratkozrakost, ale to nikoho nezaujimalo, mna sa sestricka len opytala na farbu fixiek, co mala na stole, aj to nie na cervenu a zelenu, ale nejake ine farby. takze skus, aj ked podstatou je potom pri riadeni neuskodit sebe ani ostatnym.
a ak mas sosovky, instruktor nemusi ani vediet o tvojej kratkozrakosti (aj ked v papieroch to uz budes mat).

3martina3

Ja nosim tiez okuliare, ale nie az take silne, ale ked som potrebovala potvrdenie do autoskoly stacilo zajst za obvodakom. Ten sa vobec nepytal na moje dioptrie, len na mna vytasil take stare vyblednute bodkovane karticky s otazkou, ze ake cisla vidim - to akoze, ci nie som farboslepa, vypisal potvrdenie a zhrabol 400 Sk.

age44

ale pinokio, ide o to, ci s okuliarmi nemas horsi vizus - pozerala som vyhlasku, prepac, je to len 5/7,5. takze to znamena ze so sklami musis precitat aspon predposledny riadok. drzim palce.

age44

zavisi od toho, aky mas vizus s takouto korekciou. ak mas s -8D vizus lepsi ako myslim 5/15, t.j. precitas druhy riadok odspodu, je to ok. ak by si chcel byt profesionalnym soferom, to uz nejde, tam je max. mozna korekcia -6D a vizus myslim 5/5. je u nas platna vyhlaska o sposobilosti viest motorove vozidla a tam je to exaktne uvedene. nepamatam presne ten korigovany vizus, ale podstata je, ze moze.

tatianaklimentova

mYSLIM PRECO NIE VO SWISS NIE SU AZ TAK PRISNE KRITERIA JA MAM 2 DIOPTRIE DO DIALKY A POVEDALA MI DOKTOTKA ZE MOZEM JAZDIT BEZ OKULIAROV .aKO MAM JZDIT BEZ OKULIAROV KED DOBRE NEVIDIM?