Chrbtica, alebo srdce?

Príspevok v téme: Chrbtica, alebo srdce?
*mária**

V noci, asi o 3-tej hodine som sa zobudila na bolesť v hrudníku. Ležala som na ľavej strane a nedalo sa mi poriadne dýchať. Akoby mi niečo tlačilo na srdce. Musela som sa posadiť a zdvihnúť hore ruku, aby sa mi to trošku uvoľnilo a dalo sa poriadne nadýchnuť. Potom som už poriadne ani nezaspala. Doteraz cítim taký tlak v oblasti srdca a pichá ma pod ľavou lopatkou. Čo to je? Bude to od chrbtice, že som zle ležala, alebo naozaj problém so srdcom?
Mám 44 rokov.

jana123

mariaa, zdravim ta a prajem pekny den. dufam, ze sa mas dobre po vikende.

Ja mavam teraz tiez dost casto taketo "pichanie pri srdci". Je to z chrbtice - u mňa. I ked aj ja sa obcas bojim, ci to nie je srdce, lebo vzdy mi trpne a boli ma cela lava strana aj ruka a rameno

[zruseny12]

A este by som sa pytala na rontgen chrbtice a celeho chrbta,lebo aj ja mam take problemy a tiez sa mi stalo take nieco,ze v noci som sa nemohla nadychnut,ani som sa nemohla otocit,musela som lezat v jednej polohe.Stalo sa mi to uz 2x.Najlepsie ist na vysetrenie a potom budes mudrejsia,lebo ked tak citam,tak jeden priznak ma viecero chorob.Ja mam viac zdravot.probl.ale urcite to dychanie je scasti od chrbtice,tiez som bola na EKG,a tam mi povedali,ze srdce mam v poriadku...Treba hladat pricinu vylucovanim vysetreni....je to velmi tazke a treba na to trpezlivost...prajem vela stastia.

jana123

maria, moze to byt chrbtica, aj ja to mavam. Je to velmi neprijemne. Ale pre istotu by som isla na vasom mieste k lekarovi, nech vam zmeria tlak a urobi EKG. chodte este dnes,nech mate klud.