Idem spravnym krokom? (poprosil by som AJ RNG aby poradil)

Príspevok v téme: Idem spravnym krokom? (poprosil by som AJ RNG aby poradil)
mato g.

Nazdar vsetci, mam 15 rokov a chcel by som sa len spytat na par otazok ohladom akne. Viem, je tu toho cele forum, ale ja si nemozem pomoct. Najskor si prosim precitajte nasledujuci text, dakujem: Pred nejakym mesiacom som mal stredne-tazku no skor strednu formu akne. Zacinal som toho mat plne zuby a povedal som si: Dost!. Chodim pravidelne ku koznej, strieda u mna styri maste: Zineryt, nejaky neznamy krem na vecer, Duac Gel, zmiesaninu nejakeho hnedeho kremu v malej valcovitej krabicke, nejaky hydroxidovy roztok na rano a tusim este nieco ale neviem si spomenut ako sa to vola. No od toho 1.1. som naplno zacal s osetrovanim a uzdravenim plete. Mal som vtedy predpisany Dalacin T, ktory som bral na rano, Duac Gel na vecer a ten hnedy krem co som vyzsie spominal. Taktiez od 1.1. pravidelne uzivam Zinok v tabletovej forme. Sprchujem sa 1x denne a ZASADNE SI AKNE UZ NEVYTLACAM A VOBEC NECHYTAM PLET. Toto je moja celodenna praca proti akne:

Rano: Vstanem, studenou vodou si vycistim hnedy krem, ktory som mal do rana na celej tvari. Umyjem si zuby, na tvar aplikujem Dalacin T.

Poobede: Po hlavnom jedle zjem tabletu zinku.

Sprcha: niekedy byva po skole a niekedy o 5:00 (ale vzdy len s teplou vodou). Nagelujem si cele telo okrem tvare. Mam dva uteraky na tyzden, ktore si susim: Jeden na hlavu a druhy na telo.

Vecer: Bud po teplej sprche alebo po studenom prude vody na tvar si umyjem zuby, na tvar aplikujem Duac Gel. Po hodine si dam na tvar TEN HNEDY KREM co som spominal.

Po tych 21 dni mojej liecby sa mi vraj akne zlepsilo, ale v poslednom tyzdni sa mi na tvari vyhodili male pupaciky, je ich strasne moc. Taktiez sa mi na cele pri oboci vytvorili 3 velke vredy ktore su stale cervenejsie a cervenejsie.
Nabuduci tyzden idem k lekarke. Taktiez sa mi minul Duac Gel a pomaly sa mina aj Dalacin T. Asi mi zas vystrieda maste :-/.

TAKZE MOJE OTAZKY:
1. ROBIM NIECO ZLE?
2 MAL BY SOM NIECO INEHO ROBIT OKREM TOHO CO ROBIM?
3. MOZEM SA SPRCHOVAT TEPLEJSOU VODOU?
4. JE NORMALNE ZE SA MI ZHORSILI STARE HRBOLY A NARASTOL VELKY POCET MALYCH PUPAKOV?
5. AK BY SOM TAKTO NADALEJ POKRACOVAL, MOZE SA MI AKNE ZLEPSIT NA TAKU UROVEN, ABY SOM Z NEHO NEBOL NESTASTNY?
6. AK ANO KOLKO TO ASI BUDE TRVAT?

zuzka12

skus nejaku hormonalnu liecbu.. kolko mas rokov??.. holky to maju lahsie nasadia antikoncepciu,, no ty neviem.. ale kremiky a maste.. tomu moc neverim.. chod k doktorovy a povedz ze nic nefunguje a nic zle nerobis, takze mu povedz o tych hormonoch alebo este lepsie, zmen lekara!! casto pomaha prave to..

rovena

mne ZINERIT vôbec nepomahal, ale:
dnes mi predpisala lekarka DUAC. vraj novinka pri liecbe akne a ma to zaucinkovat do dvoch tyzdnov. uistovala ma,ze to bude urcite ucinne aj u mna, pretoze uspech je vraj az 95percent.
mate s tym niekto skusenost?
staci pouzit jeden ATB krem alebo ich budem brat viac?
ak sa o tom pisalo, ospravedlnujem sa,len teraz som tuto temu nasla.

janika153

MNO asi pred dvoma tyzdnami som mala welmi mastnu plet a rozsirene zapalene pory a kozna mi predpisala duac gel mno kazdy weceer si ho dawam a teraz mam welmi peknu plet len ten gel welmi wysusuje....

mato g.

Dakujem, no ja uz naozaj neviem, co si mam myslet. Vela ludi pisu, ze po par tyzdnovom pouzivani Zinerytu im akne zmizli.

pentium

mato g.a vyskusal si uz aj skinoren???
Inak moja rada znie:ja ked som pouzival rozne kremy ako skinoren,roztooky ako zineryt a podobne,nepomohlo mi to uplne(tzn.zvyklo sa mi sem tam nieco vyhodit),ale napokon som si raz precital zlozenie samponu(no bude sa to mozno zdat smiesne)head and showders,a zistil som ze obsahuje mnozstvo zlucenin zinku,kyseliny salicilovej,a ine latky napomahajuce pokozke.(v tom sampone su na to aby zamedzili vznik lupin)ale kedze ten spominany sampon pouzivam uz dost dni,mozem spolahlivo povedat ze uz od tretieho dna pouzivania toho sampona (samozrejme na tvar,pouzivam ho ako cistiaci gel,rano a vecer)sa mi netvori akne...no je to neuveritelne...Predtym som sa velmi trapil s akne,uz mi to pomaly dobehavalo strednu formu(bol som z toho fakt psychicky na dne),ale teraz mam dokonalu plet!!!no neuveritelne!!!
s akne som sa trapil uz vyse styroch rokov(niekedy som mal celkom fajn plet,inokedy bola plet mojou nocnou morou,najhorsie to bolo pre mna nedavno,asi pred dvomi mesiacmi,vtedy som bol uz fakt psychicky na dne)a teraz mam s akne konecne pokoj,dufam ze uz nadobro,takze ja pouzivam head and showders nie len na vlasy ,ale aj na plet.Treba skusit....

RNG

Acne su sposobovane zvnutra. Zvonka dostanu len infekciu.
Takze aj najlepsi prostriedok zvonka nemoze byt velmi ucinny.
Zvonka je infekcia tj zvonka sa da aj potlacit dost ucinne.
Ale acne je prilisne vylucovanie mazu(seba)kombinovane so zapchatymi mazovymi kanalikmi.
Maz by nemal tvrdnut, ked mas stravu neobsahujucu tvrdnuce(vysychave) tuky.
To su vsetko prakticky alebo spalene alebo chemicky upravene tuky, ktore sa predavaju ako "zdrave rastlinne oleje a masla".
Jedine zdrave tuky su v rastlinach v neporusenej forme, nanajvys za studena vytlacene(panenske).
Telo ich nechce, vyhadzuje ich kde sa len da, teda aj cez kozu. A urychluju to androgenne(muzske) hormony, hlavne hydroxytestosteron, ktore zvacsuju mazove zlazy a ich aktivitu.

Proti akniam zvnutra ciastocne pomaha zinok a niektore vitaminy, ktore obmedzia vyrobu seba(sebum, vylucok mazovych zliaz)