Som na dne =( uz nechcem zit

Príspevok v téme: Som na dne =( uz nechcem zit
fallen angel

prepacte ze vas otravujem s niecim takymto,viem ze je to moj problem ale potrebujem to zo seba dostat a vyrozrpravat sa..Ide o to ze moj zivooz nema zmysel som v strasnej depresii..vsetko sa to zacalo v skole,vdaka mojim spoluziakom som sa stala uzavretym a plachym clovekom,mam strach z ludii. To co som zazila,to co mi sposombili by som neprial nikomu..kazdodenne urazky,osocovanie,ponizovanie..vseci kamosi sa mi otocili hcrbtom,nemala som nikoho..spomienky na to mi zostali hlboko v srdci, necitim sa dobre. Veci nelogicky presuvam z mietsa na miesto , mma take cudne stavy ze kazde slovo vzdy musim zopakovat 10x,prekracujem ciari na chodniku ,ja proste newem..uz sa neviem z nicoho tesit,okrem toho mam problem,ktori ma nesmierne trapi,mozno pre inych by to bola banalita ale pre mna ...skoda hovorit no proste ked sa to stane uz nebudem moct zit..koniec ..a mozno to bude tak lepsie lebo uz nic nema vyznam ..tak dobru noc..diki

nikolka

JA NECHCEM ZIT môj zivot nema cenu v skole mam zle znamky iba mi niekto povie opravis si to a uz brecim a ani doma to neni dobre (vsade dobre doma najhorsie

katkaxxx

fallen angel dufam ze si medzicasom vyhladala psychiatra.. "mma take cudne stavy ze kazde slovo vzdy musim zopakovat 10x,prekracujem ciari na chodniku ,"-toto su priznaky OKP (obsedantno-kompulzivnej poruchy) a ten zvysok bude asi depresia. dufam ze uz si v stadiu riesenia tohto problemu a drzim ti palce aby si sa z toho dostala

mata24

ahojte vsetci. ja mam 24 rokov a uz 10 rokov sa borim s depresiami.neviem vsak presne,kedy sa to zacalo,ale pamatam si,ze som sa vtedy vzdy zatvorila do svojej izby a len som hladela do prazdna.nic ma nebavilo,nebola som schopna nic robit.niekedy som aj na 3 dni prestala uplne hovorit a ked sa ma rodicia nieco pytali,tak som nic nepovedala..proste sa to nedalo.
az neskor asi v 20-tich som sa docitala,ze sa takto prejavuje depresia. Teraz to uz viem...a viem aj to,ze ju mavam takmer pravidelne tak 2x-3x do roka.Vzdy na jar a na jesen.To je taka normalna depka,ze vcera bolo vsetko super a rano sa zobudim a som prazdna a nemam silu ani vstat z postele!!! je to hrozny pocit!! urcite to poznate.no a potom mavam este prechodne obdobia depresii,ale vtedy je spustacom nejake psychicke vypätie v rodine alebo moje okolie.uz sa s tym trapim vyse 10 rokov,ale pochopila som,ze s tym nic nenarobim.
Depresia vznika z toho,ze vlastne akoby sa v mozgu nieco zaseklo a nevyluci do organizmu nejaky hormon...preto existuju antidepresiva.oni ten hormon obsahuju...a tym aj pomozu,ale prve tyzdne su dost utlmujuce ie tabletky. to co tu viaceri pisete...vsetci mate pravdu a verim vam,ako vam je.ja to dobre poznam.sama som sa raz pokusila o samovrazdu,ale kamaratka ma zachranila,takze som jej aj vdacna.pretoze ked sa niekto zabije je to potom este o to horsie!!! vazne-nic s tym nevyriesite!!!!...da sa povedat,ze asi kazdy clovek trpel v zivote depresiou.ale niektori nou trpia stale-preto treba vyhladat odbornu pomoc,kym nie je neskoro

korkobus

mam 20 rokov a uz dalejj nevladzem zit trapit sa zivot ma nebavi prisiel som o vsetko a hlavne o svoju buducnost nevidim zmysel na co by som zil ked uz nemam hlavne svojho anjelika pre ktoreho som urobil vsetko zomriet je riesenie

smutna

ahojte mam taky problem ....vlasne da sa to nazvat deprsija mam kamaratov kroty ma len vyuzivaju asi ma nikto nema rad!!!

stana1

Ahoj slecna nebezpecna. Hlavu daj hore. Vies ako sa hovori obrat svoju tvar k slnku a vsetky tiene padnu za teba. V zivote sa stavaju vselijake veci. Mas 14 rokov a to je dost kriticke obdobie puberta, mozno ked clovek velmi nevie kde sa ma zaradit. Hlada sa. Vsetko sa mu zda bezvyznamne. Ale ver ze to prejde
a ver ze zivot je dar. A na ten dar nemas pravo siahat. Uvidis budes starsia
a budes sa na veci a ludi pozerat inak.
Najdes si novych priatelov, ktori ti budu blizki, zalubis sa, budes budovat svoju rodinu. Skus hned od rana sa pozriet do zrkadla usmiat sa na seba a povedat si som pekna, zdrava mlada, mudra a dnes prezijem pekny den a bude sa mi darit a spoznam zaujimavych ludi. Uvidis ze tvoje pozitivne myslenie bude
pritahovat len pozitivne. Skus zahodit
smutok, depresie. A tesit sa ze si zdrava, ze mas ludi ktori ta lubia. A ja
ti urcite budem drzat paste. VER SI SAMA
SEBE. A skus sa trosku usmiat, sprav mi tu radost. Neboj sa prekonas to je to len puberta.

zdenka13

ak si zo ziliny, tak ti odporucam ist do domu odborarov, miestnost c.27 v stredu o 18:00 alebo v nedelu o 9:30... tam najdes tolko priatelov a kamaratov kolko si este nikdy nemala :-))) nadej zomiera ako posledna a nikto nema pravo vziat si ani vlastny zivot, zivot je velmi cenny-KAZDY!!! a teda aj tvoj.. si velmi cenna a vzacna!!!

petik

Je to smutne, ze uz v 14tich rokoch povies, ze ta zivot nebavi, resp. ze sa nedokazes z nicoho tesit :( Zivot ma svoje svetle aj tmave stranky, ale urcite sa najde vzdy nieco alebo niekto, pre co sa zit urcite oplati. Priatelia, ktori sa ti otocili chrbtom, skutocnymi priatelmi neboli, ale je dobre, ze si na to prisla cim skor ... Verim, ze stretnes velmi vela inych spravnych a uprimnych ludi ... Ak ta to potesi, aj vo mne mozes vidiet kamaratku, hoci len taku pismenkovu na nete :)