Prolaktin-porad RNG aj iny

Príspevok v téme: Prolaktin-porad RNG aj iny
didi

Ahojte.Na gynekologii mi zistili zvyseny prolaktin.Doktorka mi nic nepredpisala,ked nemam problemy ako je meskanie menzesu a ze ak budem mat problem s otehotnenim tak potom to bude riesit.Kedze dieta este nechcem tak sa tym nemam zapodievat.Chcem sa spytat ci je to fakt banalita,predsa je to hypofiza v mozgu,ci nemozem mat z toho aj nejake ine nasledky.Niekde na fore som citala,ze z toho casom moze vzniknut skleroza multiplex,ci je to pravda neviem,ak vie niekto ohladom prolaktinu viac poprosim o radu.Dakujem

milluska

Ahoj Didi, hyperprolaktiemiu lieci zvycajne endokrinolog po odoslani gynekologom. Ak sa objavi v krvi viackrat po sebe PRL nad 23 v druhej polovici menstruacneho cyklu (t.z. ak ma cyklus 28 dni, tak od 20. dna hore), zasadne podavame liecbu (Parlodel, Medocriptin) aj pokial nie su tazkosti...

didi

RNG a je to nejak nebezpecne ked je zvyseny alebo vysoky prolaktin????????Traba to znizovat ci nechat to tak?????A ake mozu byt dalsie obtiaze zvyseneho prolaktinu,ja viem len o nepravidelnom menzese a ten mam ok. Dik za vsetky odpovede.

fidorka

ja som dlhé roky mala veľmi vysoký prolaktín, aj som bola liečená a pri liečbe klesol, no z iných zdravotných dôvodov som liečbu musela prerušiť... na hypofíze mi zistili prolaktinón vo veľkosti 1x0,5cm, ale nespôsoboval mi žiadne problémy. Asi pred 2 mesiacmi mi endokrinológ nasadil lieky na prolaktín, nakoľko som mala veľmi vysoké hodnoty, a po mesačnej liečbe je hodnota prolaktínu v norme, avšak tie lieky budem musieť už asi stále brať

RNG

Niktro nevie presne, z coho vznika skleroza multiplex. Je len podozrievane mnozstvo mikroorganizmov, ktore pravdepodobne v spolupraci na citlivejsich(tu je ta genetika!) jednotlivcoch dospeju k roznym "autoimunnym"
Hormonalne nerovnovahy sa daju upravit roznymi prirodnymi potravinovymi doplnkami ako Yam, ale ciastocne aj pupalka, damiana a Dong Quai.
Na prolaktin je dobry krem s prirodnym progesteronom(nie umele, ako progestin a gestagen)