kokosovy olej...

RNG

Kokosovy olej na varenie je vyrobeny zo susenych kokosovych jadier(kopra) aj je vytlaceny za studena a vyvareny vodou,pripadne precisteny parou, je dobry,ak ho zacnu chemicky stabilizovat a upravovat, tak hop uz natolko neodporucam. Ale obsah mastnych kyselin bez prehriatia a chemie zostava taky isty, ako v panenskom, a prave tie stredne dlhe mastne kyseliny su pre nas dobre(priestup cez kozu, priame spalovanie v bunkach aj na vyrobu mechanickej energie, nielen tepla, ako ine rastlinne oleje s ovela dlhsimi mastnymi kyselinami, ktore uz potrebuju zlc na stravenie.
Mam viacej kniziek od lekarskych kolektivov na liecive ucinky kokosoveho oleja. Je ciastocne antimikrobialny(antibakterialny a antiviralny, tiez potlaca kvasne infekcie ako kandidaza)a pomaha predist a liecit rakoviny.

liana

RNG - ja som jedla kokosovy olej na varenie ale musim uznat, ze chutil vyborne. V tom case som iny nezohnala. Myslis, ze taky kokosovy olej ma liecive ucinky?

Laslo7777

Takysto som aj ja hladal v lekárnach mandlový olej a tiez namna pozerali ze co tam vlastne ja chcem. Jediná moznost je si ho ojednat v lekarni alebo cez internet. Ja som si ho normalne cez net objednal a mal dom ho do dvoch dni doma normalne na dobierku. Som pozeral ten kokosový a narazil som na cenu 175.00 Sk + 50Sk postovne za dobierku. Ale ceny sa pohybuju aj do spomýnaných 300Sk zalezí od velkosti balenia a od znacky. Staci sa trosku pohrabat na nete a urcite najdes co potrebujes.

pentium

ja som ten spominany kokosovy olej nevedel nikde zohnat,a to som pobehal okolo 10 lekarni....vacsinou na mna lekarnicky zazerali dost divne ked som si ho od nich pytal....asi o nom ani nepoculi...a inak som z nz,a nevedel som ho zohnat...:(((no na internete som videl ze cena sa pohybuje okolo 300 Sk