Tehotenstvo - nezvladnem to

Príspevok v téme: Tehotenstvo - nezvladnem to
diana

dnes som si robila tehotensky test,vlastne 4 testy a vsetky su positiv.menzes mi meska 10 dni,nebola som este u lekara ale myslim ze som v tom..predychavam cely den a som coraz zufalejsia..netusim co dalej. interupcie sa strasne bojim a decko nechcem a ani si to dovolit nemozem-studujem, on je zenaty a pre nasich co si myslia ze som panna, by to znamenalo infarkt..mam chut so vsetkym skoncit..akurat som objavila toto forum tak sa chcem spytat ci ma niekto priamu skusenost s interupciou..vdaka

hannaak

ahoj diana,
drzim ti palce, nech si sa uz rozhodla akokolvek.
ja by sm sa asi tiez rozhodla vziat si to babo...ono sa to lahko hovori,nechat si ho, ale to by nebol zivot ani pre mladu mamicku, ani pre to babatko... ja tiez studujem, a 100% viem povedat, ze rodicovstvo by som popri (mojej!)skole nezvladala a VS potrebujem, bo inak by sm mohla ist pracovat za pas, abo nieco podobne, a to chcem v zivote dokazat viac!
ako na druhej strane nechapem ako ste mohli byt tak neopatrni...a este k tomu so zenacom...ale je fakt, ze ja nemam pravo ta sudit....
ale myslim, ze ta uplne viem pochopit, keby sa to stalo mne s priatelom, tak si mozem byt ista, ze podporu u rodicov nedostanem,a jedine vychodisko by sm videla iba v interupcii...tak vela stastia!!!

Soraja

diana ahoj, nebudem ta do nicoho nutit, ale robis velku chybu, nepozeraj s ana ostatnych ludi, co by rozpravali a ci by ta odsudzovali. Skus sa porozpravat pred tym nez pojdes na interrupciu s rodicmi, aj ked si uz rozhodnuta, skus to. Mozno ti to trochu pomoze, mozno uplne zmenis nazor. Vies podla mna by si si to dietatko za inych okolnosti nedala zobrat, keby si ho necakala so zenacom,ale s tvojim priatelom, slobodnym, urcite by si si ho nechala. Nemyslim si, ze by bolo nezodpovedne priviest na svet teraz dieta, si dospela, ak by ti rodicia pomohli, nemas nad cim vahat. Moje spoluziacky byvalej 3 otehotneli, ked mali 16 rokov, vsetky si deticky nechali a z toho iba jedna jedina sa vydala. Vsetky su stastne, ze maju svoje deti a nevymenili by ich za nic na svete. Ked uz by dietatko nemalo pri sebe otca biologickeho (urcite by si casom nasla pre svoje mimco aj nahradneho otecka), ale verim, ze rodina by ta podporila. Ale Dianka rozmysli si to vsetko poriadne. JA ti drzim palceky, nech sa rozhodnes spravne, je to len na tvojom svedomi. Ale ak ti tvoje srdiecko vravi, aby si si to dietatko nechala, tak si ho nechaj aj ked bude proti tebe cely svet. Stoji to za to. Ozvi sa ako to vsetko dopadlo. A co si vlaste urobila s tym chlapom? Poslala si ho kade lahsie, alebo nemate medzi sebou este vyriesene vztahy?

diana

dik vsetkym za rady a prispevky.
Soraja musis byt fajn baba,jedna z mala co asi trochu chapu kde teraz som..
mimi22 mas pravdu..asi sa bojim ze co na to okolie.my sme boli vzdy(aspon navonok)idealna rodinka..nasi by sa hanbili a zrejme dost ludi by ma za to odsudzovali bez toho aby mali najmensie tusenie ako to cele bolo...
takze nejdem sa uz dalej trapit a vymyslat...priviest to teraz na svet by bolo nezodpovedne a hlupe...trpelo by male,trpela by som ja,moja rodina...hoci neviem ako by sa to dotklo byvaleho ale povedala som si ze nanho uz ohlad neberiem.idem palit mosty a myslim ze som sa rozhodla spravne...
vaginator: vdaka za radu,porozmyslam

mimi22

Diana : nechces mu pokazit manzelstvo??? myslim ze to manzelstvo je uz davno v p... ked ju podvadza... mimochodom nechapem zeny ktore sa dokazu zapliest so zenacmi?!!!! mne staci ze je len zadany, nemusi byt ani zenaty a uz pre mna jednoducho ten chlap neexistuje!!! viem ake to je ked sa niekto pletie do vztahu... co sa tyka dietatka...too uz sama musis vediet ako to citis, nikto na fore ti nepomoze...stalo sa co sa stat nemalo :((( je to velmi tazke vsak? urcite to doma povedz, mozno ti pomozu ved si rodicov v takej situacii este nevidela. a potom uvidis co dalej..drzim ti palce aby si sa spravne rozhodla.vek na dieta mas ale rozhoduju aj okolnosti, ak si ho nechas musis opustit svoje okolie, odsudzovali by ta.drz sa

:)

dianka,sorry ale ty musis byt riadne trdlo...strasne ma rozculuju hlupucke pipenky jak si ty.precitaj si svoje prispevky este raz a porozmyslaj.mozno to nebude na prvy krat boliet...

tajomná333

ahoj, no podla mna by si tiež nemala ísť na tu interupciu, aj ked si myslíš že rodičia by boli proti alebo by nereagovali podla tvojich predstáv, predsa len bije v tebe kusok z teba :) a bud rada že máš to stastie, vieš koľko žien nemôže mať deti a tak veľmi by chceli, podla mna by si mala povedať rodičom pravdu, neskor by si to lutovala a myslim si že, keby to takto bral každý tak by tu možno vela z nás nebolo, preto sa neboj, chod do toho, si predsa žena a my ženy sme silné, niekedy to nebudeš mať lahké, ale o pár rokov ked ti povie tvoje dieťaťko že:maminka ja ta lubim najviac na svete, si uvedomíš ako dobre že som na ten potrat predsa len neišla... držím ti palce.. bud odvážna... a snad zmeníš názor na tu interupciu... verím že rodičia aj ked hned nebudú moc nadšení neskor sa budú tak tešiť z toho že čakáš ich vnúča že by ta mrzelo keby si urobila najväčšiu chybu vo svojom živote... toto môže byť vlasne tvoja posledná šanca mať dieťa, interupcia sa nemusí vydariť, môžu nastať komplikácie a nestojí ti to za to... tak sa teda drž a dufam že fakt zmeníš pohlad na ten potrat..ahoj

Soraja

dianka, citala som takmer vsetky prispevky. V prvom rade ti nebudem pisat, ze na co si mu dovolila ist bez ochrany a vobec si mu povedala, ze neberies antikoncepciu? lebo potom ste hlupi obaja. Ale s tym uz nic nenarobis. Neviem co citis k "oteckovi" tvojho dietatka. Ci hol lubis, nelubis, je ti lahostajny, alebo s ati nebodaj zhnusil. Konala si skorej ako si zacala rozmyslat o dosledkoch. Aj to sa uz stalo. Kedze si dospela, mala by si vyklopit pravdu rodicom, casto sa rodicia podcenuju, nemylsim si, ze v dnesnej dobe by si mysleli, ze si panna, pokial nemas 15:-) Ale vazne. Nepodcenuj rodicov, pochybujem, ze by chceli, aby si zabila ich vnucatko. Myslim, ze mozno nebudu nadseni, kedze este studujes, ale urcite ti pomozu. Na to yb som dala krk. Aj ked oznamit to je najtazsie. Skola sa da urobit aj pri babätku, dokonca mlade mamicky to niekedy maju doslova lahsie v skole ako normalne baby, no nevravim, ze je to pravidlo, ale urcite sa to da zvladnut, aj ked zaciatky su tazke. A co sa tyka toho tvojho zenaca. Nemyslim, ze by nechal svoju zenu len tak a ked chce to dieta, tak neviem preco si sa ho nespytala na rovinu, nech ti povie ako si to predstavuje. Cakate spolu babo, takze sa ho na rovinu spytaj, ako si predstavuje vasu buducnost. Ale viditelne zostane asi len pri podporovani peniazmi a bude to hrat na dve strany. Teraz ti nebudem davat kazne, ze je zenaty a taky chlapi su tau, stalo sa, ale nevadi ti, ze ma doma zenu, s ktorou spava v jednej posteli a pritom je aj s tebou? Vyuziva ta. A nemylsim si, ze yb jeho zena o tomto nemala vediet. Podla mna by o tom mala vediet, ma na to pravo. Predstav si, ze tvoj manzel by nejakej zene urobil dieta, nechcela by si to vediet? Je to zamotany kruh. Ale v kocke, povedz to rodicom, budes mozno prekvapena ako zareaguju, len im daj cas to stravit, na interrupciu by som nesla, aj ked si v takejto situacii, dietatko za to nemoze a uvidis, ked ta prvy krat kopne, hend budes vediet, ze si urobila dobre. Budes ho videt rast a vsetko. A posledna vec, toho sviniara by som nakopala do zadku, skoncila to s nim a taktiez ziadala od neho nech oznami manzelke ako sa veci maju. Ak nie on tak to urob ty. Znicis tym asi jednu rodinu,a le to si uz urobila davno, teda vy obaja. Keby mu an rodine zalezalo, nepodvadzal by. Ale dietatko si nechaj, nemoze za nic a uvidis, budes stastna, ze ho mas. Neber si nic v zlom, ale stalo sa, ja ti drzim palce. Napis ako si sa rozhodla. Inak pri tom tvojom rozhodovani by so si precitala temu "Necham si to dietatko", mozno ta trosku inspiruje a rozhodnes sa spravne.

katrin25

Nehovorim to preto ze to moze takto dopadnut alebo podobne, ale trikrat by som si rozmyslela ci by som si dieta nechala, v takej situacii akej si ty by som sa nechcela ocitnut, no kedze ako vravis , budes ,,plne,, zabezpecena od ,,otca,, dietata tak nech... samozrejme keby si mala mat potom vycitky do konca zivota tak to nerob... tu zasa nabieha ten zakon o interupcii, co chcu presadit JEDNY DEBILY co otom vedia velke HOVNO.