HRCKA - prsnik, pazucha

Príspevok v téme: HRCKA - prsnik, pazucha
hrcka

Nahmatala som si pri sprchovani malu hrcku asi polcentimetrovu hned pri prsniku pod pazuchou-teda ani nie celkom na prsniku ani nie pod pazuchou ale medzi nimi zboku prsnika ako konci smerom ku pazuche a pod tou hrckou su rebra. tak neviem co je to za hrcka a som z toho dost nervozna. prosim vas, vie mi niekto povedat co to moze byt? neboli ma a potieram si to octanovou mastou par dni, ale nezmizla. inak som bola na preventivke sona prsnikov asi 3 mesiace dozadu,lenze vtedy som ju tam este nemala. Poradte mi...

hedgehog

@hrcka:
neboj sa, vysetrenie hrciek neboli, ci je to uz sono alebo ine... ;-) ale cim skor pojdes k lekarovi, tym skor budes bud kludna ak sa dozvies ze je to neskodna zdurenina vlasoveho korienku, (naprikald), alebo ak je to ma byt fakt nieco vazne, cim skor zacnes s terapiou, tym väcsia je sanca na uspech. preto nestracaj cas a chod k lekarovi.

hedgehog

preco sa vypytujes vo fore co robit? ked mas hrcku na prsniku, alebo v podpazusnej jamke tak chod k lekarovi a nechaj si to pozriet... nemusi to byt nic vazne, ale radsej byt priopatrna ako zanedbat zdurenu uzlinu, ktora by mohal byt priznakom... nielen zapalu niekde v tele ale aj... dufam ze vies co myslim. tak nestracaj cas diskutovanim vo fore a bez k zenskemu.

RNG

Nie kazda. ale vacsina. pokial ti lekar nic ine neda, tak toto je najlepsia rada.
Hrcka je nejake zdurene alebo nefunkcne tkanivo, take v tele odstranuju enzymi a jod pomoze tvorit enzymi.

hrcka

vdaka RNG
ja sa ale bojim ze co to vlastne ta hrcka je...
a ono kazda uplne kazda hrcka zmizne ked ju budem potierat jodom a jest pri tom enzymi???

hrcka

jamka dakujem. urcite pojdem, len dovtedy som potrebovala vediet, len ja tuto hrcku nemam praveze priamo podpazuchou-teda v pazuchovej jamke ale pod nou ako popisujem na okraji prsnika. a v tej istej pazuchovej jamke mam hmatatelne uzlinky uz dlhsie -asi rok a co som bola na sone tak v tej pazuche su to uzlinky.
TY tu Uzlinku mas priamo v pazuche??
A LEN Jednu?

jamka

ahoj, mam presne / teda ak sa to da podla popisu urcit/ taku istu hrcku ako Ty pod pazuchou...Bola som s tym na vysetreniach asi pred dvomi rokmi...vyhodnotili to ako uzlinku. Kazdopadne nic za to nedas, skor sa ukludnis ....ak pojdes na ultrazvuk a niekto sa ti na to mrkne. Drz sa...