Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

-----LASKA-----aka je?

Príspevok v téme: -----LASKA-----aka je?
dvojbotka

Existujú tri druhy lásky – „láska ak“, „láska pretože“ a „milujem ťa a bodka!“.

„Lásku ak“ môžeme prijímať a dávať, ak sú splnené určité podmienky. Musíme niečo urobiť, aby sme si takú lásku zaslúžili. Či už sa to týka lásky v rámci rodiny, priateľstiev alebo v partnerskom vzťahu. „Ak mi požičiaš prachy...“, „Ak ma nebonzneš našim...“, „Ak sa budeš dobre učiť v škole...“, „Ak uspokojíš moje očakávania...“, „Ak budeš vyhovovať mojim predstavám...“, „Ak sa so mnou vyspíš...“, „Ak budeš robiť všetko, ako ti poviem...“ Takáto láska funguje ako výmenný obchod. Po nejakom čase jeden z partnerov nemá šancu stíhať plniť požiadavky toho druhého. Manželstvá založené na tomto type lásky často rýchlo stroskotajú.

„Láskou pretože“ je človek milovaný pre to, čím je, aký je, čo má alebo čo robí. Táto láska vzniká na základe určitých predností a hodnôt partnera. „Milujem ťa, pretože si bohatý.“ „Milujem ťa, pretože si krásna.“ „Milujem ťa, pretože mi dávaš všetko, čo potrebujem.“ Na chvíľu by sa zdalo, že táto láska je v poriadku a nie je na nej nič zlé. Však možno chceme byť milovaní práve pre naše konkrétne kvality. A je to pohodlnejšie než „láska ak“, ktorú si musíme zaslúžiť. Ale čo s konkurenciou, keď sa po čase objaví? Keď naokolo prejde niekto, kto je krajší, bohatší, kto môže poskytnúť ešte viac... Čo keď je partner, ktorého milujeme, pretože je taký úžasný, vo svojom vnútri úplne iný a zďaleka nie tak ideálny a dokonalý než naša predstava o ňom, do ktorej sme sa zamilovali? Zrazu cítime neistotu, pochybnosti o tom, ako dlho naša láska vydrží. Tento druh lásky pravdepodobne nevytvára pevné a spoľahlivé základy pre vzťah, ktorý vytrvá v dobrom i zlom.

Existuje ešte jeden typ lásky. Je to láska bez podmienok. Je to láska „milujem ťa a bodka“. Takáto láska hovorí: „Milujem ťa, bez ohľadu na to, aký si a budem ťa milovať, nech sa stane čokoľvek. Nech urobíš hocičo, moju lásku k tebe to nezmení, ani neohrozí, ani nezničí.“ Táto láska rastie poznaním milovanej bytosti, takže nie je slepá, ale pozná „objekt svojej lásky“ veľmi dobre, so všetkými pozitívnymi i slabými stránkami, kvalitami aj nedostatkami. Táto láska miluje bez požiadaviek, nie je od ničoho závislá a nie je možné si ju zaslúžiť. Jednoducho tu je a dokáže milovať aj tú zdanlivo najbezvýznamnejšiu osobu ako keby mala nekonečnú hodnotu. Tejto lásky sú schopní len vyzretí ľudia, ktorí nepotrebujú zo vzťahov stále len niečo čerpať, brať, aby zapĺňali prázdno vo svojom vnútri. Zrelá osobnosť dokáže dávať a chce dávať bez toho, že by niečo požadovala. Ak človek miluje láskou „milujem ťa a bodka“, dobrovoľne dáva seba samého. V takomto vzťahu niet miesta pre neistotu, tlak, obavy, závisť alebo žiarlivosť.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

-----LASKA-----aka je? - Fórum - ZDRAVIE.sk