Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

su vajička velmy nezdrave? jest ich denne

Príspevok v téme: su vajička velmy nezdrave? jest ich denne
anetka.18

ahojte,prosim nerobte zo mna anorexičku ani decko hlupe-dakujem
neviem ale začali mi chutit vajička,jem ich keždy den,rano nič a na obed si dam 3vajička + rožok sojovy/grahamovy. a potom ovocie a nič cely den len to.
tento môj vojičkovy jedalniček trva už asi mesiac. schudla som 6kil.
to je oki..len sa bojim že s toho môžu prist nasledky a toho sa bojim.
prosim o rady,je to velmy nezdrave čo ja robim?
p.s. - mam 18r 169cm. 54kg

RNG

Flower, cela hysteria okolo cholesterolu je umelo napumpovana. Ak ma niekto vyssi cholesterol, musi si uvedomit, ze 80% cholesterolu v tele vytvara vlastna pecen z prebytkovych cukrov.
Na znizenie cholesterolu je vyborny a davno osveceny vytazok z cukrovej trstiny, Policosanol

flower

vraj konzumacia jedneho vajicka denne zvysi hladinu cholesterolu o 12%. takze naozaj by si to mala obmedzit, raz za cas si ich dopraj, lebo napriek tomu, ze maju vysoky obsah tuku a cholesterolu, obsahuju bielkoviny, mineralne latky i stopove prvky (zelezo, zinok). a taktiez vitaminy, a to najma vitaminy skupiny B, v mensom mnzostve D a K. a ak ti ide o tu tvoju vahu, tak tu docielis spravnou zivotospravou, snaz sa jest celozrnne peciva, jest dostatok zeleniny, ovocia, pit vela vody a hlavne vela sa hybat.

mira

Anetka, s tým zožltnutím je to tak, že keď je zablokovaný alebo stiahnutý žlčovod, žlč nejde do tráviaceho systému, ale do telesných tekutín, a tie zafarbí do žlta. Alebo žltačka. Príčinou obidvoch sú o.i. vajíčka v nadmernom množstve, ktoré sťahujú. Takže mama má pravdu.
Jesť by si mala obilninové kaše /kukuričná krupica, ryža natural, jačmenné krúpy, ovos, pšeno, raž, pohanka/, zeleniny /mrkva, kapusta, kaleráb, vňaťky, cibuľa atď./ pripravené dusením , varením, osmažením, kvasením, šaláty atď. a trochu strukovín a semienok. Variácií je toľko, že za celý mesiac sa tvoj tanier nemusí zopakovať.
Všetky tvoje chute budú uspokojené a nebude ťa to nútiť stále myslieť na jedlo a na svoju postavu.

helenaxxx

ahoj ANETKA 18 jasne ze mama ta len strasi......ale ked budes takto pokracovat s konzumaciou vajicok-tak ver tomu ze vysoky cholesterol ta teda urcite NEMINIE......nechcem ta strasit ale davaj si radsej na to pozor!!!!

anetka.18

mira : aha...asi maš pravdu...
prosim ta vymenuj mi potraviny čo môžem,ale mne čista voda nechuti,ta len preto pijem sirupovu vodu.
ja neviem,ja ked zjem 3vajička+rožok na obed a potom daake to ovocie či zeleninu,ja som taka sita....vobec nesom hladna....
ale mama mi povedala že ked budem jest tolko vojičok že zožltnem a zomriem..je to pravda? ale strašenie?

mira

Anetka, sú to energetické extrémy, ktoré konzumuješ.
Tomuto tu asi nikto neporozumie, tak len stručne poviem, že vajíčka ťa silno stiahnu, stvrdnú, stuhnú. Ovocie a sirupové vody ťa zase silno uvoľnia, oslabia, ochabnú. Okrem toho sú všetky menované potraviny silne prekyseľujúce.
Nejdem tu vymenovávať choroby, ale určite po čase začneš priberať, pretože stiahnutý organizmus ťa stále bude priťahovať k jedlu.
Moc som ťa nepotešila, ale rozmýšľaj nad zeleninou a obilninami v celých zrnách ktoré budeš dôkladne prežúvať. Tie ťa po čase zbavia nadmerných chutí a priberať nebudeš.

RNG

lea.Moje lekarske zdroje na rozdiel od vacsiny lekarov tvrdia, ze popalenie pazeraku(GERD) sa moze stat len vtedy, ked uzaver medzi zaludkom a pazerakom nie je poriadne uzavrety alebo ked nastane v zaludku kvasenie a tlak plynov natlaci kvasne peny do pazeraku.
Uzaver sa uzatvara tesno na podnet vylucenych kyselin.
Ak sa neuzavrel, v zaludku je MALO kyselin alebo je uzaver vrodene vadny
Ked je v zaludku kvasenie ktore prinuti tlakom otvorit uzaver, musi byt v zaludku hypochlorhydria=nedostatok kyselin, inac by bakterie aj kvasne kultury boli kyselinami alebo znicene, alebo deaktivovane=necinne.
Takze pala, GERD, hernia v pazeraku su dosledok NEDOSTATKU kyselin, nie prebytku.
Dost rozdielne proti tomu, co ti povedal doktor....
Palu maju obvykle starsi ludia, tym sa vakom samozrejme vytvara menej vsetkeho, aj kyselin.
Ja som dlho trpel palou a bral pilulky proti kyselinam.
Samozrejme to nikam neviedlo, pala sa mi vracala.
Odkedy som sa dozvedel tento novy poznatok na travenie a beriem Betain HCL s kazdym jedlom na ZVYSENIE, kyslosti zaludka, nemam problemy s palou ani zaludocnymi plynami. Aj celkove travenie sa mi napravilo, totiz pri nizkej kyslosti zaludka zaludok nekona svoju pracu rozkladu jedal a dostanu sa nestravene ciastocky do criev, kde narusia=premnozia urcite bakterie a vytvara sa hromada plynov(pocula si termin "stary prdoch")
To nie je len problem pazeraka a plynov, ale zaludok ma kyselinu na travenie aj obranu proti prieniku bakterii do tela cez zaludok.
Nasledky su podvyziva(strata svalstva, kostnej hmoty=osteoporoza, hrbenie, a zrychlene starnutie) a casta chorlavost(strata imunity)

lea

rng, ja napriklad trpim kazdodennou hyperacidivitou uz niekolko rokov a HP nemam, viackrat mi robili test a aj sondu. zistil vsak dr. malu herniu na pazeraku, z toho ta kyselina a ze ma mnoho pacientov s rovnakym problemom

RNG

Lea, vredy na zaludku nie su sposobene kyselinami ale bakteriou Helicobacter pilori
A zaludocne stavy sa vylucuju len na stimulus(Podnet) jedla, pankreas nevylucuje nic do prazdneho zaludka.

anetka.18

menštruaciu mam v pohode,7dni,a nemam ani meškanie... moja vaha sa mi pači
chcela by som si ju udržat (169cm<>54kg)
pijem 2litre ale sirupovej vody .
joj fakt neviem čo jest,aby som si tu vahu udržala a nepribrala...
lebo ja mam nabeh k obezite,mame to v rodine,preto skušam experimenty aby som nepriberala..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

su vajička velmy nezdrave? jest ich denne - Fórum - ZDRAVIE.sk