Krvácanie po Escapelle

micuska500

ahojte...chcela by som sa spytat ci je nutne uzit escapelle,ked sme s priatelom mali nechraneny pohlavny styk a den na to som dostala menstruaciu...som pocula ze zena moze byt aj pocas menstruacie tehotne...dakujem

Inner

mala by si mat neplodne dni, tehotna by si teda byt nemala. No pre pokoj duse chod do lekarne a spytaj sa lekarnicky, ci je nutne escapelle uzit.

lienka092

ahojte...potrebujem poradiť, pred dvomi dnami mi skončila menštruácia a mala som s priateľom pohlavný styk s kondómom lenže sa nám nechtiac vyvliekol a neskoro sme na to prišli. Neviem či mám užiť escapelle alebo nie, mám obavy z toho aby som si nenarušila menštruačný cyklus. A hlavne nechcem ostať tehotná! Poradí mi niekto kto má s tým už skúsenosti??? vopred ďakujem

45kiki45

Ahojte taktiez som bola nutena vziat tuto tabletku a menzes mam dost az na buduci mesiac...po 5ich dnoch od tabletky som zacala spinit..je to normalne?prosim vas poradte mi

misulka

ahojte baby ..... chcem sa len spytat ci po tej tabletke vam meskal menzes aj tyzden?? mala som aj to spinenie tehotensky test som si robila 3 krat visiel negativny ale menzes som este nedostala...mam na ho pockat??? alebo mam stym nieco urobit...skuste mi niekto poradit....alebo sa mohlo stat ze to spinenie mam brat ako menzes a ze mi dojde zase za 23 dni????alebo mi to menzes posunulo???dakujem za odpoved:)

EvcaCR

Ahoj. Chtěla bych se s vámi podělit o svoje zkušenosti s Escapelle, tzv. tabletkou "po", údajně nástupkyní Postinoru. Doufám, že to některé z vás pomůže, nebo vás to alespoň uklidní. Byla jsem nucena použít tuhle tabletku už dvakrát. Protože moje tělo nereagovalo příliš dobře na hormonální antikoncepci, používáme s přítelem kondomy. Ale už podruhé se nám stalo, že nám praskl. Poprvé se to stalo, když jsem byla na úplném konci mentr. cyklu, asi ve 27. dni. Já mívám krvácení pravidelně po 26-28 dnech, takže jsem si pro Escapelle byla jen pro klid na duši, kdyby chtěla zafungovat náhoda blbec. Tabletku jsme sehnali asi za 12 hodin od nehody. Z nežádoucích příznaků se mi neobjevilo nic, jen jsem jeden den trpěla trochu hnačkou. Ale nebylo mi ani nijak zle. Krvácení mi pak přišlo za 4 dny a bylo úplně normální. Podruhé nám kondom praskl v 7. dni cyklu, takže teoreticky by se ještě nemělo nic stát, byly to neplodné dny, ale nechtěla jsem nic riskovat. Říká se, že spermie v ženě mohou přežít až pět dní a kdybych měla menses trochu nepravidelný, mohla by se ze mě stát mamča, což já zatím nechci. Prášek jsme zase sehnali až na druhý den a vzala jsem si ho asi po 14 hodinách. Bezprostředně několik hodin a dní po tom, jsem se cítila úplně normálně a nebylo mi zle. Po 11 dnech od prášku se mi začalo objevovat malinko špinění, takové sotva postřehnutelné a další dny po tom, jsem začala už normálně krvácet, bylo to 20. den cyklu. Takže se mi to malinko rozhodilo a přišlo to dřív. Zase mi nebylo ani trochu zle, sand jen jsem pár dní před začátkem špinění měla takové mírné bolesti podbřišku, které u mě značí příchod mensesu a trochu jsem měla citlivější prsa, což není extra nic moc, ale dá se to. :-D Takže, to by byly moje zkušenosti. Snad to některé z vás pomůže. Po užití tabletky můžete začít po pár dnech špinit, ale nemusíte. V příbalovém letáku se píše, že většina žen dostane až normální krvácení v přibližně obvyklém termínu. Ale se nebojte, když vám špinění a krvácení po několika dnech od prášku nepřijde. Není to nic neobvyklého a ještě to nemusí nic znamenat. Buďte trpělivé a hlavně se zbytečně nestrachujte, stres taky udělá své. :-) Hodně zdarů vám přeji a hlavně ať se brzo dočkáte. :-)

lusssinda

Ajojte baby. Ja som tiez uzila po tabletku a po 7-mich dnöch som dostala taky slaby menzes, skor spinenie. Tak podla toho co tu pisete je to asi normalne, no len uz by som mala dostat normalny menzes a stale nic, takze to mam chapat tak, ze niesom tehotna, len ta tabletka mi porobila cachre - machre v organizme.

DELYSINKA

AHOJTE.MNE SA ZAKAZDYM STALO ZE PO UZITI TABLETKY SOM MALA DO SIESTICHDNI MENZES..A TERAZ TO JE UZ DEVIATY DEN A NIC..HOCI SOM TABLETKU POUZILA DO DVOCH HODIN,AJ TAK MAM POCIT ZE MI NEZABRALA A SOM V TOM..UVIDIME 12.JUNA..DRZTE PALCE

neva

Lucinocka - zatial zachovaj klud.
Kedy máš normálne termín menštruácie? Kým Ti nemešká, tak je to v poriadku. Nie je potrebné, ani žiadúce aby si menzes dostala do 6-tich dní. Najlepšie bude, ked Ti príde v termíne, tak ako má.