Čistenie usi

Príspevok v téme: Čistenie usi
tinusska

usi si cistim vatovou tycinkou aj 3x denne s pouzitim nejakej cist. plet. vody (na odmastnenie). no stava sa mi, ze v noci sa zobudim, ze ma vnutry svrbi ucho a mam ho mastne a v posledne dni, uz ani nerozumiem, co mi ostatni hovoria, asi zacinam byt hlucha :)) co mam robit? co pouzivate na cistenie usi vy? dakujem

rururururu

Caute,
no ja by som rada reagovala a pridala svoj prispevok:
Mam nadmernu tvorbu mazu v usiach a nevyteka mi tak von ako by mal alebo niekedy vyteka az privelmi .
Usi ma svrbia tecie mi z nich vodicka, nic ma neboli, vysetrenia vyterov z usi pred cistenim boli negativne ziadne plesne, mykozy proste nic.
Doktorka mi cisti usi akonahle pocitujem ze uz tlak v usiach je dost neznesitelny.... sama nad tym \"bordelom\" co pri cisteni vidi kruti hlavou.
Ked si vodicku alebo maz vytieram tycinka mi raz smrdi raz nie raz je vytok zlty raz zeleny, priesvitny.
Ked mi usna vycisti usi vodickou dezinfekcnou tak ma pali koza ze az.. podla doktorky mam poskodenu kozu vo zvukovode.
Vazne neprajem nikomu pocit ked vas kazdy den uz 5 alebo 6 rok kazdy bozi den tak svrbia usi ze si ich idem rozskriabat a hanbim sa za to ze ked mi vytece maz von tak sa mi prisusi o vonkajsie ucho a strasne to vidno ... no otras.
Ak ma niekto taky isty problem alebo by vedel pomoct bola by som asi najvdacnejsia na svete lebo asi takto po case a skrabani pridem o sluch.
dakujem
M

RNG

usny mazotok je normalny jav. Niekomu maz vuschyna, treba ho rozriedit olejami ako olivovy a kokosovy, ako som uz bol v tejto teme spomenul.

j0hny

Este nieco:
Vyvarujte sa vetru a prievanu s mokrimi usami. Vodu utrite len na usnici, do zvukovodu nesahajte, zbytocne ho drazdite. Obcas nezaskodi kupel na bazi soli, na zaklade toho vznikol aj audisprej, len opatrne, a nepchajte tam po aplikacii slaneho roztoku tycinky. Ta sol rozpusti co treba. Usi necistite ked sa chystate na plavaren, kupalisko, na prechadzku v nepriaznivom pocasi, na diskoteku, jazdu na motocykli. Ked uz, tak si dajte vatove "stopliky". Priliz tesne stople zase skodia, lebo v zvukovode vznika pot a para, ktore ucho neznasa, a svrbenie vas vedie k tomu aby ste ich vybrali, a je tu zase mokre-vlhke ucho vystavene vetru a prievanu...

j0hny

Par dni som mal maz dost hlboko a nechcel som ho tam tycinkou napchat uplne. Skusil som audispray, za par sekund som pocul ostro a silno ako nikdy pred tym. Siel som si kupit "cigy" do miestneho baru, hluk jak svina, vonku chladno a veterno... Na druhy den rano som sa zobudil na neskutocnu bolest v zalahnutych usiach.
Takze ked usi cistite akokolvek, tak nejaky den-dva nevychadzajte z domu. Zmena teploty, hluk, vietor je to, pred cim vas ten usny maz chrani.

flower

ono cistit si usi bohate staci len raz za mesiac, ak to nie je nutne skor. v usiach sa stale tvori usny maz, lenze prave on ma za ulohu chranit zvukovod. ked uz sa prilis nahromadi a stvrdne, vytvori v uchu ako keby "zatku" a vtedy je dobre si usi vycistit. hlavne jemne a netlacit usnu tycinku az prilis hlboko do ucha, lebo si zbytocne hlboko zasuniete maz. a tiez je dobre si kupit kvalitnejsie usne tycinky, pretoze raz som mala dokonca take, ktore sa lamali, co je naozaj riziko. tie usne sviecky su naozaj dobymi pomocnikmi, ktore pocas svojho horenie dobre "povytahuju" z usi spinu. a ten Audispray - z vlastnej skusenosti hovorim, ze nic moc.

ahojka

je pravda ze tie sviecky pomahaju, len ja ich uz nepouzivam z toho dovodu, ze po ich kazdom pouziti som o 2-3 dni musela na usne a tam mi prepichovali to za bubienkom ci kde, lebo ten maz akoby z celeho ucha mi to cele upchal a potom som mala neustakly pocit zaluhnutia v usiach, zle som pocula a neskutocne ma svrbeli... takze od vtedy sviecky nepouzivam, ked ma usi neznesitelne svrbia dam si kvapky a tym sa mi ucho upokoji...

stefan255

Ludkovia čistite si uči jemnym prudom vody pri sprchovani. Ja to praktizujem 10 rokov a nemam problem. Pekny den

lea

na usi si davajte pozor. mne sa v lietadle tlakom cosi poskodilo v strednom uchu a odvtedy mam problemy s rovnovahou.

Deee

Uska sa vobec nemaju cistit, iba utriet prebytocny maz, maju totiz samocistiacu schopnost. Tu pletovu vodu by som vobec nepouzivala vysusuje kozu a potom to svrbi, mozu vzniknut len zapaly a dalsie problemy. Podobne pripravky z lekarne ako audispray su len komercia a reklama mozete si tym ublizit. To je odporucanie mojho usneho. :-)

mira

Z vlastnej bolestnej skusenosti viem, ze usi si najlepsie vycistis zvnutra. Precistit treba krv tak, ze nebudes jest tuky ktore su za normalnej teploty tuhe. To su stuzene rastlinne a vsetky zivocisne a mliecne tuky.Po case si mozes dat umiernene mnozstvo panenskeho raslinneho oleja bez chemie.
Dobre je spravit i dalsie upravy v strave.