Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?

Príspevok v téme: Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?
stando

Obcas si kupim ako doplnok vyzivy nejake tie vitaminy. Som dost fyzicky aktivny a zacal som pocitovat na sebe unavu, podrazdenost a pod. Docital som sa ze to moze byt nedostatkom niektorych vitaminov a ze dobre je doplnit stravu o B komplex, aj som to skusal, zdalo sa mi to OK.

Zaujimave ze ked som si kupil multivitaminovy pripravok, ktory obsahuje cely rad vitaminov a mineralov, teda aj tie a v takom mnozstve ako boli b B komplexe, tak som ten efekt akosi nepocitoval.

Znamena to, ze multivitaminove pripravky su k nicomu? Nie je vhodne naraz, v jednej tablete prijmat vsetky mozne vitaminy? Znizuje sa ich ucinok? Alebo ako to mam chapat?

A ked uz o tom pisem, tak co by ste mi doporucili na doplnenie v tomto zimnom obdobi - stracam akosi kondicku, chodim sice do fitka, ale citim sa niekedy vystaveny, neviem ci za to moze nedostatok nejakych vitaminov. Stravu velmi pestru nemam - co ponuknu v restike na obedove menu + nejaky chleba vecer, nejaka ta pizza a pod.

...........

stando,je dost mozne ze tie menej specificke vitaminky/napr.co si mal b komplex/ su zastupene v tom spravnom mnozstve a ze sa ti akurat to trafilo na tvoje symptomy /vitaminy skup.b maju predovsetkym priaznive ucinky na nerv.system, pokozku.../.a je aj dost mozne ze neskor ked si si kupil ten multivitamin neskor tak tvoje telo nebolo este v takom zlom stave/mozno vdaka predchadzajucemu prijmu vitam/zeby si citil vyrazny ucinok.inac kadza firma vyraba rovnako kvalitne vitaminy.pretoze tie su zmiesane s tzv.pomocnymi latkami tak aby sa dala vytvorit dana liekova forma, napr.tabletka.kebyze sis pocitas tie mili a mimrogramy co su v jedenj tabletke multivitaminu, vysla by ti taka hmotnost z ktorej sa neda vytvorit samiotna tabletka.tak sa doplna plnivami a tie sa spajaju spojivamia este su tam ine pomocne latky.a tie mozu naviazat tak vitamin,ze sa neuvolni dostatocne a teda sa nevstrebe do krvi z creva.

Ivka 1

Majka hlavne si nekupuj vitamíny v lekárni.Obsahujú veľa konzervačných látok,farbív a poškodzujú pečeň.Skús vyrobené z prírodných zdrojov a spracované prírodnou cestou.

[zruseny12]

majka_,ja som pouzivala SPOFAVIT,tak QANTUM,potom BION3.tO SU VSETKY VITAM.A MINER.A BOLA SOM S NIMI SPOKOJNA.Tak som sa dostala az k vitam.a miner.podla krvnej skupiny tak beriem teraz tieto,a tiez som s nimi spokojna.A okrem toho beriem este tablety naviac lebo mam malo vapnika.Mam chron.synr.unavy,ale aj velmi nizky tlak,tetanie,s chrbticou probl.atd.ale tie doplonky podla krv.skup.mi pomahaju....

majka_

ta tema ma celkom zaujala. beriem 4. antibiotika za posledny mesiac a viem, ze mam crevnu floru uz zrejme riadne donicenu, tak si chcem kupit lakto bacila. ale tiez citim, ze mam asi malo vitaminov. sa citim taka unavena, nic ma nebavi a tak... ake su podla vas vitaminy CENTRUM, alebo CEM-M (pre zeny), SPEKTRUM a take???

[zruseny12]

Robia to na viacerich miestach,rovno pred Tebou,beru krv z prstu,a pod mikroskopom vysetruju,a TY mas moznost sa na to pozerat...ak chces ja TI napisem kontakty...mne to velmi pomohlo,inak neviem ako by som bola skoncila....

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Multivitamin alebo radsej vitaminy extra? - Fórum - ZDRAVIE.sk