Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?

Príspevok v téme: Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?
stando

Obcas si kupim ako doplnok vyzivy nejake tie vitaminy. Som dost fyzicky aktivny a zacal som pocitovat na sebe unavu, podrazdenost a pod. Docital som sa ze to moze byt nedostatkom niektorych vitaminov a ze dobre je doplnit stravu o B komplex, aj som to skusal, zdalo sa mi to OK.

Zaujimave ze ked som si kupil multivitaminovy pripravok, ktory obsahuje cely rad vitaminov a mineralov, teda aj tie a v takom mnozstve ako boli b B komplexe, tak som ten efekt akosi nepocitoval.

Znamena to, ze multivitaminove pripravky su k nicomu? Nie je vhodne naraz, v jednej tablete prijmat vsetky mozne vitaminy? Znizuje sa ich ucinok? Alebo ako to mam chapat?

A ked uz o tom pisem, tak co by ste mi doporucili na doplnenie v tomto zimnom obdobi - stracam akosi kondicku, chodim sice do fitka, ale citim sa niekedy vystaveny, neviem ci za to moze nedostatok nejakych vitaminov. Stravu velmi pestru nemam - co ponuknu v restike na obedove menu + nejaky chleba vecer, nejaka ta pizza a pod.

[zruseny12]

no ja som bola na vysetrenie u lekara s krvou na alternativnej medicine,tam mi zistil velku stratu vit.B,a to znamena,ze som v strese.Brala som ich Pol roka a ked som bola na vysetrenie tak som na vlastne oci videla,ze sa krv zlepsila...lebo to robia pred Tebou...A TY ked si v stresse a stracas vit.B,tak len pohybom ho neziskas,ale jasne,ze pohyb je dolezity...

stando

B komplex som si teraz kupil, takisto chcem zacat viacej aktivneho pohybu vonku (fitko je OK, ale predsa len vnutri to nie je ono) a uvidime. No ale ja uz som raz aj bol u lekara, robili mi vsetky mocne krvne testy a vsetko boli OK.. to by napriklad zistili ze mam nieco s krvinkami. Je to haluz, aj tak je asi vela veci o psychike...

[zruseny12]

Stando,Takto ja som mala velmi malo cerv.krviniek.Lekar mi predpisal B-Komplex.kupovala som ho z lekarne,a pomohol mi velmi.Teraz beriem vitaminy a mineraly podla krvnej skupiny,tiez som spokojna.Ty sa pytas,co kupis v lekarni co Ti pomoze,ja som citala,ze BIO-produkty su na prirodnej baze,a do tela sa vstrebavaju postupne,ale su drahsie ako normalne vytaminy.Jasne,ze treba jest aj pestru stravu...ak citis stress tak ten B-komplex je vyborna vec.A je aj B-komplex-Forte.

stando

No ved behavat som volakedy chodieval, je to sice zo zaciatku dost namahave kym clovek ziska kondicku, ale potom je to uz fajn.

Problem je v tom, ze kedysi napriklad ked som sa ucil na statnice, tak som bol stastny ako blcha ked som isiel po celodennom uceni do fitka alebo von si zabehat. Teraz po celodennom sedeni pri PC v praci sa mi uz nic nechce a stracam motivaciu a energiu.

Takze tie umele vitaminy nie su dobre? Na prirodnej baze by som vyskusal, ale ja neviem ktore su na prirodnej baze? Da sa kupit multivitamin ktory je na prirodnej baze? Informacie na letakoch su vzdy len o tom ake je to uzasne, ale co ja viem co do seba davam? Mozno vyhadzujem peniaze zbytocne.

Dajte nejaky priklad ak viete

lolo

pangamin ma celu radu vitaminov B, mineralne latky a stopove prvky..
Ale najlepsie, ked budes jest vela ovocia a zeleniny.. Tioto vitaminy sa vstrebu urcite..
A neprijimal by som vitamin C v umeelej forme, najnovsie vyskumy zistuju, ze vitamin C znizuje kondiciu..
Ak ti chyba kondicia v posilnovni tak si chod zabehat 2 krat do tyzdna..
Kamarat robi to iste cvici a stazuje sa, ze nevladze a nepribera svalovu hmotu (ale onma problem aj v tom, ze ma rychly metabolizmus tak nabera tazko)
Najlepsie behat do kopca, tym nic nestratis len ziskas (vsetky svaly na nohach aj zadku, spolu s posilovanim ma skvely ucinok) Samozrejme ziskas tu kondicku, ktoru z uzitkujes v posilnovni.. Aj plavanie je dobre vec....

Ivka 1

Stando ten efekt si nepociťoval,lebo multivitamínový prípravok/pravdepodobne s lekárne/je síce vyrobený z prírodných surovín ale na chemickej báze. Jeho vstrebateľnosť /čo telo dokáže zúžitkovať/ je veľmi nízka a pravdepodobne obsahuje farbivá a konzervanty. Čo tak vyskúšať doplnky výživy vyrobené na prírodnej báze ?