Kde byvat v dnesnej dobe???

Príspevok v téme: Kde byvat v dnesnej dobe???
keituskaaaa

Dobry den,

tato tema sem mozno ani nepatri,ale vedel by niekto poradit ako maju mladi ludia bez pomoci rodicov riesit otazku byvania? Co sa to deje?2izbovy byt v malom meste uz nejde pod milion a to nie je ani rekonstruovany,neoplaca sa uz staviat?? Kam az porastu ceny? AKo investovat ked nejake peniaze mame? To mame trcat v zahranici roky,aby sme mali strechu nad hlavou? Co nam prinasa euro? Kazda rada vitana...Dakujem pekne

PS mozno sem tato tema aj veru patri,lebo trapenie nam ujeda zo zdravia takisto...

wranka

rodrigez, nuz ja osobne by som s nickym platom v BA ani nezila, sestra s muzom maju trojizbak, ona zaraba ale 80000...Je to ako v kazdom vacsom meste. Tam, kde si skoropan v mensom, si vo velkom zobrak...

kajka

kupila som ho za rozumnu cenu, 1590000 sk, pred rokom, v TT, je to dvojizbovy, prerobeny na troj. Od noveho roku mi platia najomne 14500 sk. Poznam ceny bytov v BA, pracujem takze kupit byt tam je pre mna nerealne, ale vzdy som tuzila tam nejaky zdedit, no nemam po kom:-):-):-)

rodrigez

Pises o malom mestecku, skus to tu v BA... za 32 metrovu garzonku das 2 000 000... Takze bud zarabas aspon 50 000 aby si mala na 3 izby s uverom na 30 rokov, alebo mezes rodinu vychovavat v kutici... co ti poviem, stoji to tu za velke kulove... ak mas moznost, nikdy sa nevrat... co z toho ze budes mat byt, ked z platu zaplatis najom a si na nule... onicom...

kajka

myslim, ze v dnesnej dobe,je najlepsie investovat do nehnutelnosti. Ja napriklad byvam v rodinnom dome. Zobrala som si uver na byt, ten prenajimam a z toho najmu platim uver. Cize vlastne ani nepocitujem, ze mam pozicku a v buducnosti byt mozem predat za minimalne dvojnasobok povodnej ceny, mozem predajom vyplatit sestru a dom ostane mne, popr. sa tam mozem nastahovat

wranka

Tak potom predaj. Poznam Anglicko, v Londyne a Brightone som si uzivala svoje teenagerske roky:) Ale az ked som "objavila Ameriku", to je nebe a dudy...Vzdy hovorim, ze o 200 percent lepsie ako na Slovensku. Su tu aj nie celkom dobre veci, ved ako vsade, ale tie lepsie prevazuju.

lilina

hmmmm.... aj nad tym som rozmyslala, len sa bojim, aby mi to ludia neznicili, mam tam uplne vsetko nove...jedine tak nejakej kamaratke,alebo znamemu za rozumny najom.hja som v UK a nechcem sa vratit na Slovensko, tu sa zije uplne inak.

wranka

lilina, skus prenajat, aj byt nebude prazdny, aj zarobis. Ja som byt predala (teda nasi za mna), ked som odisla za manzelom do USA. Nelutujem, kupili sme si tu dom a na Slovensko sa nikdy nevratim zit.

lilina

ja mam zas opacny problem, byt mam a neviem co s nim. odisla som do zahranicia a asi sa uz na Slovensko nevratim. neviem ci ho mam predat, o peniaze mi nejde, ale stale uvazujem ze co ak sa raz predsa len vratim, to potom budem byvat s rodicmi? takze mam prazdny zariadeny novy byt...:(