Kde byvat v dnesnej dobe???

Príspevok v téme: Kde byvat v dnesnej dobe???
keituskaaaa

Dobry den,

tato tema sem mozno ani nepatri,ale vedel by niekto poradit ako maju mladi ludia bez pomoci rodicov riesit otazku byvania? Co sa to deje?2izbovy byt v malom meste uz nejde pod milion a to nie je ani rekonstruovany,neoplaca sa uz staviat?? Kam az porastu ceny? AKo investovat ked nejake peniaze mame? To mame trcat v zahranici roky,aby sme mali strechu nad hlavou? Co nam prinasa euro? Kazda rada vitana...Dakujem pekne

PS mozno sem tato tema aj veru patri,lebo trapenie nam ujeda zo zdravia takisto...

indka

Jednoznacne som za RD - sukromie, byt nanefuknes, k domu mozes vzdy pristavat, pripadne zobytnit podkrovie, moznost mat zahradu, posedenie v pruirode, detsky kutik, nikomu nebude vadit, ked ti celu noc preplace babatko, ked mu idu zubky alebo ma teplotu... nikomu nebude vadit, ked sa budu deti v nedelu rano hrat a buchotat. zivot v panelaku je oproti tomu nic. vyhodu mozno ma, ze moze byt v centre mesta a mas na skok do prace, obchodneho centra, do skoly a pod. ale byty v centre su ine palky. nehnutelnosti isli hore podla mna neumerne, my tiez preto este cakame. som za RD v blizkej dedine (my sme z Nitry, BA alebo TT to sa mozog tastavuje nad tymi cenami) Pred 2 rokmi sme pozerali starsie domceky aspon 3-izbove v dosahu MHD, bez nutnosti rekonstrukcie, i ked jasne ze by sme rekonstruovali a aj s pozemkom a DPH boli tak za 700 000-1 000 000. dnes v dosahu MHD obyvatelne a s 3 izbami pod 2 500 000,- nejdu. je tu nejaky odbornikm kto vie predpokladat, ci ceny este narastu? pretoze potom to asi vyzera, ze budem dozivotne po podnajmoch... Banka nam uver vyssi ako 2 000 000 nijako neda a aj to, ked pridu deti, neviem, ako by sme z jednej vyplaty splacali... :( zrejme treba podavat lotto ;)

:-((

a este nieco.vreckovy zlodeji.nehovorim,ze napr.v Anglicku nie su.ale na Slovensku su ako supy.po roku v Anglicku/tak trochu menej obozretna,odvyknuta/ som si isla zamenit do normalnej zmenarne/v BA/v centre.ako som bola pri pulte, zazvonil mi mobil.a zrazu sa ku mne postavil chlap a uplne sa natlacil ku ne.proste akoby predbehol radu.ja som sa venovala telefonu, ale samozrejme podvedome obozretna.kuknam na neho, co sa tak tlaci.a celu ruku mal strcenu v mojej taske!!o par dni neskor sa mi podobna prihoda stala v Tescu na k
Kamennom.znova sa k pultu natlacil, opat Cigan,a pocas toho ako ma obsluhovali zacal odputavat pozornost.nechcite vidiet moju rekacku a ako sa prasil odtial:-).a len som sa obzrela za nim a videla som ako sa pakoval aj so svojou komplickou,ktora mala zrejme prist zo zadu ako on nas zabaval z predu.Preco ich predavacka neupozrnila,ze maju dodrziavat metrovu tzv.intimnu zonu???

:-((

isty cas som byvala v Canvey Island,Essexa to bolo pri mori tiez.ach jaj.to bola nadhera.ale ten vietor, aj lete:-((

:-((

ja by som sa najradsej nevratila uz nikdy.lenze moj priatel tu nechce zostat.bohuzial na Sk ma to nelaka vobec,az sa hanbim priznat.ale bohuzial je to tak.dost tazky zivot,a este k tomu, ked spoznas mentalitu inych ludi:-((az tu som si uvedomila,ze na slovensku ma mnoho ludi problem povedatPREPACTE, DAKUJEM ,S DOVOLENIM..uvazujem tu bud zostat alebo do Ciech

keituskaaaa

More mam minutu z domu :-) nie je to nic moc teraz tu strasne fuka :-(( ale v lete je to fajn A nemusim chodit ani do Spanielska :-)

keituskaaaa

Bedford?2 a pol roka je dost uff kolko chces este zostat? uz som rozmyslala aj nad tym ze sa nevratim vobec ale tu by som tak ci tak musela byvat stale v podnajme :-(

keituskaaaa

PUPAVKA moja ucta..v Bratislave sa snazit o vlastne byvanie by bolo nad moje sily a moznosti..byvam 100km odtial a pocitujem to tiez ten narast cien Vies o tom,ze BA ma ceny ako Vieden a Tokio? Nehorazne..

:-((

:-((2 a pol roka.je pravda ze s tym setrenim to ide pomalsie,ale na slovensku by som mala aj depku z byvania a aj zo setrenia.ja som v Bedfod.

keituskaaaa

ahoj,a ako dlho uz si tu? Ja som dolu v Eastbourne,bola som pol roka v Londyne a vies ako to chodi,nezadarilo sa mojmu priatelovi,takze vlastne pol roka sme len prezivali,tu dolu som uz cosi vyse roka,priatel ma teraz dobru pracu a ja tiez.Nemame problem s platenim podnajmu,mozem si kupit co len chcem kazdy mesiac,ale to setrenie ide strasne pomaly..dost ma vyhodilo zo sedla ako klesla libra a tie ceny..mali sme kupovat teraz v lete byt doma,ale cena narastla o 400tisic v priebehu pol roka je toto vobec mozne?? teraz tu budem musiet makat este 3-4 roky normalne mam z toho niekedy depresie,rozmyslala som uz aj o tom,naco je takyto zivot,stale sa za niecim hnat a pracovat a aj tak skoncit nakoniec ako kostolna mys...