KEDY JE TEN SPRAVNY CAS NA BABATKO??

mojnazor

catherin, neupisal sa krvou, ale prezili sme spolu toho dost...Nemyslim si, ze sa da urcit "ten spravny vek", kedy ma zena mat deti. Ked nema ani frajera, nieto este manzela a ma 25 rokov, ma sa ist dat odstrelit alebo ist na umele oplodnenie, len aby mala deti? Deti su dalsou etapou vo vztahu. Ja nechcem nic urychlit, teraz mame take pekne obdobie, deti pridu, neviem este kedy, ale hovorime o nich, aj ked tuzbu este nemame:)Napokon, ludia uz ziju dlhsie ako do 40tky:)

mojnazor

catherin, neupisal sa krvou, ale prezili sme spolu toho dost...Nemyslim si, ze sa da urcit "ten spravny vek", kedy ma zena mat deti. Ked nema ani frajera, nieto este manzela a ma 25 rokov, ma sa ist dat odstrelit alebo ist na umele oplodnenie, len aby mala deti? Deti su dalsou etapou vo vztahu. Ja nechcem nic urychlit, teraz mame take pekne obdobie, deti pridu, neviem este kedy, ale hovorime o nich, aj ked tuzbu este nemame:)Napokon, ludia uz ziju dlhsie ako do 40tky:)

catherin

Mojnazor ze keby sa daco stalo ostane pri tebe a to sa ti co upisal krvou??? Ved kolke zeny muz opustil po sobasi a to co potom ako maju s tymi detmi robit. Ako si myslis ze niekto ide do chomuta s tym ze sa ide rozvadzat? Kazda je zalubena a veri ze to je navzdy. Len aby ten tvoj stal pri tebe do konca zivota a ak nie tak si spomen. Moja teta mala prve dieta v 20 dnes ma 37 detom uz pleny vymienat nemusi zacali podnikat a dari sa im. Zo zaciatku to mali tazke dnes su stastni. V jednej budhistickej knihe som citala ze na kazdeho cloveka tu caka stastie niekto ma stastne detstvo iny mladost a niekto v 50-ke suhlasim preto s nazorom ze ked zatukaju tie biologicke hodiny je jedno v ktorom veku ale skor sa priklanam k tomu ze do 25 rokov prve dietatko.

mojnazor

vierka, su aj take zeny, co idu do postele az so snubencom a chrania sa, tak neotehotneju:) Okrem toho aspon ja som so svojimi dvomi sex. partnermi prebrala aj otazku dietata. S prvym to bolo absolutne vylucene, bola som mlada, tak sme kombinovali dve ochrany, okrem toho som vedela, co je to Postinor:) S druhym si davame pozor tiez a ten si ma vzal:) Keby sa "nieco stalo", ostane pri mne, viem. Mrzi ma, co sa ti stalo, ale je to aj tvoja chyba, ze si otehotnel;a, predpokladam, ze ta dotycny neznasilnil.

viera z nitry

mila wwwwwwww ono to co pises ze je lahke nehat si spravit decko a zavesit sa na krk rodicom povazujem za dost absurdne tvrdenie.asi si nezazila po 3rocnej znamosti tak ako ja ze sa na mna chlap vykaslal pretoze som zostala tehotna.nehadz vsetky baby do jedneho vreca...

mojnazor

Tazsie sa hlada partner? Ked si vydata niekolko rokov, preco by sa tazsie hladal partner na dieta? Mojich 5 znamych rodilo v rozmedzi od 34 do 36 rokov prve dieta a boli uplne ok, pocali vsetky do dvoch mesiacov. Kamoska ma 25 a vyslo az za styri mesiace. kedje clovek zdravy ako ryba, nie je problem a clovek ma mat za sebou studium a nieco vediet, aby mal co odovzdat dietatu vzdy, nielen kvoli "dnesnej dobe". Radsej vidim 34 rocnu zenu s dietatom, ktora ma za chrbtom muza, co ich uzivi a pevny vztah, ako 20 rocne dievca, co zije s rodicmi a v hlave urcite menej ako zena po tej tridsiatke.

...............

...no ved to je ten problem, biologicky je dobre mat dieta od 20 do 25, aj pre dieta je dobre mat mladu maminku, ale v tejto dobe je potrebne sa najprv zabezpecit, cize vystudovat, pocestovat, trosku si aj uzit, mat karieru a az potom mat deti, ked sa zena usadi. Lenze ako to vsetko stihnut, ak toto vsetko stihla, tak prve dieta ma az po tridsiatke. Co nie je az taka tragedia, len su uz aj biologicke problemy, tazsie sa otehotnie, su vyssie zdravotne rizika...a zena tuzi po dietatku stale..a aj tazsie sa hlada partner

wwwwww

aaaaaaa mna by zaujimalo, ci si si ako 23 rocna stihla zarobit peniaze, alebo ta aj s dietatom zivili rodicia. To je ale na Slovensku zvykom, nechat si urobit decko a zavesit sa na krkk rodicom. Uznavam najprv sa vediet o seba postarat a mat peniaze na dieta, byvanicko, az potom ho mat. Co to tlachas, ze 40tnicka bude o 20 rokov babka. Moja mamka ma nad 60 a nehadaju jej viac ako do 50, aj zdrava je a plna energie a moderna. V tvojom veku rodila nasa znama (mala 36), je to zena, co si uz nieco v zivote odzila, skusila, pocestovala, vidiet ju s dietatom bolo nieco krasne, ako pokojne a s prehladom sa onho stara, maju dom, ona je inzinierka, sa sebou karieru...To je zivot, nie nechat niekoho, aby ma zivil a decku nemozno ani nic dat, lebo na to nemam...Tvoja babka nic ine nerobila, len rodila, tak co si cakala, ze ti povie, ze VS je dolezita? Haha.

aaaaaaaaa

Ahojte vsetky maminy, aj tie buduce..
Moja stara mama vzdy hovorila, ze deti su pre mladych, je na tom kus pravdy, ja mam syna, ktoreho som mala ako 24 rocna. Dnes ma 13. Moja mama mna mala ako 34 rocna, co bol volakedy skutocne pokrocily vek, lebo moje rovesnicky mal ovela mladsie matky, ja som sa vzdy velmi hambila za to, ze mam starych rodicov.
Dnes je trend opacny, kazdy tehotenstvo odklada, ale podla mna po tridsiatke je fakt dost neskoro stat sa prvorodickou. Musite mysliet aj na buducnost, ak porodi styridsiatnicka, co bude o pat, desat rokov a vobec, jej dieta ju bude este ako dvadsatrocne potrebovat, no on uz bude vtedy babka...
Takze plne sa stotoznujems s nazorom, ze deti su pre mladych!!!
Anna

keituskaaaa

SORAJA tak ty si zrejme vystihla moju situaciu..ja mam 22 a tiez by sme s priatelom chceli dietatko,ale bohuzial,kedze nechceme hypoteku a setrime v zahranici,tak to vyzera ze asi az v 28-30tke..myslis ze to je neskoro?ja ale dovtedy naozaj nebudem mat tolko penazi noa chcem sa este zabavit nie hned z prace do dalsej- sice nadhernej,ale aj vycerpavajucej :-) co ty na to :-(