KEDY JE TEN SPRAVNY CAS NA BABATKO??

???

Ono by to bolo najlepsie, keby zeny povinne rodili v 18, 21, popri tom si urobili 2 vysoke skoly, pracovali 2 roky v zahranici a v 27 zacali karieru. Stat by to samozrejme financne a personalne zatiahol :))

lea

Mondy, ak to Ty tak citis a chces, okolie do toho nema co hovorit. okrem tvojho manzela. kariera utecie, ale deti zostanu

mondy

Citam, citam a neviem co si mam mysliet sama o sebe. Mam 42, 2 krasne uz vacsie deti, a uz niekolko tyzdnov neodbytny pocit, ze sa mi este narodi 1 dieta. Neviem, kde sa vzal, ale cosi v mojom vnutri mi nieco take hovori. Mam zaujimave povolanie, som vraj atraktivna, som vytazena a nieco take si moje okolie ani ja nevieme predstavit. Tak neviem, co mi to voslo do hlavy. Neviete?

agina

lenni samozrejme.Ja presne tak zijem. A ked sa nieco poserie alebo nevydari, tak mozem nadavat akurat tak na seba.Je to moj zivot, ja ho zijem a nie aby som take nieco vesala niekomu na nos.Kto si mysli, ze chce mat dieta 35-ke, nech ho ma. Kto ho chce v 18, nech ho ma.Je to strasne individualne a takto to skatulkovat, vobec nema zmysel.Kazdopadne je to kazdeho osobna vec.

lenni26

agina, ja si myslim, aby si kazdy robil co chce, nie je tak? Naco ma clovek konzultovat kedy ma mat dieta, ako ma zit, sexovat, kolko zarabat...Treba sa starat sam o seba a je poriesene.

agina

Noooo ved tooooo. Ja som mala dve kolegyne, ktorym doktori povedali, ze su neplodne. A obidve si predstavte porodili svoje prve vytuzene babatko po 40-tke.Obe maju krasne dievcatka.

lenni26

agina, juj, tu pobehlicu ani nespominaj:) Problem vraj maju skor Czoborova, Sklovska, stare zenske, co by deti uz aj chceli, ale nemaju s kym. Ako som pisala, mame dve blizke zname, ktore rodili v 36ke a je to ok, ked je zena zdrava, tak by problem byt nemal.

lenni26

Soraja, ja som zase z dobrych genov, mamka rodila ako 37 rocna, sestra mala 36, babka 45...Zeny v nasej rodine su nastastie fit po zenskej stranke, takisto ja vazim par kil, ale ovulaciu si dobre poznam a chodi ako hodinky... Ja nemam nejaky plan, ze vtedy a vtedy, bude to vtedy, ked budem mat potrebu. Je to dalsia etapa v manzelstve, neda sa to presne predpovedat, na oboch to musi prist.
zsanett tebe kvitujem, ze sa starate. Mala by to byt samozrejmost, ze rodicia nepomahaju. Sme dospeli ludia, tak sa musime postarat sami o seba...Vies co, moja kamoska otehotnela, ked mala 25 rokov, planovane, par mesiacov po svadbe. Vsetko co vlastnia maju na dlh, neviem, ako si to predstavuju...My s manzelom nechceme pracovat do konca zivota, ale nasetrit si tak, aby v manzelovej 50tke sme boli uz ok. Iste viem len to, ze nechcem dietata po skole, to som ju vobec nemusela mat v tom pripade. Skoda casu a penazi. Chcem niekolko rokov robit a az potom. Pozeram sa na stranku z inej veci, lebo uz niekolko rokov zijem mimo a tu ti vlada neda absolutne nic, muz odvadza obrovske dane z vyplaty, ale nedaju ti ani lacnu zdravotnu poistku, ani prispevky na dieta. Ma to svoje pre a proti, ale ja som si uz odvykla, zeby sa o nas mal starat stat.

zsanett

Ahojte baby! Žiaľ, aj ja som spadla do tej doby, že už pred svojou 30-kou nebudem rodiť. Nakoľko v marci budem oslavovať svoju 3O-tku. Som druhý rok vydatá. S manželom sme sa po ročnej známosti zobrali. Vychutnávame sa navzájom, cestujeme a samy dvaja (bez rodičovskej pomoci) pomocou hypotékarnej pôžičky dokončujeme stavbu domu. Chceme si zabezpečiť vlastné hniezdo pre naše deti. Mám kamarátku, ktorá neplánovane otehotnela v 26 rokoch a povedala, veď niečo bude zo dňa na deň. Povedala mi len toľko po narodení zdravého dieťatka, že sa do toho vrhla bezhlavo, nakoľko ťažko platia podnájom, manžel pracuje dvoch prácach, aby sa uživili. Ale za toto môže aj naša vláda. Je pravdou, že všade vo svete vyspelších krajinách je len na pár mesiacov materská dovolenka a finančná podpora. Ale myslím si, že keď už vraj žijeme v Európskej únii, mali by zvýšiť finančné materské aspoň na ten prvý rok, keď sú najväčšie výdaje na dieťa. Na koniec len toľko, že je smutné to, že my mladý potrebujeme rozmýšľať tak, že mať dieťa je "luxus" po ekonomickej stránke. Nakoľko si myslím, že zmyslom tohto prežitého života a filozofiou je porodiť a vychovávať dieťa. Moja mamka my stále hovorí, že keď ju chytia depresie, tak sa vždy pozdvihne tým, že najlepšie čo do života mohla dostať je môj už dnešný 36-ročný brat a ja.............