Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?

Príspevok v téme: Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?
brejka

zdravim, vie mi niekto poradit, ako dlho trva vyliecenie z mononukleozy? lekari mi zistili,ze som ju prekonala, len netusim, kedy vlastne zacala..v juli min.rok som mala nejake problemy s mechurom, chodila som casto na wc,ale nebol to zapal mocovych ciest, potom som dostala teploty v septembri, oktobri a ktore vlastne pokracuju az dodnes a az v decembri mi zistili mononukleozu, postihla mi hlavne oblast hlavy, boleli ma oci,hrdlo, usi ma este stale bolia-piska mi v nich uz 3 mesiace. uz mi to pekne lezie krkom a zaujimalo by ma kedy to vlastne skonci, resp. ci sa da nieco pre to spravit, aby som uz bola konecne v poriadku..prosim pomozte.dakujem

kate662

Ahojte. Chcela by som sa s vami podeliť o svoje skúsenosti s touto nepríjemnou chorobou. Začínalo to spočiatku iba nenápadnými príznakmi, ktorým som úprimne ani nemala čas venovať pozornosť, nakoľko neboli také vážne. Trápili ma bolesti hlavy a únava, no postupne sa k tomu pridali aj príznaky ako sú hnačka a nevoľnosť. Potom sa k tomu pridal aj opuch mandlí a bolesť hrdla a už mi bolo jasné, že niečo nie je v poriadku. Skúsila som si preto popozerať nejaké info na internete, no všetko naznačovalo angínu, ktorú som už ale mala a vedela som, že toto s angínou nemá nič spoločné. Okrem vášho fóra sa mi podarilo sa nájsť tento článok zdravoteka.sk, v ktorom som našla s mojím problémom najviac spojitostí. Netušila som, že existuje niečo takéto a veru bála som sa, že ide práve o toto. Nasledujúci deň som kontaktovala doktorku s podozrením na toto ochorenie a po nejakých vyšetreniach sa mi to aj bohužiaľ potvrdilo. Článok chválim, pretože som z neho získala mnoho nových informácií a v prípade takýchto ťažkostí vám ho odporúčam prečítať tiež. Všetko je tam pekne vysvetlené od príčin vzniku až po samotnú diagnostiku ochorenia a bez neho by som sa možno nedokopala tak rýchlo to riešiť. Navyše, ide o niečo, čo neradno podceniť, takže ak máte podobné príznaky, neváhajte. Dúfam, že moja skúsenosť bude pre niekoho užitočná, rovnako ako aj spomínaný článok!

Hakel M

Najúčinnejší je kmín černucha a pestrec mariansky. Mám to absolvované.Z infekčného ma poslali bledého a slabého s tabletkami.Po troch týždňoch som vsadil na prírodu.Tie zmeny ma šokovali.Neveril som tomu sám,ako mi to pomohlo.Informácie som dostal na letáku od kamaráta a stránke -odkaz odstránený- som objednával.

tapo

Zdravím, mám 17 rokov som športovec a prekonal som mononukleózu. Začalo to v strede Marca 2017 klasika zväčšené uzliny na krku aj na hlave, únava, silná angína ale najprv som tak 1-2 týždne behal po doktoroch iba s tým že mám angínu a nezabrali lieky atď. Nakoniec má poslali na krvné testy aby sa mono. vyvrátila no bohužiaľ nie. Takze koncom marca mi bola zistená. Myslím že GMT hodnota alebo aká to je som mal okolo 7. Tak som išiel na infekčné oddelenie stym že silná angína ledva som prehltal.( dostal som lieky: Ryboflavin, Tiamin,Pyrodoxin) Hneď si má nechali v nemocnici 5 dni. ( ako ľudia nebojte sa toho že nemocnica, každý deň som dostal 3 infuzky a keď som vyšiel z nemocnice tak hodnoty mi neuveriteľne klesli myslím že okolo 3 to bolo ). Potom vlastne dieta tukova všetko varené bez oleja a vyhýbal som sa naozaj tým tukom tak mesiac dajme tomu. Po 3 týždňoch kontorola u doktora povolil už aj mierne tukové jedla. Skrátim to.. vlastne začiatkom mája už som začal trénovať bez problémov aj strava už normálna len chcem poukázať nato že ak sa človek naozaj tej chorobe venuje že neje to co nemá jesť a keď sa povie ležať v klude tak bude ležať tak ťa choroba nemusí trvať pól roka ale napríklad ako u mna mesiac a pól. Ak by si mál nejaké otázky ako pomôcť tomu. Jedol som veľa veci co som tu aj nenapísal tak sa kľudne ozvi rad pomôžem 0904020019

RNG

Mono, tj virus EBV sa da potlacit za niekolko dni, tj skor nez moze narobit paseku v tele a najma na peceni. Nelieceny, tj vyckavanie ZE TELO NEJAK TEN BOJ VYBOJUJE SAMO znamena tazke poskodenie tela

Majo.....

Ak si ju sprekonala tak už ju nikdy 2. Krat nedostanes. Ale ja som ju tiez mal a dr. Povedal tak pol roka nic nemam robit. Ja som aj tak sportoval a vsetko ale uzival som 9 tabletiek denne a specialnu dietu kde som musel obmedzit vyprazane, vajcia, cokoladu. Toto vsetko zacalo anginou a prekrocilo to az do tohoto mal som hrozne oslabeny organizmus a ked som normalne len spadol zlomil som si ruku co za norm. Okolnosti by som ja mal tyzden narazenu a otm. By to preslo. Preto odporucam naozaj bucte v klude a nenamahajte sa moc no asi mo 4 mesiacoch mi to uplne preslo.

Felix 2013

Infekčná mononukleóza je celkom závažné ochorenie a netreba ho podceniť určite. Čím viac oddychu si doprajete, tým rýchlejšie vyzdraviete www.candyman.sk

Máte s tým zlé skúsenosti aj vy?

RNG

Na mono je velmi ucinne pouzit najma

colostrum 2 x 10 gramov

monolaurin 2 x 5 gramov

chaparal 2 x 1 gram

a samozrejme bezne antiviralne ako zinok selen citral/lemon grass oil atd.

babcan

Každé infekčné ochorenie pečene treba liečiť pestrecom a kmínom.Tomu sa venuje zdravapecen.sk tu som teraz zachytil i reklamu.Preferujú alternatívu,ktorá ozaj i funguje.Ležal som na infekčnom a ládovali do mňa kade čo,už som vyzeral ako čínsky občan.Potom mi manželka od kolegyni z práce doniesla letáčik a kontakt na zdravú pečeň a to som si naštudoval,objednal a mám sa ok. Pritom to bola náhoda,že to spomenula len v kancelárii kde pracuje a povedala o mojich problémoch. Neviem kde som to dostal,ale z jedla asi nie.