Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?

Príspevok v téme: Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?
brejka

zdravim, vie mi niekto poradit, ako dlho trva vyliecenie z mononukleozy? lekari mi zistili,ze som ju prekonala, len netusim, kedy vlastne zacala..v juli min.rok som mala nejake problemy s mechurom, chodila som casto na wc,ale nebol to zapal mocovych ciest, potom som dostala teploty v septembri, oktobri a ktore vlastne pokracuju az dodnes a az v decembri mi zistili mononukleozu, postihla mi hlavne oblast hlavy, boleli ma oci,hrdlo, usi ma este stale bolia-piska mi v nich uz 3 mesiace. uz mi to pekne lezie krkom a zaujimalo by ma kedy to vlastne skonci, resp. ci sa da nieco pre to spravit, aby som uz bola konecne v poriadku..prosim pomozte.dakujem

Kylečko

Ja som skončil na infekčnom.Primárka mi povedala,že lieky na pečeň mi pomôžu.Schudol som a zoslabol,ale za tri týždne sa nič vážne neudialo.Manželke v práci poradila kolegyňa pestrec mariánsky.
To potom bolo už za ďalšie tri týždne aj vidieť.

RNG

Caj na rozne obsahy ucinnychlatok, na zarucenie klinickeho ucinku ale treba presne davky roznych latok, pozri na protokol dr Berksona.
Tak isto ked beries antibiotika, nebudes ich brat vo forme plesniveho syra

modroočkko

ano viem ,, pomoze aj ked si kupim pečenovy čaj ? na ocistu ?? a mozem to byt aj tym ze som zacala so stykom a partner uz mal nejake tie pred tym ? ci tto nahodou nemam od neho,,,,,

RNG

Mononukleoza(EBV virus) je viralna choroba, ktora v tele zostava aj po "vylieceni" tj potlaceni infekcie. Preto, a aj pre rozne ine virusy dnes v tichej viralnej epidemii je velmi dolezite si zvysovat viralnu imunitu, pozri cez Google.sk zadanim rng, herpes.
EBV poskodzuje znacne pecen, preto je dolezite si precistit a regenerovat pecen, na co je vyborny protokol dr Berksona, pozri na temu pecen cez Google.sk zadanim rng, pecen. Totiz pri poskodenej peceni je telo velmi oslabene a clovek moze dostat rozne ine nakazy, ktorym by sa inac ubranil, pripadne sa telo pre nedostatocne cinnu pecen extra zamori a tym znacne oslabi celkove.

muc

mononukleoza sa rozsiruje kvapockovou infekciou. t.j. nielen samotnym bozkavanim, ale aj pri kasalni a kychani sa virus prenasa vzduchom. teda nikdy nemozme vediet, ci spolusediaci v MHD (ktory prave si kychol, alebo kasle) nema prave prebiehajucu mononukleozu. o tom on nemusi ani len tusit, lebo zo zaciatku sa inf. mononukl. ma prejav ako zapal hornych dych. ciest, ci angina. vela ludi ju prekona ani nevie kedy, pretoze prebehne v miernejsej forme a kym teda akutna forme prebieha, spokojne ju "rozsievaju" po do svojho okolia. sama som pozitivna a netusim, kedy u mna akutna forma prebehla.

skutocnost, ze mas v krvi EBW pozit., este neznamena, ze musis mat aj znizenu imunitu. imunitu treba si zvysovat tak ci tak uzivanim vitaminov a stopovych prvkov.

modroočko

Naozaj som mohla dostat mono.od priatela bozkavanim? dnes mi bolo povedane asi ze to mam pravdepodobne som z toho mimo , nie som typ co chodi po diskotekacha s kazdym 2hym sa tam .... aky to bude mat vplyv okrem toho ze budem mat navzdy znizenu imunitu ? vedel by mi niekto povedat?

Jano23456

Ja ako tka citma enviem co mi je.

Doktor mi povedal ze mam zacinajucu hnisavu anginu ze vidno nejake hnisove capy a podobne.Lenze ked sa tak na to divam nie som si isty.Mam zvecsene uzliny na krku vzadu malo bolestive az enbolestive a pod sankou bolestive,dalej vypluvam pomaly az zlte sliny a strasna bolest pri rpehltani na lavej mandli,bolia ma svaly,castejsie spim som unaveny,boli ma hlava ale to povecsine ked som na PC. Dalej picha ma v uchu lavom co si myslim ze sposobuje tak trosku zvecsene mandla. Doktor mi nasadil Penicilin a povedal ze do dvoch dni by to malo ustupi lenze sa nejako nic nedeje len trosku sa mi zda ze je mi lepsie na tom hrdle. Teploty nemam a ked hej tka len meirne tak do 37 - 37,2. A potimm sa halvne v noci. Myslite ze to teda je angina alebo moze ist o mononukleozu