Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?

Príspevok v téme: Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?
brejka

zdravim, vie mi niekto poradit, ako dlho trva vyliecenie z mononukleozy? lekari mi zistili,ze som ju prekonala, len netusim, kedy vlastne zacala..v juli min.rok som mala nejake problemy s mechurom, chodila som casto na wc,ale nebol to zapal mocovych ciest, potom som dostala teploty v septembri, oktobri a ktore vlastne pokracuju az dodnes a az v decembri mi zistili mononukleozu, postihla mi hlavne oblast hlavy, boleli ma oci,hrdlo, usi ma este stale bolia-piska mi v nich uz 3 mesiace. uz mi to pekne lezie krkom a zaujimalo by ma kedy to vlastne skonci, resp. ci sa da nieco pre to spravit, aby som uz bola konecne v poriadku..prosim pomozte.dakujem

RNG

Kedze mononukleoza napada pecen, treba si ju ocostit a regenerovat. Inac ked nefunguje spravne, neodmoruje telo od roznych splodin, ktore sposobuju rozne zapaly(tj tu ma boli, tu ma picha...)Prechodena mononukleoza neznamena, ze je v tele virus Epstein Barr zniceny, ale len potlaceny. Aby nezacal znova sarapatit spolu s vzdypritomnymi virusami HPV a herpesu, zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity kazdemu(selen, zinok, probiotika...)

andula

Pri mononukleóze môžu bolieť aj kĺby a svaly. V každom prípade choď na infekčné a popýtaj sa na všetko doktora. Ja nie som doktor. Sama si pomáham ako viem. Nájdi si nejaké články na internete cez Google. Ale lekár je povinný odpovedať Ti na všetky otázky. Pá - pá. Andula

brejka

mozu pri mononukleoze boliet aj svaly a klby? mna stale nieco pichne, zaboli, ci uz v kolene, usiach, na hrudi, v krku a podobne..myslite ze by to mohlo byt z toho?

andula

Brejka, mne zistili pľúcne chlamýdie z krvi. Tri roky ma bolievali kĺby, raz na jednom a inokedy na inom mieste - tzv. migrujúce bolesti kĺbov. Nekašľala som a nekašlem vôbec. Skôr sa mi zdá, že mám zahlienené hrdlo a to už dosť dlho. Užívala som antibiotiká Azatril, hneď po nich ma kĺby prestali bolieť. Ale mala by som ísť na kontrolné odbery vo februári. Ale čítala som, že aj pri mononukleóze bolievajú svaly a kĺby. A tú som prekonala tiež. Teraz sa cítim celkom dobre. Užívam B-komplex, pestrec, rybí olej, Pyridoxin. Treba sa čistiť hlavne zvnútra. Ale chce to čas. Daj si spraviť pečeňové testy. Ja som mala zvýšené len GMT a to býva pri mononukleóze. Ale pritom užívam lieky na epilepsiu, takže to môžem mať aj z toho. V každom prípade pečeň treba čistiť. Andula

RNG

Andula, aktivna latka s ostropestreca marianskeho(Milk thistle, sylibum marianum)je Sylimarin , pouzivany na cistenie a regeneraciu pecene a aj pankreasu v castejsie spominanom protokole dr Berksona.

RNG

Brejka, GSE je aj na chlamidie pneumoniae. Inac na plucne je dobry oreganovy olej a NAC, ktore su vyborne odhlienovace a oregano je zarovej silne antimikrobialne(zabija bakterie, plesne,kvasne infekcie ,ba aj niektore virusy potlaci.