AKO DOSTAT MENZES

ivanka29

Soraja -dakujem aj to vino uz bolo aj varene no nic ,skusim este ten horuci kupel a caje ,inak hor sa kupovat novy kocik

Soraja

ivanaka29 ja poznam teda uz len abbsky liek- cervene vino. Par krat ked som potrebovala dostat skor menzes, tak som ho zvykla pit. Zvycajne prisiel skorej, tak ako som chcela,a le neviem ci to bolo tym vinom. Inak fakt neviem co poradit, aby prisiel konecne.

ivanaka29

Dobry den mile dami samozrejme , ze ospravedlnovat sa mi nikto nemusi nemam sa preco urazat.Ano naozaj cakam na ten menzes ako na zmilovanie.Preto som pouzila aj ten termin " podporit " Mam 2 deti ako som uz pisala a obavam sa ze mozem znova otehotniet .

Soraja

wiwi no ja som nikdy nebrala lebo som nechcela do seba pchat hormony, a myslim, ze som urobila dobre a treaz myslim, ze uz nema vyznam zacinat aj keby chcem. Ale nechcem. A tiez neviem ci by som dovolila svojej dcere brat. To ukaze cas:-) a aky bude svet.

wiwi

Soraja, nemas za co. Ja som tie hormony brala za ucelom antikoncepcie od 19 do 23 a som rada, ze som uz 3 roky cista...Svojej dcere by som to nedovolila brat, keby som mala. Ale ja som sa strasne bala otehotnenia...Ani teraz nechcem dieta, ale verim manzelovi a som spokojna.

Soraja

wiwidik, ja vsetko okolo HAK chapem, ze upravuje cyklus a pod. Ale kedze som ju osobne nikdy nebrala, mam nejake medzery, myslim, ako kazdy, napr. nefajciar nema prehlad ake druhy cigariet existuju a podobne. NO nevedela som, ze sa musi zacat brat v prvy den menzesu, takze tym sa vysvteluje, preco ivka caka na to kedy pride. Len to mi bolo divne:-) dik za vysvetlenie, som o nieco mudrejsia.

wiwi

Soraja, ide o to, ze hak sa ma zacat brat v prvy den menzes, ak je menzes v nedohladne, nemozes zacat brak hak, ked ti nezacala menstruacia. Uz vies?:)
No a hak ti cyklus tak "upravi", ze ho mas umelo nastelovany tym, ze stale prijimas rovnake mnozstvo hormonov, ked ich potom na tyzden vysadis, z toho hormonalneho spadu sa ti spusti krvacanie. Nikde vsak nie je napisane, ze ked hak vysadis, vsetko sa nevrati do starych kolaji...Ja som brala hak 4 roky, tri mesiace trvalo, kym sa mi vratil moj krasny 28 dnovy cyklus, ktory som mala pred branim hak a samozrejme i pocas neho. Niektorym zenam hakt tak znici cyklus, ze po vysadeni uz nikdy nebudu mat menzes na cas...Treba si to dobre rozmysliet.

Soraja

ivanka 29 prepac prosim ta, nechcea som ta urazit tym ze si velmi malducka, prepac prepac, dufam, ze sa nehnevas. by ma to mrzelo. Len som myslela, ako si pisala, ze menzes nemas aj 2-3 mesiace, vies, take problemy sme mali s babami, ked sme mali 12-13, teda ja som nidky az taky extrem nemala ale baby mali. TAk prepac, este raz ospravedlnujem sa.

Soraja

wiwi mne staci byt v strese, alebo staci aby bolo blbe pocasie ked mam bolesti hlavy, casto som mavala nepravidelnosti v cykle, a nie je pravda, ze pocasie menzes neovplyvnuje, no mozno som to nemala nazvat pocasie,a le myslela som to tak globalne. Stacilo aby som sla na hory a mala som problem vobec sa menzesu zbavit a nemala som ho prave vtedy ani mat. Mali sme tam lekarku a vravela, ze je to zmenou prostredia a pocasia. Tym som to nemyslela tak, ze ked prsi,alebo svieti slnko (obcas sa nevyjadrim presne, ale som dost v poslednej dobe unavena, tak mi prepacte), hlavne ja si myslim, zekazda z ans je ina. Niekto nema pravidelny cyklus cely zivot (ako napr. moja svokra) a niekto ho ma pravidelny od zaciatku.
Ale bay dovolte mi otazku, kedze som nikdy nebrala HAK? tak tieto otazky ma velmi nezaujimali,a le teraz ma to zaujima. Nema nahodou HAK byt aj na to, aby ti upravila cyklus? Preco teda ivanka ma problem s tym, ze nemoze brat HAK? ked nema pravidelny cyklus?

wiwi

Soraja, ja som zacala mat menzes pravidelny po par mesiacoch od zaciatku...To ma kazda zena brat hak, aby mala pravidelny cyklus? Pocasie na menzes nevplyva:) Mavam rocne transatlanticky let a menzes furt nacas. Aj ked je pod mrakom a prsi). A este k ivanke29: vyraz podporit tvorbu menzesu...Nuz menzes sa netvori, je to cyklus, nie vyrazka:)