Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako dalej?

Príspevok v téme: Ako dalej?
vecernicca

Mam taky problem-mam priatela,s ktorym sa lubime, rozumieme si, vsetko ok..akurat ze nevie dodrzat slovo ked ide s kamosmi von aby sa neopil..Neznasam to, on to vie,ale stale je to aj tak iba o sluboch.. Nechcem sa s nim rozist, ale nechcem mat na krku ani buduceho alkoholika..Skusala som uz vsetko-krik, prosby,rozumne argumenty, nahnevane mlcanie, mile dohovaranie..a nic..nech robim co robim..z 15tich sadnuti dodrzi slovo na jednom..Ako by ste to riesili vy (keby ste nechceli prikrocit k rozchodu)?Alebo ake mate skusenosti so svojim priatelmi co sa alkoholu tyka?Alebo co pokladate za normu v piti alkoholu co sa povyrazenia tyka?Dakujem vsetkym..

vecernicca

lilimimi, nie vacsinou ide rovno domov..ale v poslednej dobe chodi stale na nejake chalanske akcie, nie rovno z roboty..stavi sa doma a potom ide podvecer prec..Niekedy chodi 3 mesiace vkuse rovno domov, ale ked ma to "spravne"obdobie, tak maju aj 2razy do tyzdna akciu-idu sadnut do krcmy..a to potom dopadne zle..

lilimimi

no neviem,co by som robila na tvojom mieste.povodne sa mi z toho,co si uviedla do temy zdalo, ze mozno obmedzujes svojho chalana.ale po blizsom opisani s tebou suhlasim a vidim v tom problem,ani mne by sa to nepacilo.takze sa ti ospravedlnujem za nedoveru:))este otazka-po skonceni prace si chodieva kazdy den sadnut na pivo?

lilimimi

vecernicca,dik za objasnenie,uz lepsie chapem :)drzim ti palce,aby si to dobre vyriesila a spravne sa rozhodla.veru,nebudes to mat lahke:(tu sa neda nejako radit,je to na tebe a na nom,ako to bude pokracovat.vela stastia

vecernicca

lilimimi, a ako by si to teda riesila ty z tvojho uhla pohladu, keby ti vadilo popijanie tvojho priatela?Diky :)

vecernicca

lilimimi..co znamena opity?Do slova opity zahrnam vsetko od pripitia, cez brblanie a tackanie az po opitie na mol..Ja mu nezakazujem kamaratov, ani akcie..ani aby si siel s nimi sadnut na vino..nevadi mi to..jedine co mi vadi ked nepozna mieru..Ja tiez idem s babami sadnut na vinco a nepridem domov kolenacky..Nech si da pivo, jedno, dve tri..potom pauzu, znova pivo jedna..dve tri..A zazila som uz vsetky stupne jeho opitia-od pripitia po "na mol"..A aky je?Zavisi od stupna a nalady-od vtipnosti az po vyryvanie a chut hadat sa a rozchadzat..A tam ani nejde o to ci objektivne pije vela alebo v norme..ale ze mne to vadi a nedokazala by som s nim zit keby pil..Ale dakujem za nazor :)

vecernicca

nechcem "zachranit vztah"..lebo inak v nom nemame problem..mame naozaj krasny vztah(i ked sa to mozno nezda podla toho co pisem)..len chcem vyriesit tento problem..je to akoby si mala perlovy nahrdelnik..pekny..len na jednej gulicke by si mala skaredy skrabanec..Co urobis?Nevyhodis cely nahrdelnik kvolu hnusnemu skrabancu,ale das ho do opravy..Viem ze v zivote to tak nejde..Aj ja poznam v okoli spustu parov, ktore krachli na alkohole..Ale on nie je alkoholik..(aj ked takymto stylom raz moze byt)..Ja nechcem ani vediet ci sa s nim rozist alebo zostat..a ako bojovat ked zostanem..Keby si mala "chlapa"ako ja a nechcela by si ho poslat do haja, akoby si to riesila?

lilimimi

co to znamena v tvojom ponimani opity?tacka sa,lezie po styroch,krici na teba,grcia...mozno si kazdy predstavujeme nieco ine pod slovkom opity.inak zakazovanie,pokial si sam neuvedomuje,ze robi zle-ak robi zle,nie je dobre.ziaden chlap nechce byt pod papucou a este ho just budu kamosi nahovarat,aby pil a neposluchal teba!chapem,ze sa bojis,hlavne ked jeho otec je alkoholik a teda je tam mozna gen.predispozicia,ale mozno to trosilinku nadsadzujes..neviem,ake to je,ale skus si premysliet,ako sa sprava,ked si vypije a porad sa aj s kamoskami,ktore vas poznaju,ci prehanas ty so svojimi obavami a zakazovanim alebo on s pitim.chcela som ti napisat nieco aj z ineho uhla pohladu:)

nashira

Viem ,ze by si chcela pucut nejaku nadej a mrzi ma ,ale ja mam takuto skusenost a okolo mna taketo pripady dopadli len s nestastnym koncom.Mam pocit ,ze zufalo chces zachranit vas vztah ......ja to vsak vidim tak ako pisem.....i ked by som chcela napisat nieco pekne,ale uprimne neda sa mi.

vecernicca

Nehovorim ze je to uzasne riesenie..ale podla mna to urcitym riesenim je..aj ked neviem ci dlhotrvajucim..Viem ze je to tazke..a je to na nom, ale co mozem urobit ja aby prestal?Povedat mu ze inak sa s nim rozidem,alebo len stale vysvetlovat?

nashira

Jedno si uvedom,ze ty ho nezmenis.Ak mu chces robit psychologicku do konca zivota tak s nim ostan.Keby ste sa odstahovali a zmenil by pracu tak to nieje riesenie.Ak s tym neprestane tam kde ste nic sa nezmeni ani inde.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako dalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk