Ako dalej?

Príspevok v téme: Ako dalej?
vecernicca

Mam taky problem-mam priatela,s ktorym sa lubime, rozumieme si, vsetko ok..akurat ze nevie dodrzat slovo ked ide s kamosmi von aby sa neopil..Neznasam to, on to vie,ale stale je to aj tak iba o sluboch.. Nechcem sa s nim rozist, ale nechcem mat na krku ani buduceho alkoholika..Skusala som uz vsetko-krik, prosby,rozumne argumenty, nahnevane mlcanie, mile dohovaranie..a nic..nech robim co robim..z 15tich sadnuti dodrzi slovo na jednom..Ako by ste to riesili vy (keby ste nechceli prikrocit k rozchodu)?Alebo ake mate skusenosti so svojim priatelmi co sa alkoholu tyka?Alebo co pokladate za normu v piti alkoholu co sa povyrazenia tyka?Dakujem vsetkym..

vecernicca

preco?On pije preto ze jeho kamosi tiez..Keby bol v kolektive kde by nikto nepil..tak by taky problem nevznikal..

vecernicca

Mam ho rada, chcem s nim zit..len si neviem predstavit ze by sme spolu zili a on by prisiel opity..Mozno by to spravila ina praca a byvanie..

vecernicca

Agina, viem ze musi chciet sam..neobhajujem ho..ale je to pre neho ako keby som po nom ziadala aby si prestal umyvat zuby..proste tym chcem povedat..ze v jeho prostredi sa alkohol vyskytuje ako uplne normalna vec..robi v robote kde vsetci piju ako duhy..vsetci jeho kolegovia aj kamarati..a aj jeho otec..Vtip je v tom ze on to napr. na otcovi neznasa ze pije..Ako ho mam teda motivovat aby chcel prestat? A ak sa mozem opytat-tvoj priatel/manzel vobec nepije?Ani prilezitostne?

nashira

Ja som s takym zila 13rokov a tiez to bolo na obdobia....raz dobre raz zle.Som 3 roky od neho a este stale som z toho zivota s nim unavena a to mam teraz super manzela co mi vo vsetkom pomaha.

nshira

...tak a to bude donekonecna......prestane len ked on sam bude chciet...mozno za 20rokov a ty ak nechces rozchod tak musis pockat kym ta to neprestane bavit a to mozno budes mat dve deti a nebudes ma kde byvat....nechcem byt zla ,ale pre debilov nemam zlutovanie.