Mam 18 a hrcku v prsniku

mia

ahoj, tiež mám hrčku v prsníku...mám 24 a našla som si ju v 17tich. vtedy ma bolela, tak som šla k doktorovi, uistil ma, že to nie je rakovina a poslal ma na sono, tam ma ten doktor vysmial, a povedal, že s takýmito vecami tam nemám ani chodiť (bola to malá hrčka), dodnes si pamätám ako som s plačom odchádzala...asi pred rokom mi gynďo našiel hrču na druhom prsníku (na tú prvú som od tých 17 dávno zabudla) a poslal ma na sono..našťastie to nebolo nič, len zapálený žľazy, či také niečo, no doktorka sa zamerala na tú prvú hrčku , našťastie nerastie, ale chodím pravidelne po pol roku na kontroly, a vždy sa neskutočne bojím, no tie kontroly dodržiavam, pre istotu...takže s každým aj minimálnym problém treba ísť k doktorovi, nech si si istáá...veľa šťastia

jollie

ahoj, ja mam 19 a pred rokom som mala tiez hrcku v prsniku. v prvom rade ziadnu paniku...hrcky sa tvoria niektorym zenam pred mens. a je to normalne, potom by sa mali vytratit...ak tam je hrcka stale, ani to nemusi znamenat hned najhorie. rakovina sa zvycajne tvori vo vonkajsom hornom kvadrante prsnika a neboli, co ale aj nemusi byt vo vsetkych pripadoch pravda. dalsi faktor je ci rastie, mala by si ist ku gynek., oni ti to budu nejaky cas sledovat a nasledne sa rozhodnu, ci to radsej vybrat, alebo nie.mne sa to zvacsovalo, tak sa radsej rozhodli pre vynatie. ja som mala nezhubny fibroadenom, co je laicky povedane zhluk tkaniva. takze urcite to chod dam kuknut doktorovi, je dobre to sledovat od zaciatku. je super, ze si si to vobec nasla, ber to tak...vela bab o tom ani nemusi vediet.hlavu hore a neboj sa, zvladla som ja, zvldnes aj ty:)

adella

dobry.mne tjez partner pred mesiacom nahmatal na lavom prsniku pohynlivu hrcku,bola som u lekara,ona ma utesila,ze to nic nje je vazne,(vraj to moholo byt sposobene antikoncepciou,tabletkami,hormony,atd,...)ale pre istotu som bola na sono a monografe-vysledky su v pohode,ale keby este ste chceli vediet blizsie,mozete sa objednat na ,,vyter,, alebo ako to mam nazvat z tej hrcky a uz 100% mate istotu.ja mam stretko teraz v piatok,tak sa uvidi

hedgehog

@desireee: zistis to uplne jednoducho pohmatom. hrudka by sa mala pomerne volne pohybovat na podkozi, teda nie ako ked niekedy "vrastie, resp. prilepi sa" cast operacnej jazvy. Ale mala by si to dat radsej do ruk odbornicke, aby si samu seba zbytocne neblaznila, pripadne sa falosne neutesovala... to by mohlo byt fatalne.

desireee

prosim ludia ako zistim ci je hrcka pohybliva abo nie??????????????????????????????????????????????? ??????????? :(((((((((((

ja001

hany, strasna sa bojim , som si uvedomila, ze som asi 2 tyzdne dozadu nahodne tiez nahmatala malu hrcku na boku-okraji prsnika dolu pod pazuchou ako su rebra, tak sa teraz bojim ked som si precitala tvoj prispevok. ako velka bola tvoja hrcka a kde presne?

RNG

Ta hrcka je najpravdepodobnejsie tukova a da sa rozpustit branim cistewho lecitinu, sucheho granulatu, 1 lyzica raz az 2 x tyzdenne.
Jod som uz spomenul na hrcky a ine nepotrebne utvary a "smetiska" v tele, ako cysty, myomy, polypy, tumory...