Mam AIDS

nellka

Mentolka, zaskočilo ma, že si nezamestnaná, to som vôbec nevedela, kedy sa to stalo a prečo? Napíš mi mail, ja viem, že som zvedavá ako opica, ale nepostrehla som čo, kde, kedy a ako, ani len náznakom:(
S ÚP mám tiež svoje skúsenosti, predstavte si mladú Nellku, čerstvo po škole, v hlave samé ideály, tešila som sa, ako budem pomáhať úbohým chorým...a na úp mi povedali, že nemajú prácu sestry, ale len sanitárky/čo je úplne iná robota/ a že to musím zobrať, lebo inak ma vyradia z evidencie! Tak som zúfalá volala mame:) a tá sa na to pýtala a vôbec to nebola pravda, ja som potom podpísala, že čakám na výber. konanie v NsP, tam ma prijali, tak som bola za vodou. Ale protivná bola tá baba!!!
Malá mala ráno skoro 39, ale po nurofene sa teplota drží do tých 37,6, teraz spinká...Sage, isto ste nás nenakazili, to by už teda bola drzosť, keby niečo také ako virtuálna nákaza existovalo!:)
Večer sa hodím do gala pyžamka a isto prídem na oslavu/ak sa tu neusadí môj starý:)/
Nashi, ďakujem za mail, veľmi som sa pobavila, v pamäti mi utkvela hlavne tá jedna životná múdrosť, čosi o tom, ako nie je dobré učiť dieťa len jeden plavecký štýl, lebo som mal kamaráta, kt. vedel plávať len kraula, skočil do studne a umlátil sa o steny studne!:):):)

nashira

No Adka mala fakt divne vysvedcko. Som ho upne nepochopila , ale ucitelka napisala , ze ju samu to zaskocilo tak ma dieta namiesto vyborny vsetko , ze velmi dobre...no ako som citala tak velmi dobre by malo byt na spravanie. No kazdopadne dufam , ze dojde k naprave.Nellka nejak mi to uniklo ides uz do prace ci len zastupovat? No ja na tvojom mieste Mentus by som si predlzila matersku do 5 rokov...no len vtedy moze byt dieta v skolke len 4 hod.No zbavila by si sa uradu prace docasne. No vsetko ma asi svoje pre a proti. A vecer sa urcite stretnime...Vierka napec nejaku tortisko:))).

mentollka

Nie vierka aj u nas je to zabijacka a nie zakalacka.Mnam taku zabijackovu kapustnicu by som hned veru chlipla.A vies vierka ze aj moja je druhacka a tiez mala same jednotky?My tu mame asi vsetky genialne deti :-DDD.Som sa tesila s nou,taka bola pysna.Myslim ze nellkina mala ma opis z triednej knihy preto,lebo do polroka sa (aspon u nas) prvaci neznamkovali,original vysvedcenie dostanu az na konci roka.Nasi nemali znamkovane vychovy,ale na konci roka uz bude hodnotenie aj z toho. Ja sa prave dnes chystam na relaxacno-liecivy pobyt na urad prace,som objednana na 12,00.Som zvedava co mi budu nukat a hustit do hlavy nezmysly ako by som mala prijat aj pracu ktora mi nevyhovuje lebo blá blá blá.Raz mi dokonca jedna pani rozhorcene vysvetlovala ze musim prijat pracu na nocne smeny v pekarni lebo som to dlzna statu. (!!!)A ja jej hovorim:"vy ste museli byt zaryta komunistka teda,vas to este nepreslo?" Tak sa tesim fakt.Co s tou nasou oslavou? Dufam ze vecer ste tu vsetky,nahodte sa do gala a kazda flasu sampusu so sebou :-)

sage

nellka, ja som rada, ze ich aspon udrzi v sebe, aj ked zakazdym, ked sa priblizim s odmerkou, mala kruti hlavkou, a vravie nie, nie, nie. ale nakoniec to vypije. a ci zaberu sa ani nedozvieme, kedze kontrola sa nekona :-(. my uz teploty nemame, ani jedno z deti, ale tie sopliky su hrozne. mala kycha, tecu jej stale s primesou krvi a odsavaie je horor. aspon som jej kupila tie najjemnejsie vreckovky, aby nemala odrete pod nostekom.
blahozelame vsetkym skolakom a jednotkarom. my uz zacneme o rok a pol. uteka to, psychicky sa pripravujem na to, ze toto, nedavno male babatko, bude zaraz skolak.
nellka, je mi luto malej, dufam, ze sme jej my nejako virtualne neposlali virus. dufam, ze jej to skoro prejde. u nas to teraz trvalo teda dost dlho, asi historicky najdlhsie.
nezabudnite baby, zajtra je vyrocie.

mrvulka

aj "my" sme mali samé jednotky-mentuš-môj Tomáš je druhák.Zajtra ideme k našim na zabíjačku."U vás" ,ďalej na západ je to tuším zakáľačka,alebo sa mýlim?nellka,vaša škola patrí medzi tie,ktorým nebolo dodané tlačivo na vysvedčenia?

nellka

Do prkna, napísala som tu hotový román a ono mi to zmizlo:(
Tak len v skratke, malá je chorá, tá menšia, má horúčku, mali sme pekné plány na víkend/tatino má pekný plán robiť vstavané skrine:)/ a všetko to padlo. Ja idem zajtra na interné, takže sa to skomplikovalo,ale už sme to vyriešili. Malá od obeda nechce piť, ani jesť, s ňou je to vždy hrozné, má soplíky a teplotu, inak nič. Dúfam, že nebude búrlivá noc.
Tá staršia ide zajtra preč na víkend a ja rozmýšľam, kam ísť s touto malou chorôbkou, keď tu tatko bude majstrovať...
A moja mala samé jednotky!:)chi. Tak sa tešila, zlatá bola. Ale nie je to norm. vysvedčenie, ale len akýsi opis z triednej knihy, či ako sa to volá. Na konci roka už hádam bude originál:)
Sage, ako sa má malá? Atb už zaberajú?
Tak pa.

nellka

Sage, keď budem študovať, tak ťa budem používať ako konzultantku:)a budeš mi dodávať energiu:).Ja mám len strach, aby som nepatrila medzi tých, koho sa vedomosti ani len zľahka nedotknú, fakt mám pocit, že som osprostela.

sage

nashi, ja ti poviem ze sa da zasmiat niekedy na tych slovnych "zvratkoch", co studenti vo svojej nevedomosti povymyslaju. ale niekedy ti je az do placu, ako sa niekoho vedomosti ani zlahka nedotknu. ale niet divu, ked niekoho vidim prvykrat za semester az na skuske. dnes som malaposledny termin, vsetci zo 7 zucastnenych uz mali minimalne jeden neuspesny pokus za sebou a vysledok? nikto neurobil skusku. som z nich sklamana, ale som si ista, ze chyba nie je vo mne. ked ich spoluziaci boli schopni ziskat A, B, mali sancu aj ti posledni. treba len vyuzit vsetky moznosti. ked vsak nie je zaujem...