Zadobrotu nazobrotu-tyrana zena

Príspevok v téme: Zadobrotu nazobrotu-tyrana zena
tana_2

Mam kamaratku-vlastne to nieje ani kamaratka.Pred dvoma rokmy sme sa stretli v nemocnici ked sme mali chore deti tak tam sme sa dali do reci no a ostali sme v kontakte odvtedy bola u nas aj s dcerou len raz a to bolo no skoro pred dvomi rokmi tak sme boli len v telefonickom kontakte a to mi volala len ked nieco potrebovala hlavne peniaze.Ide o to,ze ona je slobodna mamicka nema doma zazemia jej otec zomrel a mama ta je castou pacientkou na psychiatrii ma este 3 surodencov.Biologicky otec jej dcery nieje zapisany v rodnom liste,ale dala tam zapisat jej vtedajsieho priatela a mala ma aj jeho priezvisko.Ten chalan je od nej o 16 rokov starsi ona ma 22.On ju stale bil,tyral,znasilnoval...to vsetko pred ocami malej.Dokonca s nim otehotnela,ale on jej neveril,ze to bolo od neho pretoze on bol dlho zenaty a s manzelkou nemohli mat deti.No a on ju bil aj ked bola tehotna ved som bola zanou aj v nemocni ked ju tehotnu dobil so zeleznou tycou.Narodil sa jej zdravy syn a dala ho na adopciu.Vcera mi zavolala,ze ci nemoze mala u nas ostat,ze potrebuje ist do Bratislavy nieco vybavit,ale ze rano sa vrati manzel nebol nadseny,ale mala napokon u nas ostala.Ten jej priatel co s nim cakala syna parkrat prisiel ku nim v noci a dobijal sa dnu rozbil im dvere...riesila to velakrat aj policia.Tak manzel sa bal toho,aby neprisiel aj k nam a nenarobil nam problemy.Povedali sme jej,ze ked rano nepride tak volame policiu,ze nechala detsko,prisla rano o 7-mej ja som sa potesila,ze kludne odvediem syna do skoly,ale to som sa velmi milila ona dostala epilepticky zachvat volala som sanitku ta prisla a vzala ju do nemocnice kde bude do piatka vraj no a mala ostava zatial u nas.Neviem co mam robit.Verim,ze to ma naozaj tazke,ale ona proste pritahuje a potrebuje takeho chlapa co ju zmlati.Priznala sa mi dnes,ze bola s kamaratom v Bratislave a on ju zbil ta bitka vyvolala dnesny zachvat+alkhohol.Vcera ked doviedla malu mala vypite bolo na nej vidiet a aj strasne citit.A este k tej BA urcite tam nebola,ale isla slapat,pretoze malu doviedla s takou holkou kur....ou co dalej?Zadobrotu nazobrotu.

kimka

Je to fakt dlhy a zamotany pribeh, ale dufam ze to nakoniec dopadne vsetko dobre. Uz by bolo naozaj na case, aby ta znama dostala rozum, hlavne kvoli svojej dcerke a ze si uvedomi, ze aka bolestiva by bola pre nu starata dcerky. Verim, ze sa jej otvoria oci a pride ten den, ked si povie, ze prve miesto v jej srdci ma jej vlastna dcerka...

srnka

Z tohto pribehu je mi smutno,takychto pripadov su na slovensku tisice.tvoja znama urcite neprestane chlastat ani sa nespamata,uz sa v tom vezie a nema chut vystupit.myslim ze malej by bolo ovela lepsie niekde v detskom domove,mala by teplu stravu a predsa ju moze navstevovat kedykolvek.ked som citala ze chodia k nim cudzi ujovia na kavicku a potom grcaju a este biju aj tu malu,bolo mi do placu.ked je taka bleda,moze byt chudatenko aj chore,nedostatok zeleza alebo vitaminov z nedostatocnej stravy.neviem ci sa da taketo nieco ohlasit na socialke anonymne ale ak ano tak to uro a ked sa ti pride ta krava stazovat ze jej zobrali malu tak sa kazdopadne urob ze o tom nevies,polutuj ju a ponadavaj aky je zivot svina aby si nebola v podozreni. a v duchu sa tes ze si malej pomohla. ona si coskoro necha nabuchat aj tak dalsie- krute slova ale je to tak.na teba hra iba divadielka aby vzbudzovala sucit uz ta ma precitanu,vie ze to vzdy zaberie.vela stastia tana!

seda

tani, asi nemas chut to ohlasovat na socialke, ale je to asi jedine riesenie. Ona sama chlastat neprestane, stale ti bude vodit malu a coraz viac ti bude nicit zivot. Manzelovi sa to tiez nebude pacit. Ked mala pojde do domova, mozes ju chodit navstevovat. Zavisli ludia si nedokazu sami pomoct, hlavne ak nemaju rodinne zazemie. Mozes jej odmietnut pomahat a dufat, ze ta uz viac nebude otravovat, a budes stale mysliet na to, co je s malou, alebo risknut neprijemnosti a pomoct im tym, ze to nahlasis. Drzim ti palce, naozaj. Drzte sa

tana_2

Ahojte.Tak dnes na obed som jej odovzdala malu isli sme este spolu na obed aj s detmi mala vymyslala nechcela jest ved chuderka musi mat zaludok ako hrasok a mama tiez nechcela jest takze to ma aj od nej odkukane.Neviem ci som to uz spominala,ale ona mala anorexiu dokonca na nu nahovorila aj kamaratku a ta zomrela.
Lekar jej povedal,ze ked bude mat dalej taketo zachvati tak sa nedozije 23 rokov.Dokonca sa priznala,ze nbola v Bratislave ako hovorila,ale isla do herne za priatelom hrat automaty no neviem ci aj ona hrala to nepovedala,ale povedal,ze chcela byt s nim hlupana mlati ju a ona sa k nemu este trepe ked nam donesla malu tak bola aj s jednou kamoskou a manzel ked ju zbadal hovori,ze to je urcite kurva a mal pravdu znama mi povedala,ze robi v bordeli myslim si,ze keby sme donej dlhsie hucali tak by povedal,ze aj ona tam bola.S nou to je tazke tiez si myslim,ze malej by bolo lepsie niekde v detskom domove.S manzelom ju chapeme,ze je mlada chce sa ist este zabavit to je v poriadku,ale mala by uz rozmylat pretoze uz je matka jasne,ze to neznamena ked ma dieta nemoze ist nikde a ze ma sediet pri dietati,ale netrepem sa s pochybnymi ludmi nenechavam malu u cudzich ludi nechodim po bordeloch a hernach.Boze mi ked s manzelom ideme niekde raz za rok a nechame deti u svokrovcoch je nam niekedy blbe,ze boze mi tu niekde sedime a deti sme supli ku svokrovcom.
No vratim sa este k znamej.Vravela,ze ked bola teraz v nemocnici tak jej tam jedna pani ponukla pomoc,ze ma velky byt v ktorom byva sama,takze moze prist k nej aj s malou byvat bude jej plati 2000Sk mesacne za najom.No neviem ci je to pravda,ale dufam,ze ano a ze sa spameta a nezacne si tam vodit svojich pochybnych kamaratov.Vravela som jej,ze nech nikomu nehovori kde ide ku komu proste nech neinformuje a nekontaktuje sa s nikym proste zacat uplne od zaciatku ked jej pravda,ze ma ist k tej pani tak dufam,ze to bude pre nu odrazovy mostik.
My sme jej vraveli aj dohovarali,ale mam z nej taky pocit akokeby sme hrach na stenu hadzali.Slubovala,ze uz zacne normalne zit a veci kolo toho,ale pochybujem.To ti bude pozerat do oci a klamat a zacne hrat na city plakat...Citala som aj jej papiere zo sudu mala je v opatere statu,no stat ma nad nou dohlad takze stacil by jeden telefonat a jej ju beru.Ale ona vravi,ze to nechce ze uz prisla o jedno dieta-dala na adopciu a nechce prist este aj o malu ona ju ma rada,ale ked mam fakt rada svoje dieta tak sa spravam uplne inak a robi aj nemozne pre to dieta len,aby sa malo dopre .Ona povie,ze hej ja viem mate pravdu.ale to su len slova,slova,slova.Spominali ste aj azylovi dom uz davno mala do nejakeho ist co mi spominala,ale neviem koli comu nesla aj predvcerom mi vravela,ze v pondelok ma ist do azyloveho domu pre tyrane a slobodne mamicky v Partizanskom a vcera uz vravela,ze jej ta pani poskytla pomoc a azylovy dom-AD uz ani nespomenula.
Co sa tyka malej aj ta ju ma rada plakala za nou a ked sme boli pri nej v nemocnici tak chcela pri nej ostat.Mala je velmi utiahnuta a zakryknuta ma 4 roky a poriadne nerozprava.Je bleda pricom jej mama je pekna hneda nieje ciganka proste ma to stastie,ze je taka hneda ale mala je tak nezdravo biela tak az fialovo proste nezdravo.No ked som dnes videla ako sa mala ku nej sprava.Ziaden respekt nepocuvala ju odvravala jej,utekala,zdvihala na nu ruku volala ju krstnym menom,no je vidiet,ze mala ma mamu na haku.Ku mne si nic take nedovolila bola zlate,pocuvala aj ked niekedy jej nieco trebalo povedat aj 2-3x ale som bola prekvapena jej spravanim ked bola s mamou.
Mala vravela,ze chodia ku nim ujovia na kavicku a potom vracaju,ze su opity,vravela aj,ze ju biju aj mamku.Inak mala bola cista,poobliekana mala cele vecisky akurat ju bolo strasne citit za cigaretami mama jej vravela,ze to baba doma fajci,ze ona tak vifajci 5 cigariet za mesiac.
No dnes mala ist domov po veci a vraj ide ku nejakej kamoske co je tiez slobodna mamicka a byva v podnajme a ze ked sa vrati ta pani z nemocnice tak pojde k nej.Som zvedava.Ja by som ju nahlasila na socialke,ale bojim sa lebo fakt tu posle niekoho co ich bude hladat a mame po chlebe.To sa lahko povie.Ona vravela,ze vie,ze nejaky preslap a malu jej beru,ze aj na socialke vedia,ze sa doma par dni neukazu pretoze ma mamu trafenu.Tie papiere co som citala tam bolo aj napisane,ze malu casto nechava u svojich znamych,ktory nemaju dobru povest.Ja si neviem proste take nieco predstavit.Nasi synovia idu ku dedkovi a babke na pol dna tak ich nabali akokeby isli na tyzden a ona vystupila z auta ziadne veci nic pytam sa jej a pyzamo ta ze ona spi v pancuchach.Nic absolutne nic donesla malu tak jak bola oblecena.Vyprala som jej vsetky veci dala synove kupili sme jej spolu zubnu kefku tesila sa.
Co ma este velmi prekvapilo bolo to,ze sa stale prihovarala k cudzim ludom ju by neukradli ona by isla sama boli sme sa vonku sankovat a oproti isiel taky pan ona ho objala okolo pasa a vravi mu ahoj dedko,potom zase na jednu starsiu pani ahoj babka podkumne pod.Je zviknutu na cudzich ludi podavala som malemu cumel a ona uz s jednou pani debata drzi ju za ruku a ide s nou.No uvidime ako dopadnu.manzel jej vravel,nech nas nevihladava nechodi ku nam nech sa s nami nekontaktuje nech sa nam vyhyba ibaze ona si pameta moje tel.c.kontaktovat sa urcite este bude to som o tom presvedcena.aj mne jej male luto aj sme jej to povedali.A ak zavola,ze ci moze doniest malu odmietnem je mi luto,ale bohuzial ona je matka tak uz nech sa spameta a zacne sa starat.Pravidlom sa to uz nestane.Ked si spomeniem ako mi povedala zavolaj sanitku budem mat zachvat tak mi stoja vsetky chlpky na telo na to vzivote nezabudnem.To bolo cosi strasne ja uz som mala slzy v ociach keby neprisla sanitka sa zblaznim 3 male deti ona epilepsia uffffffffff psychiatria.Este ma cosi napadlo mala ked nieco zjedla tak stale,ze bude mat velke brusko a ze jej praskne a stahovala ho som sa jej pytala,ze kto tak robi tak povedala,ze mamka.Stale ked nieco jedla tak,ze bude mat velke brusko.Vysvetlovala som jej,ze to nevadi treba papat ukazala som jej,ze aj ja mam velke brusko,ale to nevadi papat treba aj som ju krmila lebo nechcela jest tak coto popapal naobed chcela piskoty vravi jej ze jej nedam kym sa nenaobeduje nedostane ziadne piskoty tak ona chce chlebik spapas obed dam ti aj chlebik aj piskotky.No uvidime.Tak drzte jej palce.
Dobru noc.

mentolka

inak ja som takto neraz varovala susede maleho,mal pol roka,priniesla ho spinaveho,zaparenu ritku,pokakany pogrckany,smrdelo chuda od nagrckaneho mliecka,na krku to mal az take chrasty od toho.kosielocka az taka tvrda od spiny a este aj smrdel od cigariet.ani nevies aka som bola stastna ze ho doniesla,vzdy som ho krasne vykupkala,naolejcekovala,osetrila mu ritku aj chrasticky,napapkal sa a spinkal do rana ako anjelik,bola som stastna ked sme ho mali u nas.ked si ponho prisla ani nezbadala ze ma nove dupacky,kosielku,pampersky,vonavy ucesany - milacik.potom sa odstahovali a ja nanho casto myslievam ako sa asi chuda ma,kto ho nakrmi,vykupe....

mentolka

tana2 mas to naozaj tazke,viem si predstavit ze sa bojis o svoju rodinu,ved mas male deticky a pri predstave ze niekto pride v noci k vam a vyvali vam ozraty dvere aby zobral malu,tvoje deti tym mozu utrpiet riadny sok. a myslim ze u takychto ludi je to realne. musis si ale priznat ze nielen tvoja znama je typ ktory pritahuje ozranov a nasilnikov,ale aj ty si typ ktory pritahuje taketo matere.zrejme si lahka obet pre taketo kozy,je ti luto tej malej a ona vie ze sa nechas ukecat.-ja som presne taka ista.Je to od teba velmi pekne ze sa o malu postaras,aspon chuda zazije chvilky v zivote ked dostane napapat a je okupana a zaspi v klude a nie v zafajcenom bordeli,spinava hladna.Skus tvojej znamej dohovorit,nechod na nu zhurta v zlom,kludne si pokecajte,povedz jej ze jej nechces zle,ale navrhni jej nech sa obrati na nejaku socialku alebo utulok pre matky s detmi.najlepsie by bolo keby si jej zohnala cislo prip.dohodla stretko lebo ked jej povies iba nech nieco vyhlada vykasle sa na to na 100%.Takze jej skus nieco konkretne navrhnut a chod pripadne s nou,lebo takto ta bude vyuzivat do konca zivota- stanes sa uschovnou jej malej.drzim palceky a daj vediet ako to dopadlo,som strasne zvedava.

millinka

Teda Tani, neriesitelna situacia...Matka - chlasce, sliape, nestara sa o malu, zahadzuje sa s kretenmi a este je aj vazne chora...Dopekla, co z tej malinkej moze vyrast? Chapem, si mlada mamicka dvoch malych deticiek - mas dost svojich starosti a nie aby ti niekto este pridaval - teda tadial cesta nevedie. Tak uz ostava len jedina moznost - nahlasit to na socialke. Ale este chvilku podla mna pockaj, ci a ako casto sa to bude opakovat, skus prehovorit znamej do duse, a ak to nepomoze, povedz si ze to robis pre tu malu. Nie je to najstastnejsie riesenie, ale v domove bude v teple, najedena,hoci lasku mamy jej nikto nenahradi, to mi je jasne - ale na to mala mysliet jej matka...a bude zit " pokojny " zivot bez bitiek a nasilia zo strany matkinych schlastanych kamosov. Ja neviem...mozno to bude relativne ta krajsia stranka zivota nez aku by jej pripravila vlastna matka. Taketo matere by som fackala hlava nehlava, pretoze ak svoje dieta lubim, tak pre neho robim aj nemozne.... :((

miša

táto "kamarátka musí byť pekná krava" keď neurobí všetko pre to aby deti chudáci netrpeli a stretáva sa so samými kreténmi a ešte chlasce.

angii

aj ja by som isla na socialku alebo policiu.ak sa nedokaze postarat o malu,na to su decaky-ver mi,bude jej tam lepsie.teba vyuziva ako sa len da.nie je to surove-je to riesenie situacie.