Materské a rodičovský príspevok

cicus

uz som to citala stokrat predtym, si nejak pozadu s tym prispevkom:) Frida, to znie ako kvilenie ublizenej sklamanej zeny, ktora, chuderka, mala doma hajzlika, co jej krivdil. Fnuk, nechces sa vyplakat na mojom pleci?

,,,,,,

Ahoj, na odreagovanie sa:

Ženami vybraný najlepší E-mail roku!!!

To nemá chybu !!!
Otec sa vracia z práce a vidí ako jeho deti sedia v pyžamách pred domom a hrajú sa v blate s prázdnymi škatuľkami od pizzy a číny, ktoré sú rozhádzané po celej záhrada.
Vrátka na ulicu sú otvorené dokorán, práve tak aj dvere od auta, vo vnútri leží pes čerstvo vyváľaný v blate a nikde ani stopa po druhom psovi.
Muž vošiel do domu a uvidel ešte väčší neporiadok. Lampa prevrátená a behúň skrčený pri stene. V prostriedku izby hlasito hrala televízia a jedáleň bola zahádzaná hračkami a rôznymi dielami šatníku.
V kuchyni to nevyzeralo lepšie. V dreze stála hromada riadu, rádio hralo na celé kolo, ostatky raňajok rozhádzané po stole, navrchu na obrúskoch leží mačka. Chladnička otvorená, psie žrádlo na podlahe, rozbitý pohár pod stolom a u zadných dverí kôpka piesku.
Muž rýchlo vybehol po schodoch, pričom stúpal na ďalšie hračky a šliapal po oblečení.
Ale nepozeral na to, len hľadal svoju manželku. Bál sa, že je chorá, alebo sa jej niečo vážneho stalo. Videl ako dverami kúpeľne presakuje voda. Pozrel tam a uvidel mokré uteráky na podlahe, rozliate mydlo v kope špinavého prádla a medzi všetkým ďalšie rozhádzané hračky. Kilometre toaletného papiera sa vinuli medzi tým všetkým a zrkadlo a steny boli pomaľované zubnou pastou.
Rýchlo sa otočil a ponáhľal sa do spálne, kde našiel svoju manželku, ležiacu v posteli a čítajúcu knihu.
Pozrela sa na neho, usmiala sa a spýtala sa ho ako sa mal celý
deň.
Pozrel sa na ňu nedôverčivo a spýtal sa: "Čo sa tu dnes stalo?"
Usmiala sa znovu a odpovedala: "Pamätáš sa, drahý, že každý deň, keď sa vraciaš z práce, pýtaš sa ma: "Čo si, do riti, robila celý deň?"
"Áno," odpovedal muž neisto.
"Tak dnes ........... som nerobila nič!"

Veve

Ahojte Akurát mi dnes prišlo že nemám nárok na materské.S tým som rátala ale v social.poisťovni mi povedali že musím mať odrobené aspoň 270 dní aby som mala materskú.Keďže som u posledného zamestnávatela pracovala 3 mesiac.a v predchádzajúcich po pár mesiacov tak mi to spolu vychádza viac ako 270 dní.Takže neviem...Termín pôrodu budem mať už koncom tohto mesiaca a na materskej dovolenke som od 04.01.08

frida

vies, lea, len ti vysvetlim, m oj muz ma opustil akurat, krd sa nam narodilo nase spolocne druhe dieta. ale nechcela som sa stazovat, len som chcela reagovat na tuttu a jej 50 tisic. len kvoli tomu, ze styri tisicky su naozaj smiesne na prezitie. to by sme uz boli asi po mostom.
takze nie som sikovna, musim byt, bohuzial.

nashira

Som stastna ,ze mam 3deti su prekrasne a zvladam napriek tazkostiam.Len to vyznelo tak stroho od teba ....ale uz pohoda.Chcela som si zastat ani neviem koho....

lea

nashira, boze, to som zase nechcela povedat, ze my, co sme doma, nerobime uplne nic, jasne, ze ked je deti viac je to horsie a ked su nebodaj chore...My chceme len jedno, ale to si musi kazdy sam rozplanovat, kolko chce deti...

lea

Tak to ti sluzi len ku cti, frida. Si sikovna. Myslela som, ze si z jednych, co okrem materskej nikde poriadne nerobili a to, ake to je strasne tazke hovoria len muzovi pri veceri, ktory maka ako najaty, tak aby sa nepovedalo:) Ja som sa uprimne tesila, ze si oddychnem doma, lebo aj ked som svoju pracu mala rada, bolo toho dost...Teraz sa naplno venujem iba Danielkovi, aj manzel ma dost volna, tak sme casto spolu. V lete sa musim rozhodnut, co dalej, ci ostat este doma alebo ist aspon na polovicny uvazok naspat. Nie kvoli prachom, ale aby som sa mala o com rozpravat s muzom pri veceri;)) Nikdy nemam nic nove, tak aspon trochu kontaktu s vonkajsim svetom.