Materské a rodičovský príspevok

nashira

Lea tak mozes hodnotit situaciu len z tvojho uhla pohladu.Ja mam tri deti .Pri prvom to je take vies trochu ine.Druhe dietatko som mala fakt super hajalo a papalo....kazdemu som hovorila aku mam fakt matersku dovolenku.A teraz mam tretie a je mi fakt biedne od unavy a maly sa budi a som vycerpana a nepoveim ,za sa napr. nadriem ,ale namakam okolo neho.To sa fakt neda porovnavat neni dieta ako dieta.A to viem co je macka lea mala som pod sebou 30 deti bezne takze........ a bola to ozajstna robota.

frida

cha, som sa zasmiala, aj ja mam polrocne, a este jedno starsie, chodim do prace, ani s jednym som nebola poriadne na materskej.
takze pracujem, len aby si vedela, robotu si nosim aj domov, ale vsetko stiham, nestazujem sa.

lea

frida, prepac, ale to moze povedat len zena, ktora v zivote nemala ine zamestnanie, len robila matku. Fakt. Ja mam tiez dieta a viem, o com hovorim. Mam 35 a moje male krasne ma pol rocika. Az do porodu som robila vo velkej firme, kde som rozhodovala o velkych peniazoch, kazdy den tri mitingy, mala som 50 podriadenych. Bolo to psycho. Teraz som doma s malym a doslova si to vychutnavam. Aka drina? Robota ma naucila velmi efektivne si naplanovat den, nevstavam o siestej, nikto ma nikde nezenie, ziadne terminy ma netlacia. cely den sa mam s kym rozpravat, maznat, prebalime, nakrmime...To je "pohadka" oproti tomu, co som robila predtym, nez sa maly narodil. Akaze robota...To moze povedat len zena, opakujem, ktora ozajstnu robotu predtym nezazila.

tuttu

Pre Ciganky nastal zase raj, rolko prachov pri narodeni decka dostanu...Nas stat len rozhadzuje, akoby sme boli najvacsi prachaci na svete. Nechceli by ste nahodou dostavat matersku 50 000 Skako moja sestra, ktora je top manazerka v Blave, ma 44 rokov a robi 12 hodin denne? Bohaca...

jawa

ahoj Misulka s tymto sa obráť na pani ministerku anech ti to vysvetlí prečo sú druhorodičky a ďalšie rodičky diskriminované , pri narodení druhého bábätka a ďalšieho je to niečo okolo 4. tis. korún.

misulka

Ahojte chcem sa spytat, aj ked odbocim trochu od temy, ci mi neviete povedat, ako to je pri narodeni druheho dietata.Viem ze bolestne je cca 4000 Sk, ale ked od februara 2008 dostanu mamicky 1. dietatka prispevok po doziti 28 dni {babetko} cca 20400 Sk, ci pri narodeni 2. babetka je do tych 11000 Sk. Nieco som pocula,ale neviem ci je to pravda.Viete niekto nieco o tom?