Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

shima2

Ahojte. Takisto ma trápi kvasinkové ochorenie. Pred dvoma rokmi som začala užívať antikoncepciu diane 35, no neskôr som ju musela pre nedostatok financíí vysadiť. Neskôr som ju začala opäť brať a objavili sa mi kvasinky, ktoré sa opakovali s každým balením. Preto som antiku ihned vysadila,ale problémy pretrvávajú každé 3-4 týždne. Napadlo ma, že by to mohlo byť nesprávnou životosprávou. Už rok som bola na intráku a tam tá strava neni bohviečo. Predtým som sa stravovala zdravšie, mala pravidelný pohyb a športovala som. Na kvasinkovú diétu som sa neodhodlala,mám rada ovocie,zeleninku a celkovo zdravú stravu, ale mám podvýživu, tak sa bojím,že by som ešte viac schudla. Myslím,že to teda môže byt tou stravou alebo imunitou. hodlám sa ísť konečne za gynekologom.
Mrzí ma však prístup mnohých lekárov, že často predpíšu len lieky a nehľadajú prvotnú príčinu, prečo vlastne k ochoreniu došlo :-/

berber

ahojte zeny, mna prave teraz tak svrbi a stipe vagina, ze som sa s cielom zistit, cim to je, ocitla na tomto fore. chcem len upozornit, ze problem s kvasinkami bezne nemavam, ale dnes som zozrala 300 g cokolady, takze asi na tom prilis sladkom nieco bude... ked sa ovladam, t.j. zjem tak 50 g denne - tak ten problem nepoznam...

olivy

Hmmm... No ja mám silný výtok asi odkedy menštruujem (asi ad trinástich). Dnes mám 26. Keď kícham, zakašlem, ... spustí sa to ešte viac. Je to podobné ako pri menštruácii. Niekoľkokrát som prekonala kvasinkové ochorenie - len vtedy bolo prítomné svrbenie a tie ďalšie nepríjemné veci. Už som si zvykla na to, že každý deň používam intímky. Skúšala som byť bez nich, ale pocit mokra v nohavičkách... no nič príjemné. Tie intímky to lepšie vstrebú. Ku gynekológovi chodím pravidelne od tých trinástich. Teraz mám štvrtého. Pri každej zmene lekára dúfam, že mi pomôže. Všetci hovoria, že je to v norme, ale, že ak mi to veľmi prekáža, dá sa to liečiť hormonálne. To ale asi nechcem.
Je pravda, že približne vtedy, keď sa problémy začali, brala som rok vkuse antibiotiká a dnes si neviem odoprieť sladké, zjem ho fakt veľa.
Posledný rok a pol sa ma ale ľudia pýtajú, či som tehotná. Na sone stav mojich čriev uzavreli ako "extrémna črevná plynatosť".
Viete čo, sľubujem sama sebe i vám, že si kúpim dobré probiotiká, budem ich poctivo brať a obmedzím sladké.
Držte palce! Ak nezabudnem, napíšem, čo to prinesie.

olivy

Hmmm... No ja mám silný výtok asi odkedy menštruujem (asi ad trinástich). Dnes mám 26. Keď kícham, zakašlem, ... spustí sa to ešte viac. Je to podobné ako pri menštruácii. Niekoľkokrát som prekonala kvasinkové ochorenie - len vtedy bolo prítomné svrbenie a tie ďalšie nepríjemné veci. Už som si zvykla na to, že každý deň používam intímky. Skúšala som byť bez nich, ale pocit mokra v nohavičkách... no nič príjemné. Tie intímky to lepšie vstrebú. Ku gynekológovi chodím pravidelne od tých trinástich. Teraz mám štvrtého. Pri každej zmene lekára dúfam, že mi pomôže. Všetci hovoria, že je to v norme, ale, že ak mi to veľmi prekáža, dá sa to liečiť hormonálne. To ale asi nechcem.
Je pravda, že približne vtedy, keď sa problémy začali, brala som rok vkuse antibiotiká a dnes si neviem odoprieť sladké, zjem ho fakt veľa.
Posledný rok a pol sa ma ale ľudia pýtajú, či som tehotná. Na sone stav mojich čriev uzavreli ako "extrémna črevná plynatosť".
Viete čo, sľubujem sama sebe i vám, že si kúpim dobré probiotiká, budem ich poctivo brať a obmedzím sladké.
Držte palce! Ak nezabudnem, napíšem, čo to prinesie.

gilian

Ahojte, ja som tiez mavala strasne problemy s vag.mykozami. Mavala som ich tak casto, ze som z toho dostala depresiu. Este stale sa z tej depky dostavam. Mykozy prestali odkedy beriem Candivac, alebo Femivaxin. To je jedno, ktory z tychto dvoch...Femivaxin je trochu silnejsi ohladom Candidy...Toto beriem uz 3/4 roka. Ucinok nastal pocas druheho balenia (pri druhej krabicke) Brala som aj Wobenzym, aj probiotika, ale nic nezaberalo. Az posilnenie imunity. Aj sladkosti vyzieram a vsetko vporiadku. Okrem toho beriem aj Luivac - od mojho imunologa. Je to na podporu nespecifickej imunity.
Drzala som aj protikvasinkovu dietu, ale ta vobec nezabrala. Som na nej aj teraz, lebo som si na nu celkom aj zvykla. JE dobra, ak potrebujete schudnut bez hladovania.

aluska1

skor cez menzes kvaisnky ustupuju, pretoze sa meni ph v posve..a po menzese zacinaju zas problemy..teda tak to vacsinou je
ale neviem..podla mna ze meska menzes , tak to nemoze byt z kvasiniek..kvasinky su predsa vo vagine a menzes suvisi s maternicou a vajecnikmi...to je moj nazor

.sun.

baby, suvisi nejak menstruacia s kavasinkami? lebo mi meska uz 3dni a doliecujem si svoje prve kvasinky, tak ci to sposobuju oni, alebo mam hladat ine dovody.

- mira

ZufalaAla, kvasinky sú obyčajné "zvieratká", ktoré k životu potrebujú potravu a prostredie. Ak ich nemajú, hynú. Darí sa im ak je prostreduie prekyselené, v zásaditom hynú.
Metabolizujú jednoduché cukry, tak im ich nedávaj.
To sa netýky celozrnných obilovín, tie sú pre ne ťažko dostupné. K nim jedávaj zeleninku, ktoré ti zabezpečí zásadité prostredie. Kvasinky už pár rokov nemám a to som na trpievala dosť dlho.