Aknecolor - ano ci nie?

Príspevok v téme: Aknecolor - ano ci nie?
rolo

Zdravim. Na zaklade mojho problemu (flaky ktore mi zostali po starych akne) mi lekarka predpisala Aknecolor. Davam si ho vzdy rano a po natreti si na tvari nenajdem jediny fliacik... je to super, ale ked si ho poobede zo skoly dam dole, objavia sa mi znova, niektori mi hovorili ze po zotreti mam horsiu tvar ako pred natretim. Neublizi alebo neovplyvni mi akne na tvari?

zdenka13

ja mam s acnecolorom len dobre skusenosti.. pouzivali ho aj moje kamaratky a ani jedna sa nestazovala.. je dobry a ma aj dobru kryciu schopnost.. plet sa ti urcite nezhorsi, len zlepsi :-)

danicka

co to hovorite ze vysusuje ska mam po nom plet mastunu ako nikdy:(( ,tak som zacala pouzivat aknecolor na tie miesta kde by mal a na vrch dava makeup a puder bo bez toho to nejde :))

rolo

ja som chalan a mam 16 rokov, ked nemam aknecolor vyzeram ako zbombardovane minove pole, no ked si dam aknecolor plet mam skvelu

kolorka

Aknecolor pouzivam dlhodobo, mám s ním velmi dobré skúsenosti.Mala som veľmi mastnú pleť a škaredé akne, tak sa mi celkom páčilo,keď mi ho kožná lekárka predpisala ako doplnkovu liečbu.Natierala som si ho pravidelne ráno na tvár a bola som spokojná,lebo okrem antibakteriálnej a vysušujúcej zložky má aj výborný krycí efekt.Tvár sa mi neleskla ako vymastený pekáč a bola som rada,že si na tvár nedávam,len kozmetický make up, ktorý ma občas dráždil . Teraz som už našťasie z najhoršieho vonku,ale pri aknecolore som ostala. Aj ja som mala po čase trochu problém z vysušovaním hlavne zdravej kože.Pýtala som sa na to v lekárni,keď som si ho kupovala.Odporučili mi,že ho môžem aj naďalej používať,ale musím ho striedať z nejakým hydratačným, nemastným krémom alebo mliekom. Tak to striedam ráno si dám aknecolor a večer si pleť natriem hydratačným krémom. Prišla som na to,že nie je dobré, aj keď mám sklon ku tvorbe akne a mastnú pleť, tvár si len vysušovať.Netreba sa báť si ju aj riadne natrieť krémom.

natalie

ja som aknekolor pouzivala 5 rokov denno denne a skor mi pomohlo ako taky filter necistot z okolia.teraz som presla na make up vichy a ten je perfektny.no uznavam kazdodenne nanasanie make upu,u mna roky,nie je zdrave ale co mam robit?inak by som ani z domu nevysla

agina

deedee aby si nebola potom prekvapena, ked tvojha plet v 30-tke bude vyzerat ako plet zrelej 50-nicky.Ako kazdodenny make-up by som ho rozhodne nepouzivala.

poliewoocka

Aknecolor nie je na predpis,da sa volne kupit v lekarni.Je to antibakterialne clotrimazolum urcene na liecbu akne,nie flakov po akne.Vyrazky vysusuje,posobi proti bakteriam,ktore ich vyvolavaju.Ale po dlhodobom pouzivani mozu vznikat rezistentne kmene,cize bakterie sa stavaju voci aknecoloru odolne.Nanasa sa lokalne,nie na celu tvar,lebo velmi vysusuje.Na flaky po akne treba rozhodne siahnut po inej liecbe,kozu vyzivovat a starat sa o nu.A co je hlavne,zabranit dalsiemu vzniku skvrt a flakov.