je mi hrozne do placu koli postave,pomozte mi

sob rudolf

Asi to bude znieť veľmi amatérsky, ale cvičiť pilates neznamená len zapísať sa do nejakého kurzu a chodiť tam pravidelne a dosahovať výsledky a donekonečna sa porovnávať...:(. Existuje o tom dosť kníh a videí a myslím, že aj keď browsneš net, čosi nájdeš. Ja osobne napríklad mám toho času už zopár vlastných zostáv, ktoré sa dajú cvičiť v tichu domova (prípadne pri hudbe), precvičia celé telo a nie je po nich toľko svalovky - pričom pilates je len základ, niečo som si dovymýšľala, tam pridala, tam odobrala. Aj keď by sa asi odborník na cvičenie chytal za hlavu, človeka musí cvičenie najmä baviť a striktne zaužívané schémy to zvyknú málokedy. Mojim zdrojom kníh sú najmä knižnice, no investovala som aj do vlastných kníh a lacnejších dvd, inšpirácia za to stojí.

zuzic

prosim ta sobik nemohla by si mi sem hodit nejaku stranku o pilates? nemozem najst na nete nic poriadne...teraz sporty nepojdu tak by som to vyskusala mozno....

sob rudolf

Nájdi si niečo, čo ťa baví, ak ti neprekáž kolektív nejaký aerobik, aj keď ten sa dá praktizovať aj v súkromí:), vlastne čokoľvek nezamerané na vyslovené rýchlobudovanie svalovej hmoty - plávanie, tanec, bicyklovanie... mne osobne dosť pomohol pilates, má to systém, posilní to celé telo, človek je pružnejší a vždy mi to zdvihlo náladu. Hm a tiež to pomáha chudnúť.

zuzic

dakujem sob a co je napriklad niečo aeróbne? ja sa v tom nevyznam...
inak ale nezda sa vam to moc jednoduche?...myslite ze to pojde ked to zneje tak jednoducho...

sob rudolf

Moja rada znie, že na niečo tak komplikované ako chudnutie treba mať najmä MOTIVÁCIU. Postaviť si reálne ciele, tešiť sa z malých úspechov a nezaložiť všetko iba na pevnej vôli, tá často zlyháva. Mne napríklad pomohlo písať si stravný denník, viem, znie to trochu obsesívne, ale vtedy som nadobudla dojem, že to mám pevne v rukách a aj som mala:). zuzic, tvoje nápady sú dobré, čo sa týka pohybu, tak odporúčam niečo aeróbne (nie posilku), čo ťa baví, pravidelne, napríklad 30 minút denne, aj viac ak máš čas a dosť síl. Myslím, že na viaceré veci prídeš postupne sama a skús si prejsť zopár fór tu v okolí, kopec skúseností:).

zuzic

cawte:) chcela by som schudnut nejakych pat, sedem kil len by som chcela vediet ci by to islo takto: jest len minimalne sladkeho, jest v mensich davkach pat krat za den, rano vloky, na desiatu ovocie, na obed nie vyprazane, na olovrant neviem co asi zeleninu, a veceru do piatej. k tomu pohyb a nejake cviky len mohlo by ste mi poradit ake? myslite ze by to takto islo? alebo lepsi napad?

kopyrajtka

aby som bola konkretnejsia
priklad jedalnicka:

R: musli s mliekom alebo chleba so sunkou, rajcinou a polkou papriky; k tomu doma spraveny dzus

D: jablko alebo broskyna alebo ak niesom doma, tak si kupim musli tycinku (sice cukor je vsade, preto je dobre pozerat na zlozenie, kde je ho menej)

Ob: skratka co sa doma vari, nejake maso s prilohami, (ja osobne jedavam len kuracie a morcacie, ine zjem len vo svieckovej), cestoviny...

Ol: jogurt, alebo pochrumat nejaku zeleninku, no ja si vacsinou davam acidko

V: ak bolo na obed maso, tak moze byt aj na vecer, len bez priloh, s nejakym salatom; ak boli napr. len cestoviny, tak naveceru si dam salat so syrom a poharom mlieka, alebo len zeleninu s bielym jogurtom a kesu orieskami

Po veceri tie 2 litre tekutin, dovtedy aspon 1-2 tiez...

Co sa pohybu tyka, ako som spomenula kazdy vecer pol hodinka-hodinka rychlej chodze chodze, dvakrat tyzdenne aerobne cvicenia vo fitku... a popritom takee to menej efektivne hybanie sa v robote, kde sa mimochodom tiez riadne nachodim

Takze co konkretne sa ti nezda? Lebo doteraz si ma skritizovala bez padneho a konkretneho dovodu