Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach s ludi...

ja:)

katka30: Nemyslim si,ze si cudacka:)Aj ked ja som si to na zaciatku ,ked som este nevedela ze ide o SF tiez myslela,ze som ina.Ale to je blbost. Kazdy clovek ma nieco...niekto je chory fyzicky, niekto psychicky.A casto za to clovek ani nemoze. To je ako s depresiou. Pride a hotovo. Nikto si ju nevybera.Tazko povedat, ci je to len z toho,ze si obklopena ruchom, hlukom. Ja mam tiez obdobia,ze chcem mat okolo seba klud a ticho. Ale to neni prejav SF. To ma kopec ludi. Ine to je vtedy, ak mavas pritom pocity uzkosti, pochyti ta az taka panika, strach.Zacnes si predstavovat, ze co najhorsie sa moze stat ak "vojdes" do davu ludi, ze sa nejako strapnis a pod.

Im Nothing:Ak mas take pocity, ze ides po ulici, je tam vela ludi a hned ta napadne,ze urcite vsetci si ta vsimaju, rozpravaju sa o tebe, pripadne sa ti zda,ze ide o nejaky vysmech moze ist o SF. Sociofobici si vela veci "namyslaju" , vsugeruju aj ked realita je uplne ina. A suhlasim s momo. SF prameni tiez z nedostatku sebavedomia a casto sa objavuju pocity menejcennosti.Na druhej strane zas clovek moze trpiet pocitmi menejcennosti ale nemusi ist hned o SF. To dokaze podla mna posudit len odbornik. A v dnesnej dobe je fakt vela velmi dobrych psychologov:)

momo

Im nothing, keď tak rozmýšľam už nad samotným nickom, ktorý si si vytvoril, nemôže ísť o nejaký pocit menejcennosti v Tebe, ktorý Ti komplikuje život a z čoho by mohli prameniť takéto sociálne fóbie? Ja napríklad žiadne takéto fóbie nemám, ale ľudí moc "nemusím". Radšej vypadnem von do prírody, niekde, kde je ticho, kľud, kde som nerušená a kde môžem byť sama sebou. V tejto modernej dobe sa ľudia veľmi zvrhli. Aj najlepší kamarát Ti môže urobiť obrovský podraz. Ja si pestujem určitý druh nezávislosti, možno je to chyba, ale tiež si ľudí nepripúšťam veľmi k telu. Ale tak mi to vyhovuje.
Ak však máš so svojou fóbiou problémy a komplikuje Ti život, normálne by som išla za psychológom. Možno Ti pomôže prísť na koreň celého problému, a tým ho vyriešiť, resp. Ti môže dať lieky, ktoré Ti pomôžu sa s týmto strachom vysporiadať. Mám kolegyňu, ktorá mala takú fóbiu, že sa bála ráno vyjsť z domu, či už do práce alebo niekde inde. Už niekoľko rokov užíva každé ráno jednu malú tabletôčku a fóbia je fuč. Viem, že to iba potláča príznaky, ale nemá to vedľajšie účinky.
Neboj sa o tom hovoriť, nie si sám, v tejto dobe je ľudí s podobnými problémami naozaj veľa, a odborníci lekári sú tu predsa pre nás!

katka30

ja mam taky problem, uz dlhsie to pozorujem, ze mi vadi ruch, auta, ludia, preplnene priestory, najradsej by som chodila po prazdnych uliciach. z prace chodim neskoro, ked uz nie je ruch vonku. som cudacka?? byvam na velmi rusnej ulici uz roky, mozno to mi kvapka na mozog

Im Nothing

Ked niekto na ulici nieco zakrici tak hned sa zlaknem ze ide o mna. Ked sa niaka skupinka dakde rozprava tak hned myslim ze o mne. Myslim ze to bude socialna fobia. Co s tym mam robit ???

Ahojte,u cloveka so SF sa strach moze prejavovat u roznych skupin ludi. A z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze u mna to bol silny strach,az pocit stiesnenosti, napatia pokial som zbadala skupinku hlucnych, smejucich sa mladych ludi.A este horsie to bolo u tzv.podgurazenych obcanov, a inych individui pohybujucich sa vo vacsom zoskupeni. Ludia so SF mavaju v sebe taky zvlastny pocit...moze sa stat, ze sa zlaknu hoci aj toho,ze niekto hlasnejsie zakrici napr. v meste.Ta bojazlivost je v nich.Ak sa k tomu pridaju pocity uzkosti, stiesnenosti a clovek ma tendenciu sa vyhybat takymto situaciam moze ist o SF. Clovek so SF nemusi mat strach zo vsetkych ludi. Ja som napr. nemala problemy co sa tyka starsich ludi, dospelych. je jasne,ze ludia maju prirodzeny strach z "grazlov" a pod. Ale u SF ide o nieco ine.Ak je strach az taky silny, ze napr. cloveka obmezduje v tom,aby vysiel von, pretoze sa obava stretnutia s nimi, asi to prirodzene nebude.Tazko povedat.

nashira

Ten strach je zo skupiny mladych ludi....su hlucní a posobia na teba neprijemne.Skus definovat z ake skupiny ludi to je?Aj ja mam srach ale len z grazlov co idu a struhaju galganov inak to nemam.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strach s ludi... - Fórum - ZDRAVIE.sk