pôrod s epiduralkou

Príspevok v téme: pôrod s epiduralkou
jan9267

Ahojte, píšem ohľadom mojej sestry, ktorá nemá net a tak poprosila mňa, aby som jej to zistil. Potreboval by som nejaké informácie ohľadom pôrodu s pomocou epiduralky, výhody aj nevýhody tohto pôrodu. Sestra tiež chcela vedieť na ktorých miestach na Slovensku sa to vykonáva, a taktiež aj koľko to asi stojí, lebo predpokladám, že sa to nevykonáva všade a asi to bude aj niečo stáť. Sestra žije v Jelšave, okr. Revúca, tak ak by niekto vedel o nemocnici v okolí, v ktorej sa to dá, tak by som bol rád. Bude to už jej štvrtý pôrod, a teraz začala uvažovať nad touto alternatívou. Tiež budem rád ak by napísala svoj názor aj žena, ktorá má s tým priamu skúsenosť. Za príspevky vopred ďakujem.

1236

nech sa popýta gynekologa, dá jej adekvátnu odpoveď kde najbližšie može takto rodiť. Potom nech ide zistiť od anesteziologa ako to prebieha. nie všade pichajú v druhej porodnej dobe, niekedy napichujú epidurál až pred nástupom tlačenia a to už ani netreba, keď rodila vie o čom hovorí.a to že bolí hlava je pravda, predísŤ sa tomu dá tým že po porode bude ležať rovno aspoň 12 hodín a samozrejme že si nacítíš nohy veď ide o znecitlivenie celej dplnej časti tela!

cicus

nevyhody? Sestru priserne bolela hlava a vobec si necitila nohy. Bala sa, ze bude ochrnuta...Cit sa jej vratil po par dnoch, ale hrozne sa bala. Nemohla nimi ani pohnut.

vierka

Ahoj Ján.Tak ja som rodila tretí krát ,tentoraz s epidurálkou,a je to teda poriadný rozdiel.Rodí sa takto myslím že všade.ja som rodila v Starej Ľubovni.Vrelo jej to odporúčam.Nejaké tie bolesti musí vydržať ,kým sa neotvorí na 4 prsty.Ja som išla do pôrodnice po 2 hodinách od začiatku bolestí a akurát.Je to asi približne tak,že keď bude mať každých 10 min.bolesti.prípadne aby to stihla,radšej každých 15 min.Strach z injekcie nemusí mať,bolí to menej ako injekcia do svalu.,a pichá to odborník.A nejaké nevýhody?Tie som ja nemala.SUPER.Držím jej palce.